דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
ביום רביעי ה-3/4 התקיים כנס סיום מחזור י"א של תכנית פיתוח מנהיגות טכנולוגית של חברת Ness. 13 תלמידי תיכונט הגיעו לקו הסיום לאחר שעמדו בדרישות התוכנית והגישו פרויקט שהוצג בערב חגיגי באוניברסיטת תל אביב באודיטוריום סמולרש. אנו גאים לספר שרותם דולב, אושר עידן, בן טוויג ודניאל באלי הגיעו לגמר וזכו במקום השני מתוך 40 קבוצות מכל רחבי הארץ.

ביום רביעי ה-3/4 התקיים כנס סיום מחזור י"א של תכנית פיתוח מנהיגות טכנולוגית של חברת Ness. 13 תלמידי תיכונט הגיעו לקו הסיום לאחר שעמדו בדרישות התוכנית והגישו פרויקט שהוצג בערב חגיגי באוניברסיטת תל אביב באודיטוריום סמולרש. אנו גאים לספר שרותם דולב, אושר עידן, בן טוויג ודניאל באלי הגיעו לגמר וזכו במקום השני מתוך 40 קבוצות מכל רחבי הארץ. פרויקטים נוספים שהוצגו ע"י בוגרי תיכונט היו: פיתוח חיישני שמע, למידה חישובית ועיבוד תמונה - עומר נחמן, עומר בהרל, וסהר בלאס. חקר תחום עיבוד התמונה וביג דאטה - לירון סיביליה, רז פרנקו ובן פאיירשטיין. מערכת הצלה מטביעות לבריכות פרטיות - תומר דולב, ניר כהנוביץ ושירה גולדשטיין. הפיתוח הטכנולוגי אותו הציגה הקבוצה הזוכה הוא אפליקציה אשר מחברת בין העולם הטכנולוגי לבעיית הרעב ובזבוז האוכל העולמית. האפליקציה מקשרת בין אנשים נזקקים לבין עסקים ומקומות שזורקים בהם כמות גדולות של אוכל שניתן למאכל. ״זאת הייתה עבודה מדהימה וכיפית, זה היה אחד מהדברים שאני שמח ביותר שהשתתפתי בהם. אני מאוד אתגעגע לזה כי זה נתן לי כלים ואפשר לי להסתכל על העולם בצורה אחרת. בנוסף לכך המדריכות היו מדהימות ועזרו לנו ותמכו בנו כשהיינו צריכים. חוויה שלא הייתי מוותר עליה."(אושר עידן) כך כותבת רותם דולב, תלמידת י"א בתיכונט על חווייתה: לפני כשנתיים וחצי, בית ספר תיכונט הזמין אותנו להשתתף בתכנית מנהיגות טכנולוגית שפותחה ע"י חברת Ness. בשנים הראשונות של התכנית למדנו על תכנים מעולם החדשנות והטכנולוגיה המקיפה בארץ ובעולם, לצד פיתוח יכולות מנהיגות ועבודה בקבוצות. בשנה האחרונה, התבקשנו לחשוב על רעיון טכנולוגי פורץ דרך ולהוכיח את היתכנות שלו ע"י מחקר אקדמאי ולהראות את היישומיות הטכנולוגית שלו ע"י מסמך אפיון. אנחנו, צוות Feed, שואפים לרתום את העולם הטכנולוגי לטובת צמצום אבדן המזון ובעיית הרעב בארץ ובעולם. צוות Feed בונה מערך לוגיסטי, טכנולוגי, חברתי המקשר בין בעלי עסקי המזון שזורקים את מה שלא נקנה בשוק לבין משפחות ויחידים הזקוקים לסלי הסיוע, כך שבמקום שמזון ייזרק הוא ינותב לטובת אלה שזקוקים לו. למדנו ויישמנו כיצד מבצעים אפיון מערכת. אפיינו מערכת אשר מציעה מערך שלם של זיהוי התוצרת, המיקום שלה והכמויות המיועדות לזריקה ונגד מיקומם של אלו המבקשים אותה. בנוסף, האפליקציה מציעה מערכת של שליחים (מתנדבים מהקהילה, נהגי מוניות) שיגיעו לאסוף את הסחורה לחלוקה באותו היום לכל הזקוק לה. ברצוננו להודות לצוות המקצועי של Ness שליווה אותנו לאורך כל הדרך, תוך הכלה, קשב ומסירות רבה. ולבית הספר ולצוות המקצועי על כך שחושף בפנינו עולמות שונים ומאפשר לנו גישה אליהם, ההשתתפות בפרויקט לימדה אותי המון על טכנולוגיה, ערכים, חינוך, מחשבים וכל זאת נעשה בהנאה. תודה על החינוך לערכים ועל האכפתיות. אנו גאים ללמוד בבית הספר תיכונט. קישור לסרטון שהוצג בכנס. הכרזת הזכייה

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1