דף הבית ספריה
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
 
מקום 6 מתוך 62, שנה ראשונה שלנו
לתחרות FIRST 2016 הגיעה נבחרת הרובוטיקה של תיכונט בהרכב צעיר של ילדי כיתה י'. זו השנה שבה התארגנו על ציוד, בנינו מעבדה לרובוטיקה, גייסנו מעט מנטורים, מקס ואריה וגם יניב עבדו סביב השעון, והילדים הצעירים כפירי אריות ולביאות. התוצאה מדברת בעד עצמה
תגובות: -1   צפיות: -1
אקדמיה ברשת - סמסטר קיץ
משרד החינוך - אגף טכנולוגיות מידע, מפעיל בחופשת הקיץ את התכנית "אקדמיה ברשת - סמסטר קיץ". הקורסים המוצעים מיועדים לתלמידים בוגרי כיתות ד' ומעלה ומופעלים ללא עלות .
תגובות: 0   צפיות: 11
גינת היזמים של ז' 7
במשך השנה עבדו הילדים על הגינה האורבנית בבית הספר. במסגרת השיעורים התבקשו לחשוב על פרויקטים משלהם. העבודה על הפרויקטים כללה: העלאת רעיון, תכנון שלבים לביצוע, תכנון זמנים לביצוע ומחקר לצורך תכנון כלכלי של עלויות הפרויקט והוצאת הפרויקטים לפועל.
תגובות: 0   צפיות: 62
מכתב תודה לתלמידי שכבת ז' על תמיכתם בפרוייקט COME TRUE
אורי ואני שמחנו לבקר אתכם ולספר לכם את הסיפור המיוחד של אורי וחברו וואי, ואת הסיפור של פרוייקט COME TRUE, המחזיר לספסל הלימודים ילדים דרום סודנים שגורשו מישראל, שהקמתי בעקבות גירושה מישראל לדרום סודן של קהילת מבקשי המקלט הדרום סודנים.
תגובות: 0   צפיות: 1
כנס תלמידים מבתי ספר לחינוך מיוחד בתכונט, מאי 2017
כשמונים משתתפים התארחו בתיכונט במסגרת הכנס השנתי של החינוך המיוחד "בוקר של תנועה". את האורחים שהגיעו מבתי הספר: הצרי, מצדה, נווה צדק וגיל, ליוו תלמידים משכבת כיתות ח' מתיכונט, תלמידים אשר השתתפו לאורך כל שנת הלימודים בפעילות עם תלמידי בי"ס הצרי.
תגובות: 0   צפיות: 18
ביום חמישי יצאו תלמידי מגמת אזרחות משכבה י', יחד עם תלמידים משכבה ט' שבחרו ללמוד בשנה הבאה במגמה, לסיור בנושא החברה הערבית בישראל.
במגמת אזרחות עסקנו השנה בחברה הערבית בישראל. למדנו על מיעוטים במדינות דמוקרטיות בכלל ועל היווצרותו של המיעוט הערבי בישראל. עסקנו בגישות שונות כלפי אוכלוסיות מיעוט ועל הגישה, או העדר הגישה הברורה, בה נוקטת מדינת ישראל לאורך השנים.
תגובות: -1   צפיות: -1
הרצאת הסופרת נאוה מקמל עתיר בפני שכבת ח'
הסופרת נאווה מקמל עתיר הרצתה בפני תלמידי שכבת כיתות ח'. ההרצאה היוותה פעילות שיא לפעילות עידוד קריאה שנמשכה לאורך כל שנת הלימודים. כהכנה להרצאה קראו התלמידים את הספר "מבחן קבלה" ובאמצעותו ספרה נאווה מקמל עתיר על תהליך הכתיבה, על מקורות ההשראה וכיצד מוטיבים ואירועים מן החיים הופכים לדמויות ונרקמים לעלילה בספר. בסוף ההרצאה שאלו התלמידים שאלות על מהלך העלילה, על הסוף של הסיפור ועל אופן הכתיבה.
תגובות: -1   צפיות: -1
זוכרים בכאב ולוחמים לשלום
התרבות היהודית לדורותיה מושתתת על תרבות של זיכרון, כולנו עסוקים בשימור הזיכרון ובהנצחה – ההר זוכר, הרחובות זוכרים, השמות זוכרים, החגים זוכרים, ימי ההולדת זוכרים, המבנים זוכרים, הדגלים זוכרים. אנחנו זוכרים.
תגובות: -1   צפיות: -1
ובִמְקוֹם שֶׁאֵין אֲנָשִׁים, הִשְׁתַּדֵּל לִהְיוֹת אִישׁ. יום השואה והגבורה, תיכונט תשע"ז
שיר של מיכל גוברין. מי האיש ששמר על צלמו גם כשהפכוהו אבק, אב ששלח את בתו לחיים, אם ששלחה את בנה, נכדה שנאבקה על חיי סבתה, ואדם שאחז ביד זר.
תגובות: -1   צפיות: -1
פורים בתיכונט "חג פורים הוא חג גדול, יחד כולנו נצאה במחול" (לוין קיפניס)
חגיגות הפורים הצבעוניות והססגוניות הפכו להיות מסורת בתיכונט. גם השנה, כל בית הספר לקח חלק באירועי החג, שהתחילו כשבוע לפני מסיבת הפורים הגדולה.
תגובות: 0   צפיות: 210
להרגיש זרים בבית - תיכונט, פורים תשעז
חג הפורים הוא ללא ספק יוצא דופן בין מועדי ישראל. החל במנהגיו השונים, בהלכה, בהתייחסות ההיסטורית, אבל יותר מכך במקורו הראשון - מגילת אסתר. גיבוריה של המגילה הם אחשורוש המנופח וההפכפך, המן הרשע והקטנוני, אסתר העולה לגדולה כמין אב-טיפוס של אגדת לכלוכית, ומרדכי הצדיק שמסתבך בקנוניות חצר המלכות של רודן גחמני, ולעומתם, בכל המגילה שם ה' לא נזכר אף לא פעם אחת.
תגובות: -1   צפיות: -1
כלב הוא כולו לב - הרצאה מפי המציל ומאלף הכלבים אסף דהן בפני כיתות, ז' ו-י'
ביום שני ה- 20 לפברואר, הופיע בתיכונט אסף דהן – מאלף כלבים. אסף דהן הוא מאלף כלבים מיוחד במינו. הוא אוסף אל הכלבייה שלו כלבים שהוגדרו ככלבים מסוכנים, כלבים שעברו התעללות, כלבים נטושים וכאלה שאינם מוצאים להם בית – ורובם ככולם מיועדים להרדמה.
תגובות: 0   צפיות: 70
עונת הבנייה בעיצומה
החל מה-8 בינואר יצאה נבחרת הרובוטיקה הבוגרת של בית הספר (MA 5951), המתחרה בתחרות ה-FRC של ארגון FIRST למסע בן שישה וחצי שבועות. במסגרת התחרות על כל קבוצה לתכנן, לייצר ולהרכיב רובוט המותאם למשחק השנתי הנמצא במרכז התחרות ומשתנה מדי שנה. על ההתארגנות וההכנה לניצחון מפי מקס אלבירט רכז המגמה.
תגובות: -1   צפיות: -1
קרוב לבבות בין בנות י' לבנות הפזורה הבדואית בנגב
אתמול נערך מפגש בשכבתנו בין בנות מהכפר הבדואי "אום בטין" שנמצא בפזורה הבדואית בנגב, לבין בנות השכבה. בבוקר קיבלו הבנות את האורחות מן הכפר במשחקי היכרות וכיבוד אשר הביאו מהבית.
תגובות: 0   צפיות: 86
שאלות ותשובות – קפיטריה בתיכונט
מה המשמעות של "קפיטריה ניסיונית"? מה לגבי מי שלא מעוניין לרכוש מזון? מתי ניתן להזמין אוכל לקפיטריה? ואיך זה עובד בכל שבוע? איך מזמינים מראש? מדוע עושים תקופת ניסוי? מה יקרה ביום שאחרי תקופת הניסוי? האם תוגש שתייה בקפיטריה? מיץ? קפה? האם אפשר לשלם במזומן? מה קורה אם הזמנתי ארוחה ואני לא מגיע לבית הספר? מה אם אשכח את הכרטיס בבית? אם אאבד את הכרטיס?....
תגובות: 0   צפיות: 605
ערב גיוס תרומות עבור הפליטים הסורים
הערב יתקיים ביום ראשון ה - 5 בפברואר באודיטוריום בית הספר תיכונט על שם אלתרמן. ההזמנה פונה להורים ולתלמידים. שואת עם מתקיימת בסמוך לגבול שלנו. אם איננו יכולים להתערב בה, לפחות נעזור לאנשים הסובלים שם, ונקיים תיקון עולם. תזמינו את כולם!!!
תגובות: -1   צפיות: -1
תלמידי מגמת ערבית יצאו לראות הצגת "סעדון אלמג'נון" בתיאטרון יפו
סעדון המשוגע אחרי 25 שנים מאשפוז פסיכיאטרי ותלמידי מגמת ערבית בתיכונט שם כדי לעזור לו... זאת רק טעימה מהסיור המעניין שעשינו ביפו, כאשר התלמידים מטיילים ומדברים בערבית בעיר העתיקה, בכיכר השעון וברחבי יאפא.
תגובות: -1   צפיות: -1
הקמת קפיטריה ניסיונית בתיכונט
במהלך חודש פברואר תפעל בבית הספר קפיטריה זמנית. זאת במטרה לבדוק היתכנות ונחשקות של מספר מודלים שונים שיכללו הצעות קולינריות מגוונות, שיטות תפעול וחלוקת מזון שונות, הזמנה ותכנון מראש של ארוחות, פעילות של קפיטריה ללא מזומן, צורות הושבה ואופני שימוש שונים במרחב ועוד.
תגובות: -1   צפיות: -1
"תנו יד בתלת מימד" בתיכונט
בשנים האחרונות, אנו עדים לחדירה הולכת וגדלה של מדפסות תלת מימד כמעט בכל תחום בחיינו. מדפסות תלת מימד מאפשרות ייצור של מוצרים מפלסטיק, חומרים מורכבים או אפילו רקמה אנושית, בהתאמה אישית וזולה יחסית. הנה סיפור על אחד הפרויקטים המיוחדים הקורים בתיכונט.
תגובות: 0   צפיות: 99
שורשים וכנפיים, על פרויקט שורשים בשכבת כיתות ז' בתיכונט
בזמן הקרוב ייצאו תלמידי שכבת ז' למסע שורשים בכדי לחקור וללמוד את ההיסטוריה האישית- משפחתית שלהם בשלב הראשון, שלב איסוף החומרים, ייפנו הילדים אליכם ההורים ואל בני משפחה נוספים בשאלות מגוונות, בכדי ללמוד על ההיסטוריה המשפחתית. אנו נעודד את הילדים לשאול שאלות, לחפש ולהקשיב. בשלבים הבאים יעסקו הילדים במיון ועיבוד החומרים עד לכתיבת העבודה.
תגובות: 0   צפיות: 68
ערב קריאה בנושא גרפיטי כאומנות מחאה אורבנית
במסגרת מועדון הקריאה של תיכונט המארח מידי חודש מורה מצוות בית הספר, שמעביר ערב בנושא ספרותי הקרוב לליבו, ייערך ערב בנושא "גרפיטי כאמנות מחאה אורבנית". את הערב ינחה המורה לספרות והסופר זוכה פרס אקו"ם בוריס זיידמן, הערב ייתקים ביום שלישי 20.12 בספריית בית הספר החל מהשעה 19:00
תגובות: 0   צפיות: 55
תלמידי מכון אומנויות הלחימה TEAM JONATHAN בתיכונט מתכוננים לאליפות ישראל בקארטה מגע מלא.
בסוף החודש תתקיים בראשון לציון אליפות ישראל בקראטה מגע מלא מסוג קיוקושי. תחרות הנחשבת לאחת הקשוחות בתחום אמניות הלחימה וזאת בגלל מיעוט המגבלות במהלך הקרב.
תגובות: -1   צפיות: -1
רגעים של אושר
לא רבים הם ניצולי השואה החיים בקרבנו ומגוריהם לרוב בשולי השכונות, בחצר האחורית והם הולכים ומתמעטים. חלקם הגדול עדיין שורד בזכות שרותי הרווחה של הערים השונות וחלקם בזכות אנשים טובים באמצע הדרך. ורדה קורן, מתנדבת חברתית, מזמנת לנו בכל שנה את הזכות לתת להם כמה שעות של אושר.
תגובות: 0   צפיות: 48
יזמי העתיד כבר בתיכונט...
שלושה תלמידים מתיכונט השתתפו בהאקתון ראשון מסוגו המאתגר בני נוער מצטיינים בארץ, וזכו יחד עם חברי הקבוצה שלהם, במקום ראשון על פיתוח מענה חדשני לאתגר גלובלי! ראוי לציין, ששלושת התלמידים שלנו משכבת ט' נרתמו לאתגר שהוצע להם רק יום לפני ועשו זאת בחן, במאמץ ראוי ובהצלחה רבה, כיאה ליזמים צעירים. להלן כתבתם על החוויה שעברו במשך כ21 שעות ללא שינה אבל עם הרבה אדרלנין.
תגובות: -1   צפיות: -1
יצירת סרטוני אנימציה במסגרת מצעד ספרים
עידוד הקריאה בקרב תלמידי חטיבת הביניים הוא חלק משמעותי מלימודי הספרות בבית הספר. בכל שנה מתבקשים התלמידים לקרוא שלושה ספרים ולהגיש משימה שעוזרת להם לעבד ולשקף את חווית הקריאה.
תגובות: 0   צפיות: 127
המשלחת הראשונה של "תיכונט" יצאה לדרך!
משלחת ראשונה של בית הספר יצאה השבוע למשלחת בצ'כיה וגרמניה בשיתוף עמותת חני"א. תלמידי מחזור א' עובדים על פרויקט מוזיקלי משותף עם נוער גרמני לקידום הדברות ושיח בין העמים.
תגובות: 0   צפיות: 273
תזכורת בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים
16 הוא גיל הרכיבה המינימלי, 25 קמ"ש הם מהירות הרכיבה המותרת, חובה להתקין: פעמון, פנס קדמי לבן, פנס אחורי אדום ומחזירי אור על הדוושות, כבישים ושבילי אופניים הם המקומות היחידים המותרים לרכיבה. אין לרכוב על מדרכות, אין לרכוב ללא קסדה, מומלץ לשאת תעודת זהות בכל עת מטעמי אכיפה מוגברת.
תגובות: 0   צפיות: 132
גלישה בטוחה בתיכונט, דו"ח שנתי לבדיקת קרינה
בתיכונט מקפידים על סביבה בטוחה לתלמידים גם בנושא קרינה. בכל שנה אנו מקפידים על ביצוע שתי בדיקות קרינה. האחת של עירית תל אביב והשנייה פרטית. המשרד להגנת הסביבה קבע סף סביבתי לחשיפה במקומות בהם שוהים אנשים ברציפות לאורך זמן כגון בתוך בתים, משרדים וכד'. סף זה עומד על עשירית מהסף שקבע ארגון הבריאות העולמי. בתיכונט הערכים נמוכים יותר מאלה שבבית. הנה לפניכם הדו''ח, שלשמחתנו דומה לזה של השנים האחרונות.
תגובות: 0   צפיות: 1
רואים עולם
"לראות עולם" הוא פרויקט ייחודי ליצירת מפגשים בין מומחים בתחומים שונים לתלמידים ברחבי הארץ. אקדמאים ואנשי שטח המתארחים בכיתת הלימוד למפגשי וידאו קצרים המשתלבים עם תכנית הלימודים הנלמדת בכיתה, מגוונים את הלמידה והופכים אותה לרלוונטית, השיחות עם אנשים מומחים בתחומם מעצימות את ההוראה ומאפשרות שיתופי פעולה חדשים, רב-תחומיים ומרתקים. אצלנו בתיכונט
תגובות: 0   צפיות: 111
לומדים תכנות כיצירה
בתכנית code4change (מתכנתים לשינוי) מקודדים תכנות רלוונטיות לחיי התלמידים והתלמידות. העיקרון החשוב ביותר של התכנית הוא למידה מתוך עשייה והתנסות. כבר בשיעור הראשון התלמידים והתלמידות קודדו אתר בנושא התחביבים ותחומי העניין שלהם.
תגובות: 0   צפיות: 156
מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?
בסיום למידת נושא האלטרואיזם (זוּלָתָנוּת (בלועזית: אלטרואיזם) היא נטייה, רצון או תכונה של עזרה לזולת, המתבטאת בהתנהגות המסבה טוב למישהו אחר ללא תמורה) התבקשו התלמידים לעצב כרזה לעידוד אלטרואיזם, לעידוד עשייה חברתית בארץ ישראל.
תגובות: 0   צפיות: 177
לעבור דרך קירות
ביום שלישי ה- 19.1.16 נפגשנו, קבוצת היזמות שנקראת "לעבור דרך קירות", עם קבוצת ילדים ערבים בני גילנו (כיתה ט') מהישוב ערערה. התלמידים הגיעו עם מנהל בית הספר וקבוצת תלמידים. הבטחו להפגש שוב בעוד חודש. וניפגש!
תגובות: 0   צפיות: 133
ליהי ז'אן – בשבילנו היא תמיד אלופה

לקרא ולא להאמין כמה הילדה המוכשרת הזאת, שהיא גם מצטיינת בלימודים, מוציאה מעצמה גם בתחום הספורט. אימונים מפרכים ועבודה קשה והתוצאות לא מאחרות להגיע. קבלו את האלופה שלנו לענייני אקרובטיקה ולימודים.
תגובות: -1  צפיות: -1
סיור מדעי במכמורת בנושא הכרת מערכת הרבייה ותהליך הרבייה של קיפוד הים
בתחילת ינואר יצאו עם תלמידי המגמה לביולוגיה לסיור מדעי במכמורת בנושא הכרת מערכת הרבייה ותהליך הרבייה של קיפוד הים. אחד מפלאי הטבע המרתקים והנחקרים ביותר הוא תהליך ההפריה וההתפתחות העוברית.
תגובות: 0   צפיות: 3
בסוף השבוע נערכה תחרות גמר אליפות הארץ לשנת 2016 בברידג׳, לילדים עד גיל 15.
בתחרות זכו תומר לונשטיין מכיתה ח3 ביחד עם שותפו אביב זייטק (שגר ברחובות). בתחרות השתתפו עשרה זוגות שהעפילו לגמר לאחר שלב המוקדמות שנערך בסוף השבוע הקודם.
תגובות: -1   צפיות: -1
סיפורי המעשיות של ר' נחמן מברסלב - ערב בהנחיית המורה יהונתן טננבאום
הקור והגשם לא הרתיעו את חברי מועדון הקריאה של תיכונט, ערב קריאה עם המורה יהונתן טננבאום התקיים אתמול בספריית בית הספר.המעשיות של ר' נחמן מברסלב חממו את האווירה ובאמצעותם דברו יהונתן והתלמידים על סיפוק ומשמעות במעשים ובחוויות של החיים.לסיום נהנו כולם ממשלוח הפיצה שהגיע.
תגובות: 0   צפיות: 0
"חייבים ליצור כאוס בתוך המערכת הציבורית כדי שהיא תתעורר קצת"
כתבה שהתפרסמה בהד החינוך בדצמבר 2015. מאת: טלי גולדשמיד. רם כהן מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ: על היעדר השקעה כלכלית מספקת: על רמת המנהלים: על שכר המורים הנמוך: על מלכוד הניהול העצמי: על המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרות אל בתי הספר.
תגובות: 0   צפיות: 1
להתבגר במציאות של חשיפה לתכנים מיניים ולפורנוגרפיה
בחודש הקרוב נעסוק בתכנים הקשורים לפורנוגרפיה, להפצה פוגענית של תמונות וסרטונים ברשת, ולכוח של הילדים לבחור מתי ללחוץ לייק ומתי להתעלם, למחוק ולהימנע.
תגובות: 0   צפיות: 193
רק אני והבריכה שלי
אין תלמיד בתיכונט (כמעט) שלא שמע/היה בבריכת החורף. אבל אין הרבה תלמידים שהקימו שם אירוע... תלמידי תוכני היזמות החברתית בקורס "טבע עירוני", עמלו בחודש האחרון על הקמת האירוע השנתי של בריכת החורף, בשיתוף עם עיריית תל אביב והחברה להגנת הטבע.
תגובות: 0   צפיות: 112
רעיונות מסובבים את העולם
שבוע תיקונט – יזמות ישראלית לשינוי חברתי, הוא הזדמנות מצוינת לחבר שניים מאבני היסוד של ביה"ס: חינוך לערכים בשילוב הטכנולוגיה. חינוך ליציאה מהבועה, הסתכלות החוצה ומציאת בעיות חברתיות, שאילות שאלות ואיתור פתרונות לבעיות אלו, יישום הפתרון תוך מימוש עצמי והתפתחות אישית וחברתית. בשבוע זה נרצה לעורר השראה בתלמידים שלנו, בכדי שהם יהיו יוזמי המחר בגישה חברתי. אתם מוזמנים להגיע ולהשתתף בסדנאות שלנו.
תגובות: 0   צפיות: 7
בריכת החורף מתחילה להתמלא ואתם מוזמנים לבקר בה
בריכת החורף מתחילה להתמלא והיא כבר משכת אליה ציפורים נודדות, חיום בר הבאות לשתות ממנה, וגם אוסף תלמידים הרואים בבריכה מקור איתן לעבודות ביוטופ וחקר במסגרת לימודי מדעים.לאחרונה נבנה דק המנגיש את המעבר לנכים עד לבריכת החורף.
תגובות: 0   צפיות: 64
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: -1   צפיות: -1
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל זו השנה הראשונה את התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 243
חשיפה לדרום
תלמידי שכבת ח' ממשיכים את פעולות הנתינה שלהם בדרום תל אביב והפעם תורם של תלמידי ח'2 שערכו פעילות התנדבות עם ילדים בשכונות שפירא וכפר-שלם. ותודה להורים שהתגייסו לעניין. מאת: עמנואל דיין, נעמה דרזנר ותומר ליבנה.
תגובות: 0   צפיות: 121
אופניים חשמליים, להיות או לא להיות
תופעת האופניים החשמליים והתאונות הקורות בהן אינן דבר שכיח ולכן- תלמידי שכבת ז' בביה"ס תיכונט החליטו לצאת נגד התופעה המצערת ולרכב בבוקר שלם של בטיחות ולמידה משמעותית. מאת סופי מקסין כרמון ט5
תגובות: 0   צפיות: 26
לימודי תזונה במסגרת הכיתות הקטנות בתיכונט.
כיצד תזונה נכונה מתקשרת לחיי בני הנוער בעידן של היום? האם היא משפיעה גם על תחומים אחרים בחייהם? ומהי החשיבות של הבנת הערכים התזונתיים של המזון שאנו צורכים? פרויקט התזונה שנלמד בכיתות הקטנות בתיכונט מנסה לתת מענה...
תגובות: 0   צפיות: 29
זה לא כל כך נעים לראות שער סגור. האמנם?
לאחרונה חברי ועדת הבטיחות, שמורכבת מהורים מתנדבים ומנהל בית הספר, הצליחו להשיג עוד הישג שנועד להבטיח את שלומם של הילדים בדרכם הביתה: סגירת שער הכניסה לרכבים למכללת הקיבוצים שסיכנה את הולכי הרגל ורוכבי האופניים בדרכם לתיכונט. מאת זוהר שפיגלר
תגובות: 0   צפיות: 41
על סרט התרמה לילדי 'הצורי' ולעמותת על"ם
פרויקט יוצרים שינוי של תלמידי שכבת ט' ממשיך בתנופה והפעם ברעיון נפלא של ילדי תיכונט לשרשר פעולה של רכישת עבודות של ילדי הצורי ותרומת הכסף לעמותת על"ם. והכסף מאיפה? מעוד יוזמה לאיסוף כספים. על הילדים הנפלאים משכבת ט' שעומדים מאחורי הפרויקט תוכלו לקרא כאן
תגובות: 0   צפיות: 70
צהרים חשיפה לפרויקט יזמות שכבה ט'
פרויקט היזמות של שכבת ט' הוא תהליך חינוכי ארוך עליו עבדו תלמידי השכבה והתנדבו לעשייה במקומות שונים ברחבי העיר ובקרבת בית הספר. מטרת הפרויקט היתה לעודד תלמידים להיות יזמים ופרואקטיביים. יהיה מעניין ב 10 בחודש!
תגובות: 0   צפיות: 1
בונים את עיר העתיד
במסגרת קורס העוסק באתגרי עיר העתיד - תכנון וחשיבה עירונית- החליטה קבוצת תלמידי כיתות ט' להקים גינה חקלאית בבית הספר. לאחר שאותר המקום המתאים לכך, החלו התלמידים לנכש את העשבייה, לקלטר את האדמה להכין תשתיות לזריעת השעועית ולבנות את קשתות הגפן שיקשט את החצר וייתן את פריו.
תגובות: 0   צפיות: 238
"היה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם"
תלמידי כיתה ח' 4 ממשיכים בפעילויות ההתנדבות שלהם בדרום תל אביב והפעם, איסוף מצרכי מזון ומוצרי הגיינה. בעזרת אמהות לילדים בבית הספר שהתנדבו להסיע את המצרכים העברנו את התכולה לאנשים שזקוקים לכך. הנחישות של ח4 ראויה לציון וכמו שזה נראה כעת, המשך יבוא....מאת הדס בצלאל ח4
תגובות: -1   צפיות: -1
מחסני ילדים בדרום תל אביב- ביקור מקרוב
על מחסני הילדים בדרום תל אביב כולנו שומעים מהתקשורת. תופעה קשה המתארת פעוטות פליטים מאפריקה, שזרוקים בגני ילדים מאולתרים בשל המשבר כלכלי של הוריהם הנאלצים לצאת לעבודה ולהפקיד את ילדיהם לשמירה. ילדי תיכונט עם אמהותיהם יצאו לבקר ולתת מעט שמחה במקום בו ספק אם ניתן למצא אותה בקלות. מאת הילי איילת זוורו, לימור דוידסון ואיילת ארז
תגובות: 0   צפיות: 266
סיכום טיול שנתי שכבת ז' תשע"ה
את הבוקר התחלנו בערפילים שנחו על תיכונט. את הדרך בקושי מצאנו לבית הספר ולא ראינו ממטר את שבא מולנו. את היום סיימנו בשרב כבד. בלילה הטמפרטורות נחתו ב 12 מעלות...כל זה לא הפריע לנו ליהנות מהטיול הנפלא שהיה לנו.
תגובות: 0   צפיות: 403
איגרת מיוחדת באנגלית עבור עמיתינו ושותפינו בארה"ב
לרגל חג הפסח, פתחנו בכתיבת איגרת מיוחדת באנגלית עבור עמיתינו ושותפינו בארה"ב. האיגרת סוקרת את חוויותיה והישגיה של מחלקת הרובוטיקה של בית-הספר, "רובו-נט", במהלך השנה האחרונה. הכינו את כישורי האנגלית שלכם ולחצו כאן כדי לעיין בתוכן האיגרת ולהכיר אותנו קצת יותר טוב.
תגובות: 0   צפיות: 2
ליקוי חמה - בפעם הבאה זה יהיה ב 2020
ליקוי חמה היא תופעה בה אנו רואים את החמה, השמש, באופן חלקי ולא מלא. התופעה מתרחשת כתוצאה מכך שהירח מסתיר לנו את השמש או את חלקה והיא מתרחשת פעם ב 18 חודשים. מאת: יאן פטשקה, תלמיד כיתה ח'1.
תגובות: -1   צפיות: -1
בַּאֲבִיב יָמֵינוּ, בְּחֹדֶשׁ הָאָבִיב / שאול טשרניחובסקי
בָּאֲבִיב-יָמֵינוּ, בְּחֹדֶשׁ-הָאָבִיב, בַּשְׂדֵרָה הַהִיא הַנִּשְׁכָּחָה וּבְרִגְעֵי לֵיל-קֶסֶם וַהֲמוֹן תַּעֲלוּמוֹת חִבַּקְתִּי, נָשַׁקְתִּי אוֹתָכָה. וַתִּהְיֶה, וַתָּשַׁר הַדְּמָמָה סְבִיבֵנוּ, בְּחַבְּקִי וּבְנַשְּׁקִי אוֹתָכָה, עַד כִּי הֶאֱזַנְתִּי אֶת לִבֵּךְ בְּרַטְּטוֹ הַהוֹגֶה וְדוֹפֵק בָּךְ כָּכָה. בּוֹ צִלְצְלוּ קוֹלוֹת הָאָבִיב הָרַעֲנָן, הֲמוֹן מַנְגִּינוֹתָיו וּפְרָחָיו... בַּאֲבִיב-יָמֵינוּ, בְּחֹדֶשׁ-הָאָבִיב – נָדַמּוּ הַפַּרְדֵּס וּסְבָכָיו...
תגובות: 0   צפיות: 36
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
קורסי השכלה כללית תשע"ז
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ספורטנט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
קורס לשיפור יכולות מנטאליות ושליטה עצמית באמצעות חיישנים
במסגרת המחקר והפיתוח בתיכונט אנו מחפשים עוד דרכים שיקדמו את כושר הלמידה של תלמידינו. אנו בודקים תכניות ומטמיעים חלק מהן. בשנה האחרונה בדקנו תכנית שפועלת במדינות שונות בעולם ומלמדת את הילדים לשלוט בלחצים ולחזק את המיקוד הפנימי. תכלית ההתערבות היא להגיע להישגים טובים יותר תוך הפחתת הלחץ הפנימי.

תגובות: 0
צפיות: 269
תיקונט - יזמות ישראלית לשינוי חברתי - סיכום
אירועי השבוע תוכננו בקפידה: בהכנת התלמידים לקראת השבוע בכלל ולקראת ההרצאות שיועדו לכל שכבה, דרך חשיפת השבוע בפוסטרים שקיבלו את פני הבאים לביה"ס וכלה במשימת עיבוד ובשיעורי החינוך בכתות.

תגובות: 0
צפיות: 155
תיקונט בתיכונט, שבוע לעידוד יזמות חברתית.
בשבוע הלימודים הקרוב בתיכונט נקדיש זמן מיוחד לשניים מאבני היסוד עליהם מבסס תיכונט את תפיסתו החינוכית. חינוך לערכים אותם אנו רואים כאבני יסוד לחברה בריאה וחינוך לשימוש מיטבי בטכנולוגיה.

תגובות: 0
צפיות: 38
המלצה להכרות עם כלי למידה שווה לכל נפש.
כלי מעניין שמצאנו מופעל בידי חברת Yסקול. מדובר במערכת למידה אינטרנטית המאפשרת למשתמשים (מכיתות ז'-י"ב בכל מקצועות הלימוד) להיכנס וללמוד בכל זמן, ובאמצעות כל טכנולוגיה - מחשבים, טאבלטים וטלפונים חכמים המחוברים לרשת האינטרנט באופן ישיר ובלי התקנה.

תגובות: 0
צפיות: 80
יום הזכרון ה 20 לרצח ראש הממשלה יצחק רבין
כף היד/ ויסלבה שימבורסקה: עשרים ושבע עצמות, שלשים וחמשה שרירים, קרוב לאלפיים תאי עצבים, יש בכל כרית של אצבעותינו החמש. הרי זה די והותר, כדי לכתב את "מיין קמפף" או את "פו הדב".

תגובות: 0
צפיות: 134
כרזות פוליטיות ועיצוב מחאתי – הרצאתו של להב הלוי בתיכונט
"כשאתה יוצר משהו שאף אחד לא שונא, אף אחד גם לא יאהב את זה" בציטוט זה של טיבור קלמן פתח המעצב להב הלוי את הרצאתו בנושא כרזות פוליטיות ועיצוב מחאתי בפני תלמידי שכבת ט'. מאת: יונתן גרוסמן

תגובות: 0
צפיות: 232


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS