דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
"חדר בריחה" – סדנאות סוף-שנה מדעים
במסגרת סדנאות סוף השנה, צוות מדעים יצר עבור התלמידים "חדר בריחה". חדר הבריחה עוצב כמעבדה וסיפור המסגרת היה סיפורו של פרופ' טנסיי. פרופ' טנסיי איבד את זכרונו, ננעל במעבדה שנקראת "מעבדת אמנזיה", יחד עם צוות חוקרים שהוזמנו לביקור (התלמידים), אך הניח לפני שאיבד את זכרונו סדרת רמזים ליציאה במצב חירום. התלמידים נכנסו לחדר מאותגרים על מנת לסייע לפרופ' טנסיי לצאת ממעבדת אמנזיה.
תגובות: 0   צפיות: 51
ההובלה של נופר סבן- המורה למדעים
תלמידי כיתות ז' מסיימים את השנה בלמידה חווייתית במדעים. נושא מערכת ההובלה באדם נפתח בהכנת דגמים קבוצתיים של מערכות הובלה שונות. בסוף השיעור התקיימה תערוכה במעבדה בה הציגו חברי הקבוצות השונות את הדגמים. הנושא הסתכם בעבודת חקר קבוצתית, בה כל קבוצה חקרה מחלה שעניינה אותה בנושא מערכת ההובלה וכלי הדם. בתום המחקר הציגו הילדים מצגת בפני שאר חברי הכיתה ואף בנו משחק אשר תואם למצגת ובודק את הידע של חבריהם בנושא הנלמד. היה כיף מאד, חוויתי ומלמד!
תגובות: 0   צפיות: 82
נבחרת הדיבייט של שכבה י' זכתה במקום הראשון בגמר!
בגרת תכנית הדיבייט של עיריית תל אביב מתחרים תיכונים מרחבי העיר. במהלך התכנית לומדים התלמידים את אמנות הדיבייט ומתחרים זה מול זה בשפה האנגלית. היום היה יום שיא שבסיומו הוכרזה הנבחרת שלנו כזוכה במקום הראשון!
תגובות: 0   צפיות: 50
ערב מצוינות לתלמידים העולים לכיתה ט וכיתה י' בשנה הבאה תשע''ט
הורים ותלמידים יקרים, לחיצה על לינק זה, תכניס אתכם לרשימת הקורסים ולימודים המיועדים לתלמידים מצטיינים בשכבות ט' י' שנת הלימודים תשעט. הכי חשוב לדעת זה שמי יתקבל ללימודים הם תלמידים המתאימים לתוכנית על פי יכולות לימודיות ואישיות מוכחות. בדף אליו תיכנסו יש כפתור לחיצה על טופס התעניינות. טופס זה מיועד למי שמוצא עניין באחד התכנים. אנא מלאו אותו על פי תחומי העניין וכאמור, הכישרון או היכולת המוכחת. בברכה, גד לידרור, רכז מצוינות
תגובות: 0   צפיות: 21
יום הזכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. שי הלוי בביצוע מרגש מטקס שנערך ב-2015.

הדלקת משואה בטקס המרכזי ביד ושם על ידי דר' תאה פרידמן, סבתא של אגם מכיתה ז' 4
ד"ר תאה פרידמן נולדה ב-1924 בצ'רנוביץ שברומניה, בת יחידה להוריה, יוסף ויטי קוואלנברג. ביוני 1941 הפציצו הגרמנים את העיר ותאה נשלחה לקרובי משפחה בכפר סמוך. חיילים גרמנים ורומנים הגיעו לאזור והחלו להתעלל בתושבים. תאה ודודתה ברחו לחורשה סמוכה, ולאחר שעזבו החיילים שבה תאה להוריה בצ'רנוביץ. בדרכה חזרה ראתה מתים מוטלים לצד הדרך.
תגובות: 0   צפיות: 16
משלחת תלמידי כיתות ט' לפולין שבה ארצה
בליל אמש, שבה לארץ משלחת של 19 תלמידים משכבת ט' אשר יצאו מטעם בית הספר ועמותת חני"א לפולין. התלמידים התארחו אצל משפחות מארחות בעיירה אולקוש הסמוכה לקרקוב. במהלך ימי המשלחת ביקרו וסיירו ברחבי קרקוב (הרובע היהודי והעיר העתיקה), למדו על העבר היהודי העשיר בפולין ועסקו יחד עם מארחיהם הפולנים בזכרון הקהילות היהודיות שנספו בשואה.
תגובות: 0   צפיות: 82
מחנה מתמטיקה/ לימודים בתיכונט במהלך חופשת פסח
במקום לצאת לחופשת הפסח, שבהחלט מגיעה להם, התקבצו ילדי שכבת יא, הלומדים 5 יחידות מתמטיקה בשעת בוקר של יום חמישי, ונסעו לחיפה ליומיים של מרתון מתמטיקה. בכיתות הצופות לנוף רכס הכרמל מזה ואל הים מזה, "חרשו" הילדים 4 נושאים במתמטיקה במשך 8 שעות למידה.
תגובות: 0   צפיות: 56
תחרות אתלטיקה של מחוז תל אביב באצטדיון הדר יוסף
ב-19 בפברואר התקיימה תחרות אתלטיקה של מחוז תל אביב באצטדיון הדר יוסף. מבית הספר יצאה נבחרת מכובדת של כ-28 תלמידים ותלמידות מכיתות ז-ט, יחד עם המורים לחינוך גופני, שי ונעה. הנבחרת הציגה ביצועים מרשימים במהלך התחרות.
תגובות: -1   צפיות: -1
סיור שכבת י' לדימונה
במסגרת לימודי החוג למדעי החברה (why) יצאו כ- 80 (how many), תלמידי שכבת י', (whom) בחודש האחרון (when) לפגוש תרבות משנה בישראל כחלק מנושא תרבות,(what) אותו חקרנו בחודשים האחרונים. לצורך כך הדרמנו לדימונה (where) כדי לפגוש את העבריים מדימונה, או בשמם המלא "האומה האפריקאית העברית של בני ישראל מירושלים".
תגובות: 0   צפיות: 48
מעורבות חברתית בסימן אורח חיים בריא - שכבה י"א
שכבת יא למדה והעבירה מידע ופעילויות בקידום אורח חיים בריא כחלק מפרויקט מעורבות חברתית וסיימה ביום שיא בו הפעילה הפסקה פעילה עבור שכבות ז ח. השנה בחרה שכבת י"א לבצע את פרויקט המעורבות החברתית שלה כשכבה ולא באופן כיתתי. הנושא שנבחר לשם הפרויקט הוא אורח חיים בריא וקידומו בקרב בני נוער.
תגובות: 0   צפיות: 43
סיור העוסק בתחבורה הציבורית העירונית והבין עירונית בישראל - שכבה יא'
במסגרת הלימודים במגמת התכנון והחדשנות העירונית, יצאו ביום חמישי האחרון תלמידי שכבה יא' לסיור העוסק בתחבורה הציבורית העירונית והבין עירונית בישראל. מטרת הסיור הייתה "ללמוד דרך הרגלים" את יתרונותיה וחסרונותיה של מערכת התחבורה הציבורית.התלמידים יצאו בקבוצות עצמאיות, ללא מלווה, לשש ערים שונות: באר שבע, נתיבות, אשדוד, מודיעין, רחובות וחיפה.
תגובות: -1   צפיות: -1
מנהלי בתי ספר נגד גירוש מבקשי המקלט: "מלמדים חמלה ואנושיות"
כתבה שפורסמה באתר Ynet, בתאריך 22.1.18, כותב הכתבה: שחר שי. אחרי הטייסים, 51 מנהלי בתי ספר מרחבי הארץ כתבו לרה"מ ולשר החינוך לעצור את גירוש מבקשי המקלט מסודן ואריתריאה: "אנו מלמדים עשרות אלפים על העבר שלנו כפליטים ונרדפים בתקופות האפלות של האנושות". יוזמת המכתב: "כבת לניצול שואה יש לי חובה מוסרית לסייע למי שנרדף"
תגובות: 0   צפיות: 50
זכייה בפרס השופטים בתחרות הרובוטיקה לבית ספר ניב
אתמול התחרינו בתחרות הרובטיקה FLL עם קבוצה מבית ספר "ניב" מתל אביב, אותם אנו מדריכים. בית ספר "ניב" הוא בית ספר לילדים בעלי מוגבלויות קוגניטיביות וכבדות שמיעה. מתחילת השנה אנו עובדים איתם כדי להגיע לתחרות זו, בה הם מציגים את הרובוט שבנו מלגו, והמחקר שערכו סביב מטרות המשחק. נהנינו מכל רגע עם ילדי בית ספר ''ניב'' והתרגשנו איתם בזכייתם בפרס השופטים!
תגובות: 0   צפיות: 53
סרטי הביכורים של מגמת קולנוע - בוגרי המחזור הראשון של מגמת קולנוע קוטפים פרס ראשון!
תלמידי המחזור הראשון במגמת קולנוע עמלים בימים אלו במרץ רב על סרטי הגמר שלהם, שהם התוצר והיצירה המשמעותית ביותר לאחר שלוש שנות לימוד והתנסות מעשית. שני תסריטים נבחרים שנכתבו על ידי תלמידי המגמה, סופי כרמון ויהונתן טופז, נשלחו לאחרונה לתחרות תסריטים ארצית של מגמות קולנוע, במסגרת פסטיבל סרטים המתקיים כל שנה ברעננה.
תגובות: -1   צפיות: -1
מדעי החברה עושים סיבוב פרסה
ביקור מגמת סוציולוגיה במוסד גמילה מסמים מייסודו של הרב אקשטיין. ביום חמישי 11.1.18 יצאה מגמת מדעי החברה, שכבת יא, לסיור במוסד הגמילה רטורנו. "רטורנו" (ארגון שלא למטרות רווח) נוסד בשנת 1989 בקהילה היהודית במקסיקו על ידי הרב איתן אקשטיין, לאחר שחברו הטוב מת ממנת יתר והוריש את כל כספו לרב על מנת שזה יבנה מוסד לגמילה מסמים.
תגובות: 0   צפיות: 43
לומדים להאכיל את העולם
אנו בתיכונט מאמינים שיש להכין את דור העתיד למאה ה-21 וכן גם לאתגרי המזון העומדים בפני האנושות בעולם המחר. לכן, התחלנו לאחרונה לפתח מגוון פרויקטים חלוציים בתחום ההידרופוניקה. במסגרת פרויקט "חברותא" של עיריית תל אביב – יפו, 10 תלמידים מתיכונט ו-10 תלמידים מ-"ברושים" נפגשים מדי שבוע לשני שיעורים בהם, הם מגלים יחד את עולם החקלאות העירונית בכלל ואת החקלאות ההידרופונית בפרט.
תגובות: 0   צפיות: 41
וַאֲהַבְתֶּם אֶת הַגֵּר כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם (דברים י', 19)
כל מי שעוקב אחר החדשות בחודשים האחרונים בסוגיית הטיפול בפליטים במדינת ישראל לא יכול להיוותר אדיש. תלמידי שכבת ז' בהובלת ההנהגה השכבתית החליטה לעשות מעשה. התלמידים צפו בתחקיר שנעשה על ילדים מבקשי מקלט שגורשו חזרה לדרום-דרום. לאחר מכן נפגשו עם עם לאה פורשטט מילר, שהקימה יחד עם שותף ישראלי מסגרת לימודית בפנימייה (שממוקמת באוגנדה) לנערים פליטים שהוחזרו לאפריקה.
תגובות: -1   צפיות: -1
דברים שכתב וקרא טל עדני, נציג מועצת תלמידים בתיכונט, בטקס חנוכה בבית הספר
חג החנוכה, או בשמו האחר חג האורים, מסמל לנו את גבורת האור על החושך. בתקופה בשנה שבה ימים מתקצרים, השמש שוקעת מוקדם וכל שבוע יש לפחות מבחן אחד וכמה עבודות הגשה, מגיע חג החנוכה בשביל להזכיר לנו תמיד להסתכל על האור.
תגובות: -1   צפיות: -1
ז'7 התנדבות במרכז יום לקשיש רמת אביב
לרגל חג חנוכה תלמידי הכיתה יזמו פעילות התנדבותית בקרב זקנים במרכז יום לקשיש ברמת אביב. הזקנים שמחו לקבל את פני התלמידים והתלמידים נהנו אף יותר מהחברה והפעילויות המשותפות. היום הסתיים עם טעם של עוד ... (ולא לסופגניה).
תגובות: 0   צפיות: 73
מסע ישראלי שכבת יא', נובמבר 2017
לאחר התאוששות קלה מחמשת ימי המסע, חוזרת השכבה לשגרת למידה בכיתות והשינוי ניכר כבר עכשיו. מסע הסיפור הישראלי היה עבורנו מסע מדהים של למידה תוך כדי עשייה, הבנה בדבר עצמנו והאחר וקווי הדמיון והשוני הנוגעים בנו יחדיו.
תגובות: 0   צפיות: 138
מ'נשמע אצלך? במרכז קהילתי רוזין ברמת אביב פרויקט מחויבות כיתתית בקהילה
תלמידי יב' 5 ועינת שפירא מחנכת הכתה, מתנדבים במרכז קהילתי רוזין במסגרת מחויבות כיתתית בקהילה. בכל חודש לאורך השנה מתקיים אירוע שאליו מוזמנים תושבי הקהילה הזקוקים לעזרה בתפעול הטלפון הנייד.
תגובות: 0   צפיות: 44
תכנית אודיסאה למצוינות חברתית ואקדמית. בנות אלופות!
אנו מבקשים לספר בגאווה על שתי תלמידות מבית הספר המשתתפות בתכנית "אודיסאה" באוניברסיטת תל אביב. לי-ים לוי (שנה שנייה) ונועה ליברמן (שנה ראשונה), תלמידות כיתה ט'. תכנית אודיסיאה (מדעני וממציאי העתיד), כוללת לימודים אקדמיים בתחומי המדעים, לצד עבודה במעבדות מחקר בשלושה מסלולים: פיזיקה, סייבר וביומד.
תגובות: 0   צפיות: 109
דניאל בסיק - אלוף עולם בגלישת רוח עד גיל 15
דניאל בסיק הוא אלוף העולם לשנת 2017 בגלישת רוח עד גיל 15, התחרות התקיימה בעיר סאלו ,ספרד (קאטלוניה). בתחרות השתתפו 95 גולשים,במקביל התקיימו באיזור מהומות על רקע היציאה של קאטלוניה לאוטונומיה. התחרות התקיימה ב23-28/10 בתנאי רוחות מגוונים - רוחות קלות וחזקות.
תגובות: -1   צפיות: -1
סדנת מדברים עם כלבים – מגמת מדעי החברה בשכבת יב'
בשבוע שעבר אירחה שכבת יב - מגמת מדעי החברה צוות מדריכים ממרכז "מדברים עם כלבים", המרכז הישראלי ליחסי אדם וכלב, זאת לאחר שסיימו ללמוד את פרק "למידה" בפסיכולוגיה, במטרה להעמיק את הבנת חומר הלימוד. הרעיון היה להדגים להם את רעיונות הפרק הלכה למעשה.
תגובות: 0   צפיות: 78
מבט לחינוך - מידע להורים במערכת החינוך
החינוך בתל-אביב-יפו מקדם את הדמוקרטיה והחיים המשותפים כערך מרכזי בעשייה ובתרבות הבית ספרית.חודש נובמבר הבא עלינו לטובה, פותח את העשייה בנושא בבתי הספר בעיר במגוון אירועים ותוכניות,ואנו שמחים לשתף אתכם ולהזמין אתכם לקחת חלק.
תגובות: 0   צפיות: 1
צו פינוי לאופניים החשמליים. הצגה נפלאה והדרכה חשובה ניתנו בשבוע האחרון לתלמידי שכבה י'.
תלמידים רבים מגיעים לבית-הספר באופניים חשמליים, אך רבים מהם לא מודעים לסכנות הטמונות בכלי זה ולחוק החדש שנכנס לתוקפו בספטמבר. במטרה להעניק לתלמידים מידע בנושא זה, תלמידי השכבה פגשו ביום ראשון את בני, יועץ משפטי באגף הפיקוח בעיריית תל אביב, למפגש הסברה בנושא החוק החדש העוסק בכלי תחבורה דו-גלגליים ובכלל זה אופניים חשמליים.
תגובות: -1   צפיות: -1
אופק גול- מלך האסיסטים. תיכונט אלופים. קיץ תשעז
נבחרת ישראל בכדורסל U14, ניצחה בטורניר רשמי של FIBA שנערך בסוף השבוע האחרון בסלובניה. אופק גול תלמיד תיכונט העולה לכיתה ט', שחקן נבחרת הפועל ונבחרת ישראל, קלע 18 נקודות בגמר נגד נבחרת קרואטיה.
תגובות: -1   צפיות: -1
תחביר או צורות? על בחירת הבגרות בלשון בתיכונט
תלמידי תיכונט העולים לכיתה י' ומתחילים ללמוד לשון, לבטח מעוניינים לדעת במה הלימודים הולכים להתמקד: מערכת הצורות או תחביר, וחשוב מכך – מהי הסיבה לכך שזוהי הבחירה של בית הספר.
תגובות: -1   צפיות: -1
גינת היזמים של ז' 7
במשך השנה עבדו הילדים על הגינה האורבנית בבית הספר. במסגרת השיעורים התבקשו לחשוב על פרויקטים משלהם. העבודה על הפרויקטים כללה: העלאת רעיון, תכנון שלבים לביצוע, תכנון זמנים לביצוע ומחקר לצורך תכנון כלכלי של עלויות הפרויקט והוצאת הפרויקטים לפועל.
תגובות: -1   צפיות: -1
מכתב תודה לתלמידי שכבת ז' על תמיכתם בפרוייקט COME TRUE
אורי ואני שמחנו לבקר אתכם ולספר לכם את הסיפור המיוחד של אורי וחברו וואי, ואת הסיפור של פרוייקט COME TRUE, המחזיר לספסל הלימודים ילדים דרום סודנים שגורשו מישראל, שהקמתי בעקבות גירושה מישראל לדרום סודן של קהילת מבקשי המקלט הדרום סודנים.
תגובות: 0   צפיות: 1
ביום חמישי יצאו תלמידי מגמת אזרחות משכבה י', יחד עם תלמידים משכבה ט' שבחרו ללמוד בשנה הבאה במגמה, לסיור בנושא החברה הערבית בישראל.
במגמת אזרחות עסקנו השנה בחברה הערבית בישראל. למדנו על מיעוטים במדינות דמוקרטיות בכלל ועל היווצרותו של המיעוט הערבי בישראל. עסקנו בגישות שונות כלפי אוכלוסיות מיעוט ועל הגישה, או העדר הגישה הברורה, בה נוקטת מדינת ישראל לאורך השנים.
תגובות: -1   צפיות: -1
זוכרים בכאב ולוחמים לשלום
התרבות היהודית לדורותיה מושתתת על תרבות של זיכרון, כולנו עסוקים בשימור הזיכרון ובהנצחה – ההר זוכר, הרחובות זוכרים, השמות זוכרים, החגים זוכרים, ימי ההולדת זוכרים, המבנים זוכרים, הדגלים זוכרים. אנחנו זוכרים.
תגובות: 0   צפיות: 29
ובִמְקוֹם שֶׁאֵין אֲנָשִׁים, הִשְׁתַּדֵּל לִהְיוֹת אִישׁ. יום השואה והגבורה, תיכונט תשע"ז
שיר של מיכל גוברין. מי האיש ששמר על צלמו גם כשהפכוהו אבק, אב ששלח את בתו לחיים, אם ששלחה את בנה, נכדה שנאבקה על חיי סבתה, ואדם שאחז ביד זר.
תגובות: -1   צפיות: -1
פורים בתיכונט "חג פורים הוא חג גדול, יחד כולנו נצאה במחול" (לוין קיפניס)
חגיגות הפורים הצבעוניות והססגוניות הפכו להיות מסורת בתיכונט. גם השנה, כל בית הספר לקח חלק באירועי החג, שהתחילו כשבוע לפני מסיבת הפורים הגדולה.
תגובות: -1   צפיות: -1
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: -1   צפיות: -1
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
English
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1