דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
אומרים שאין גבול לאהבה. משפט זה, נלקח ברצינות רבה במגמת מחשבת ישראל תיכונט.בשנה האחרונה נפגשו אחת לחודש תלמידי המגמה בשכבת י"א יחד עם דיירי בית משען שבאפקה, במסגרת פרויקט לימוד משותף בסגנון בית מדרש.

בית מדרש פתוח לאהבה מגמת מחשבת ישראל ודיירי בית משען אפקה אומרים שאין גבול לאהבה. משפט זה, נלקח ברצינות רבה במגמת מחשבת ישראל תיכונט. בשנה האחרונה נפגשו אחת לחודש תלמידי המגמה בשכבת י"א יחד עם דיירי בית משען שבאפקה, במסגרת פרויקט לימוד משותף בסגנון בית מדרש. לקראת המפגשים התלמידים ערכו את דפי הלימוד, כתבו שאלות ולמדו כיצד להנחות קבוצות. הנושא בו התמקדנו היה אהבה, זוגיות ומיניות במחשבת ישראל. דרך הלימוד - ששימש במקרה זה ככלי תיווך - שני הצדדים אט-אט נפתחו אחד בפני השני. הדיירות הסתקרנו לשמוע "מה הבנים אוהבים היום"? ואילו התלמידים הופתעו משפע הסיפורים שזכו לשמוע. היה ניתן לחוש עד כמה שני הצדדים יכולים ללמוד אחד מהשני. הם הרבו לשאול לשאלות, סיפרו ושיתפו בצורה בלתי רגילה. היה אפשר לשמוע בין השורות את ההבדלים אך גם את הדמיון הרב… מסתבר שהאהבה לא משתנה. את סדרת המפגשים חתמנו בסיור משותף בתערוכה 'דיאלוג עם הזמן' שמדמה כיצד אדם מבוגר מרגיש ומתנהל. את הסיור הדיירים הובילו והתלמידים הפעם היו בעמדת הקשבה. לכבוד המפגש הוצאנו חוברת משותפת פרי הלימוד בו התלמידים והדיירים כתבו הגיגים על הטקסטים השונים שנלמדו לאורך השנה. . אנו מקווים שפרויקט זה יתרחב למגמות נוספות ברחבי הארץ שיושיטו יד למוסדות הקהילתיים ויחשבו על שיתופי פעולה נוספים. יהונתן טננבאום *YouTube:zid4c3eNo0o*

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1