דף הבית ספריה הסעות About us
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 213
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 509
כולנו זקוקים לחסד
חג השבועות העומד לפתחנו בראשיתו של הקיץ, נושא עמו ריח של שינוי באוויר, ומזג האוויר האביבי מתחמם גם בשעות בין הערביים בעוד השדות מזהיבים. בחג השבועות אנו קוראים את מגילת רות אשר במרכזה עומד, מעבר לכל גיבורה וגיבור של הסיפור התנ"כי היפהפה, רעיון החסד: נתינה בלא לקבל דבר בתמורה.
תגובות: 0   צפיות: 21
כרזה אחת שווה אלף מילים!
לקראת יום העצמאות, התכבדה שכבה ט' לשמוע מעט על סיפורו ועבודתו של אוטה וליש, האיש שעיצב את הנרטיב הציוני. נינו של אוטה וליש לומד בבית הספר בכיתה ז', ובני משפחתו שמים לעצמם למטרה ושמחים לספר את ספרו של סבם, אוטה, ואת סיפורם של סמלי המדינה שבדרך.
תגובות: -1   צפיות: -1
טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ו
השנה, נערך הטקס בסימן התקווה ומשמעות החיים - "מי שיש לו 'למה' יכול לשאת כל 'איך' (ויקטור פרנקל). תלמידים מכל שכבות בית-הספר לקחו חלק פעיל בהפקת הטקס, בחירת הקטעים והשירים והוצאתו אל הפועל. במבואת ביה"ס הודלקו נרות נשמה לזכר הנספים, במסגרת פרויקט ההנצחה "לכל איש יש נר".
תגובות: -1   צפיות: -1
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
מקדונלדיזציה – תערוכת מגמת ספרות של מחזור א'. כתב מאור תמם
תערוכת מכמת הספרות מוצגת בכניסה לבית הספר וזוכה להדים רבים מצד צוותי חינוך רבים הבאים לצפות בעבודה ולנהל סביבה שיח חינוכי פורה. הנה לפניכם קיצור תולדות הספרות והאמנות.
תגובות: -1   צפיות: -1
כולנו זקוקים לחסד כולנו זקוקים למגע
ל"מקום אחר" מגיעים נערים ונערות אשר זקוקים לחום ולמגע, הם מגיעים אלינו בשעת מצוקה, בלבול וחוסר אונים. חלקם מגיעים במצבים קשים מנשוא. הצורך שלהם במסגרת חמה ותומכת הוא קריטי כדי להבטיח את הביטחון בהמשך הדרך שלהם. בתיכונט נרתמנו לעזור במעט. ועוד נמשיך בעתיד
תגובות: 0   צפיות: 19
מידע כללי על כיתות החינוך המיוחד בבית ספרנו
אנו מקבלים פניות רבות בנוגע לזהות הכיתות הקטנות ודרך עבודתן. הכיתות הקטנות הן כיתות שלומדים בהן ילדים וילדות רגילים הזקוקים להוראה מותאמת ולסיוע רב יותר בתיווך החומר הלימודי. הילדים הם בעלי אינטליגנציה תקינה ומשולבים באופן רגיל בחומר הלימודי הנלמד בשאר הכיתות. איך מתקבלים ללימודים בכיתה? דרך ועדת השמה שמאשרת זאת.
תגובות: -1   צפיות: -1
האריה הרעמתן והג'ירפה גם - יוצרים שינוי עם בית הספר הצורי
כחלק מפרויקט יזמות הפועל בתיכונט, החליטו תלמידי בית הספר להמשיך את שיתוף הפעולה עם ילדי הצורי והפעם בהעלאת הצגה משותפת האירה הרעמתן והג'ירפה גם. לא נחסכו דמעות וחיוכים.
תגובות: -1   צפיות: -1
לזכור ודבר לא לשכוח- יום הזיכרון לשואה ולגבורה
בחרנו להתייחס השנה לשואה מנקודת המבט של הזיכרון: מה יש לזכור מתקופת ואירועי השואה? מה יש להדגיש ומה לזנוח? אילו מסרים נציב בקדמת הבמה ובאילו דרכים ננציח את השואה? איך אנחנו מדמיינים את זכרון השואה בעוד 100 שנים? - התשובות שלנו לשאלות האלו ניזונות מההתייחסות האישית שלנו לשואה, וכן מהאופן שבו הממסד מעצב את הזיכרון הקולקטיבי שלנו. מאת עדי בן שלום - רכז חברתי
תגובות: -1   צפיות: -1
יום השואה והגבורה

אופניים חשמליים - להיות או לא להיות
תופעת האופניים החשמליים והתאונות הקורות בעקבותיהן הביאו אותנו להביא לתלמידים מידע מעשי רב יותר על נהיגה בטוחה ודיווש ספורטיבי. בהן אינן דבר שכיח ולכן- תלמידי שכבת ז' בביה"ס תיכונט החליטו להתריס כנגד התופעה המצערת ולדווש בבוקר שלם של בטיחות ולמידה משמעותית על בטיחות בדרכים. מאת סופי כרמון ט5
תגובות: -1   צפיות: -1
תנ"ך - על פרשת ''נשא'' שבספר במדבר
על פרשת ''נשא'' שבספר במדבר, דוגמא נהדרת לחשיבות הכרות של התלמידים/ות עם פרשת השבוע שלהם, גל קליין מכיתה ז' מצאה דרך לדרוש, דרשה פמיניסטית עניינית, ולמצוא את החיבור בינה לבין ספרות ישראל.
תגובות: -1   צפיות: -1
תרבות ישראל - פרוייקט שורשים של ילדי כיתה ז תשע"ג
במהלך השנה החולפת עבדו תלמידי השכבה נמרצות על פרויקט השורשים שלהם. התלמידים התבקשו לחקור את העבר המשפחתי, לראיין את בני המשפה ולמצוא את נקודות החיבור חיבור בין היסטוריה האישית שלהם לבין זו של עם ישראל.
תגובות: -1   צפיות: -1
מדעים - ביצוע מעבדת תאים בשיתוף עם מכללת לוינסקי
יוזמה משותפת לתיכונט וממכללת לוינסקי לפתיחת מוזיאון חוצות. שיתוף פעולה פורה בין מכללת לוינסקי לבין בית ספרנו בנושא מעבדות תאים - נושא הלימוד של שכבת ז' במדעים
תגובות: -1   צפיות: -1
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ספורטנט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון