דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
שכבה ז׳ - קהילה מקדמת שינוי - פעילות ניקוי חוף הים- תכנית הגלובל סקולרז באנגלית
תכנית הגלובל סקולרז היא תכנית העשרה באנגלית המיועדת לתלמידי כיתה ז׳ בתיכונט. מדובר בתכנית שיתוף מידע וידע בינלאומית/חובקת עולם שמטרתה להעשיר ולהעצים תלמידים ולחשוף אותם לנושאים סביבתיים בעזרת משימות קבוצתיות מתוקשבות, ובחירת נושא לחקר על מים, הצגת הממצאים בעל פה ובמצגת, וכמובן שהכול מתנהל באנגלית שוטפת.
תגובות: 0   צפיות: 27
ברכות לתלמידנו, תומר דולב, מכיתה י"א 6
שהביא המון כבוד שניצח ביום שישי האחרון בתחרות האופניים הבינלאומית, הגראן פונדו ניו יורק, שהתקיימה בירושלים. ניצחונו במקצה ה-70 קילומטר הביא המון כבוד והערכה לענף האופניים שמתפתח מאוד בשנים האחרונות בישראל ואף קיבל פרס נאה. ניצחונו הגיע גם לאחר הצלחה לא פחות גדולה כאשר במהלך פסח זכה גם במקום שני במרוץ האיגודן בקטגורית נוער עילית בתחרות בישראל.
תגובות: 0   צפיות: 23
הידד לספורטאי המצטיין, דניאל בסיק, תלמיד כיתה ט'6, שסיים במקום הראשון באליפות אירופה עד גילאי 17 בגלשני רוח השבוע בפלמה דה מיורקה, ספרד
דניאל בסיק רק בן 15 וכבר הפך לאחד ההבטחות הגדולות של איגוד השייט ומדינת ישראל ואחד הבולטים בתחומו ובעולם כולו.
תגובות: 0   צפיות: 16
כנס סיום מחזור י"א של תכנית פיתוח מנהיגות טכנולוגית של חברת Ness
ביום רביעי ה-3/4 התקיים כנס סיום מחזור י"א של תכנית פיתוח מנהיגות טכנולוגית של חברת Ness. 13 תלמידי תיכונט הגיעו לקו הסיום לאחר שעמדו בדרישות התוכנית והגישו פרויקט שהוצג בערב חגיגי באוניברסיטת תל אביב באודיטוריום סמולרש. אנו גאים לספר שרותם דולב, אושר עידן, בן טוויג ודניאל באלי הגיעו לגמר וזכו במקום השני מתוך 40 קבוצות מכל רחבי הארץ.
תגובות: -1   צפיות: -1
יום המעשים הטובים 2.4.19
תלמידות ותלמיד ח7 מתנדבים בגן חבצלת. במסגרת תוכנית שקשוקה ישראלית הנערכת בשכבת ח', בית ספר תיכונט ע"ש אלתרמן. לפני כחודש תלמידי כיתת ח7 יצאו להתנדב במרכז יום לקשיש זו השנה השנייה. השמחה והאושר שהעלו על פני הזקנים הייתה רבה ולא פחות מהם הופתעו התלמידים מתגובתם המפרגנת. התלמידים חברו לפעילויות השוטפות, ערכו בינגו ואף חגגו יום הולדת משותפת לתלמיד מהכיתה, מרואן, שפירגן והביא עימו שתי עוגות. אחת לו והשנייה לקשישה, חווה, שחגגה 89 חורפים. חווה, הודתה למרואן ושיתפה כי זוהי מחווה מרגשת במיוחד.
תגובות: -1   צפיות: -1
בית מדרש פתוח לאהבה. מגמת מחשבת ישראל ודיירי בית משען אפקה

אומרים שאין גבול לאהבה. משפט זה, נלקח ברצינות רבה במגמת מחשבת ישראל תיכונט.בשנה האחרונה נפגשו אחת לחודש תלמידי המגמה בשכבת י"א יחד עם דיירי בית משען שבאפקה, במסגרת פרויקט לימוד משותף בסגנון בית מדרש.
מקום ראשון בתחרות מחול משולב - אנדי עלמה ומאיה שלנו

שמחה לספר לכל קהילת תיכונט על תלמידים מוכשרים שלנו - אנדי בר אילן, יא-2, עלמה פדות מח-3 ומאיה לוטוויק מ-י5 מתיכונט, שזכו אתמול במקום ראשון ובציון לשבח בתחרות מחול בינלאומית CND בקטוגריית מחול משולב.
נפרדים מתלמידי המשלחת מאולקוש – פולין
בשבוע האחרון אירחו תלמידי שכבת ט' בית הספר קבוצת בני נוער מהעיר אולקוש שבפולין. התלמידים הפולנים הגיעו על מנת להכיר את התרבות הישראלית, את בני הנוער בישראל ולהשתחרר מדעות קדומות שונות.
תגובות: 0   צפיות: 112
מגמת התכנון העירוני יוצאת ללמוד ברחבי הארץ
ביום חמישי האחרון (17 בינואר) יצאו תלמידי שכבה יא' במגמת התכנון העירוני לסיור העוסק בתחבורה הציבורית בישראל. התלמידים נסעו ברכבת בקבוצות של חמישה תלמידים ל-7 ערים נבחרות: באר שבע, אופקים, נתיבות, אשדוד, מודיעין, רחובות וחיפה. בכל עיר בצעו משימה קצרה הדורשת שימוש בתחבורה הציבורית.
תגובות: 0   צפיות: 92
מפגשים לקראת עליה לחטיבת הביניים
בתיכונט מתקיימים שלושה מפגשים פתוחים לתלמידים העולים לכיתה ז. שישי בוקר 11 בינואר בשעה 10:30, ראשון ערב 13 בינואר בשעה 18:00, שישי בוקר 25 בינואר בשעה 10:30, המפגשים מתקיימים באודיטוריום. מוזמנים הורים וילדים. ילדים לא יכולים להגיע ללא הורים. המפגש יארך כשעה ורבע. אפשר לטייל אחר כך ברחבי בית הספר. מומלץ לחנות בחניה הצפונית לבית הספר. לבית הספר אתר אינטרנט ובו מידע על כל מה שמעניין. כמו כן, יש דף לחטיבת הביניים שם ניתן לקבל מידע רב. לא יתקיים יום נוסף או סיורים פרטיים. הורים וילדים לא מורשים להיכנס לביקורים פרטיים בבית הספר בשעות בהן הוא פועל.
תגובות: 0   צפיות: 167
מהנעשה בשכבה י' - מחצית ראשונה, תשע"ט
בעוד כחודש תסתיים המחצית הראשונה של כיתה י'. אין ספק כי מדובר בתקופה מורכבת, הכוללת צוות חינוכי חדש, כיתות אם בהרכבים חדשים, קבוצות לימוד, שיבוצים למגמות לימוד ועוד. יחד עם זאת, העלייה לחטיבה העליונה מאפשרת דיונים מעמיקים ובוגרים עם התלמידים, גם בנושאים המורכבים ביותר.
תגובות: -1   צפיות: -1
שעת הקוד! פרויקט מוביל בתיכונט
תיכונט מצטרף ל כ 100 מיליון ילדים מ 170 מדינות מסביב לעולם, המתנסים השבוע, בפעם הראשונה בחייהם לתכנת. כחלק מהאמונה שלנו שאוריינות טכנולוגית היא יכולת בעלת חשיבות עליונה לתלמידים, 400 תלמידים משכבות ט' ו ז' התנסו בתכנים המרגשים והחווייתיים, של יצירת קוד לבניית משחקי מחשב עם דמויות מוכרות מעולמם.
תגובות: -1   צפיות: -1
חברי עמותת ניצחון לחיים בפעילות כדורסל עם תלמידי יא יב
ביום ראשון ה25.11 אירחנו בבית הספר ארבעה חברים מעמותת "ניצחון לחיים". חברי הקבוצה הינם שחקני כדורסל פעילים בקבוצות כדורסל נכים בליגות בארץ, בנבחרת ישראל ואף השתתפו במספר אולימפיאדות נכים.
תגובות: 0   צפיות: 67
מי שלא יהודי שיצעד קדימה
באולם תיכונט ישבו 1400 תלמידים והתרגשו מטקס לזכרו של יצחק רבין שהתנהל כמו הרבה טקסים. עד שהגיע תורה של יעל, הרכזת החברתית, שהזמינה תלמידים משכבות ז-יב לרדת לזירה המרכזית באולם. בשקט ירדו עשרות תלמידים. זה היה מפתיע, שאר התלמידים המתינו בסקרנות להבין מה עומד לקרות.
תגובות: -1   צפיות: -1
מחזור ו' מבשל שקשוקה ישראלית
אחד הדברים שחשובים לנו יותר מכל בתיכונט הוא לעבור תהליך יחד עם התלמידים. מעבר להתפתחות היכולת המתמטית או הלשונית, אנחנו שואלים את עצמנו איזה סיפור אנחנו מספרים לתלמידים במהלך השנים שלהם אצלנו. מחזור ו' התמקד בשנה שעברה בחקר הזהות האישית ששיאה היה עבודת השורשים הענפה.
תגובות: 0   צפיות: 77
"חדר בריחה" – סדנאות סוף-שנה מדעים
במסגרת סדנאות סוף השנה, צוות מדעים יצר עבור התלמידים "חדר בריחה". חדר הבריחה עוצב כמעבדה וסיפור המסגרת היה סיפורו של פרופ' טנסיי. פרופ' טנסיי איבד את זכרונו, ננעל במעבדה שנקראת "מעבדת אמנזיה", יחד עם צוות חוקרים שהוזמנו לביקור (התלמידים), אך הניח לפני שאיבד את זכרונו סדרת רמזים ליציאה במצב חירום. התלמידים נכנסו לחדר מאותגרים על מנת לסייע לפרופ' טנסיי לצאת ממעבדת אמנזיה.
תגובות: -1   צפיות: -1
ההובלה של נופר סבן- המורה למדעים
תלמידי כיתות ז' מסיימים את השנה בלמידה חווייתית במדעים. נושא מערכת ההובלה באדם נפתח בהכנת דגמים קבוצתיים של מערכות הובלה שונות. בסוף השיעור התקיימה תערוכה במעבדה בה הציגו חברי הקבוצות השונות את הדגמים. הנושא הסתכם בעבודת חקר קבוצתית, בה כל קבוצה חקרה מחלה שעניינה אותה בנושא מערכת ההובלה וכלי הדם. בתום המחקר הציגו הילדים מצגת בפני שאר חברי הכיתה ואף בנו משחק אשר תואם למצגת ובודק את הידע של חבריהם בנושא הנלמד. היה כיף מאד, חוויתי ומלמד!
תגובות: 0   צפיות: 155
נבחרת הדיבייט של שכבה י' זכתה במקום הראשון בגמר!
בגרת תכנית הדיבייט של עיריית תל אביב מתחרים תיכונים מרחבי העיר. במהלך התכנית לומדים התלמידים את אמנות הדיבייט ומתחרים זה מול זה בשפה האנגלית. היום היה יום שיא שבסיומו הוכרזה הנבחרת שלנו כזוכה במקום הראשון!
תגובות: -1   צפיות: -1
ערב מצוינות לתלמידים העולים לכיתה ט וכיתה י' בשנה הבאה תשע''ט
הורים ותלמידים יקרים, לחיצה על לינק זה, תכניס אתכם לרשימת הקורסים ולימודים המיועדים לתלמידים מצטיינים בשכבות ט' י' שנת הלימודים תשעט. הכי חשוב לדעת זה שמי יתקבל ללימודים הם תלמידים המתאימים לתוכנית על פי יכולות לימודיות ואישיות מוכחות. בדף אליו תיכנסו יש כפתור לחיצה על טופס התעניינות. טופס זה מיועד למי שמוצא עניין באחד התכנים. אנא מלאו אותו על פי תחומי העניין וכאמור, הכישרון או היכולת המוכחת. בברכה, גד לידרור, רכז מצוינות
תגובות: 0   צפיות: 21
לומדים להאכיל את העולם
אנו בתיכונט מאמינים שיש להכין את דור העתיד למאה ה-21 וכן גם לאתגרי המזון העומדים בפני האנושות בעולם המחר. לכן, התחלנו לאחרונה לפתח מגוון פרויקטים חלוציים בתחום ההידרופוניקה. במסגרת פרויקט "חברותא" של עיריית תל אביב – יפו, 10 תלמידים מתיכונט ו-10 תלמידים מ-"ברושים" נפגשים מדי שבוע לשני שיעורים בהם, הם מגלים יחד את עולם החקלאות העירונית בכלל ואת החקלאות ההידרופונית בפרט.
תגובות: -1   צפיות: -1
תכנית אודיסאה למצוינות חברתית ואקדמית. בנות אלופות!
אנו מבקשים לספר בגאווה על שתי תלמידות מבית הספר המשתתפות בתכנית "אודיסאה" באוניברסיטת תל אביב. לי-ים לוי (שנה שנייה) ונועה ליברמן (שנה ראשונה), תלמידות כיתה ט'. תכנית אודיסיאה (מדעני וממציאי העתיד), כוללת לימודים אקדמיים בתחומי המדעים, לצד עבודה במעבדות מחקר בשלושה מסלולים: פיזיקה, סייבר וביומד.
תגובות: 0   צפיות: 211
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1