דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
בעוד כחודש תסתיים המחצית הראשונה של כיתה י'. אין ספק כי מדובר בתקופה מורכבת, הכוללת צוות חינוכי חדש, כיתות אם בהרכבים חדשים, קבוצות לימוד, שיבוצים למגמות לימוד ועוד. יחד עם זאת, העלייה לחטיבה העליונה מאפשרת דיונים מעמיקים ובוגרים עם התלמידים, גם בנושאים המורכבים ביותר.

הורים יקרים, בעוד כחודש תסתיים המחצית הראשונה של כיתה י'. אין ספק כי מדובר בתקופה מורכבת, הכוללת צוות חינוכי חדש, כיתות אם בהרכבים חדשים, קבוצות לימוד, שיבוצים למגמות לימוד ועוד. יחד עם זאת, העלייה לחטיבה העליונה מאפשרת דיונים מעמיקים ובוגרים עם התלמידים, גם בנושאים המורכבים ביותר. הנושא בו בחרנו לעסוק במהלך השנה הוא "זהות ישראלית". מלבד העובדה שמרבית תלמידי השכבה יקבלו את תעודת הזהות שלהם במהלך שנה זו, מצאנו כי נושא הזהות רלוונטי ומשמעותי לילדים, בעיקר בגיל זה, שבו הם מתחילים לגבש את זהותם ועמדותיהם. לפניכם תיאור קצר על הנעשה בשכבה בחודשים האחרונים: פגשנו את היוצר ופעיל זכויות האדם להב הלוי, שהציג בפני התלמידים, את התמורות שחלו בעשרים ושלוש השנים האחרונות בחברה הישראלית, דרך התבוננות ודיון בכרזות השנתיות אותן הוא מעצב בכל שנה ביום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל. מלבד ההכרות עם הלוי ופועלו, התלמידים זכו לראות ולנתח מגוון רחב של כרזות, בהן באים לידי ביטוי דימויים ויזואליים המשקפים את הלך הרוח הפוליטי-חברתי במדינה. בעקבות התערוכה "Hope4change" המוצגת בביה"ס, תלמידי השכבה נפגשו עם יוצרי התערוכה, צעירים ישראלים ופלסטינים, שביקשו להציג בתמונה ומילים את התקווה שלהם לשינוי המציאות בה אנו חיים. הסדנאות התקיימו בכיתות האם, ובהן עלו שאלות חשובות כמו: מה הסיכוי האמתי לשינוי? מהי מידת ההשפעה של אמנות ומחאה על המצב במדינה? ועוד. אירחנו בביה"ס קבוצת בני נוער מישובי עוטף עזה, שהנהיגו את מחאת "דרום שחור" כתגובה לגל הלחימה בחודש נובמבר. במפגש עם תלמידי השכבה, עסקנו במהות המחאה, מטרותיה ומידת היכולת של בני נוער צעירים להוביל לשינוי ולעורר דעת קהל. שאלות אלה הועלו לאחר מכן גם בשיעורי חינוך. נפגשנו עם שרון אורשלימי, מומחית למיניות בריאה ומניעת אלימות מינית. ההרצאה המרתקת של אורשלימי התמקדה במאבק הפמיניסטי בראי ההיסטוריה, ובעיקר בשלב האחרון שלו, אליו אנו עדים בימים אלה: מחאת "MeToo". התלמידים העלו שאלות מעניינות ומאתגרות על מהות המאבק הפמיניסטי, ובעיקר על מידת הרלוונטיות שלו לחיים במאה העשרים ואחת. בשבוע שעבר נפגשו תלמיד השכבה עם הצלם עדי נס, שהציג בפניהם מגוון מיצירותיו ובעיקר את סדרת הצילומים "חיילים". הסדרה עוסקת בזהות הישראלית תוך התבוננות בצילומי חיילים המשקפים את זהות החייל הצבר בחברה הישראלית. מלבד הדיון על נושא הזהות, נס הסביר לתלמידים על טכניקת הצילום, עבודה על העמדות, אור וצל ודימויים תרבותיים איקונים (כמו 'הסעודה האחרונה' ו'עקדת יצחק') שהפכו לתשתית בעבודותיו המוכרות ביותר. וקצת מהנעשה במגמות וקבוצות הלימוד: מגמת תכנון עירוני פגשה את ד"ר אופיר אלמוג, מפקד יחידת המיפוי של חיל המודיעין; מגמת מדעי החברה יצאה לסיור בבני-ברק והכירה את מאפייני החברה החרדית ותרבותה; תלמידי קורס ההעשרה "חינוך פיננסי" יצאו לביקור במוזיאון "הרצלילינבלום" של בנק דיסקונט. כל אלה זכו להעמיק את ההבנה והידע שלהם בתחומי הלימוד, באמצעות יציאה מכותלי ביה"ס או פגישה עם מומחים לנושא אותו הם לומדים. עוד צפוי להמשך המחצית: במסגרת שבוע בטיחות בדרכים, נשמע הרצאה מטעם עמותת "אור ירוק" על נהיגה בטוחה באופניים חשמליים; כיתות י'3 ו-י'4 יקיימו יום ספורט ביחד עם ביה"ס "הצורי" השכן; ונצא לביקור בכנסת, ובו נכיר את מבנה בית המחוקקים, נשב במליאה ונקיים סימולציה לוועדות משלנו. בברכה, צוות שכבה י' מאור תמם שוע רכז שכבה י', "תיכונט" ע"ש אלתרמן.

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 468