דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
אחד הדברים שחשובים לנו יותר מכל בתיכונט הוא לעבור תהליך יחד עם התלמידים. מעבר להתפתחות היכולת המתמטית או הלשונית, אנחנו שואלים את עצמנו איזה סיפור אנחנו מספרים לתלמידים במהלך השנים שלהם אצלנו. מחזור ו' התמקד בשנה שעברה בחקר הזהות האישית ששיאה היה עבודת השורשים הענפה.

אחד הדברים שחשובים לנו יותר מכל בתיכונט הוא לעבור תהליך יחד עם התלמידים. מעבר להתפתחות היכולת המתמטית או הלשונית, אנחנו שואלים את עצמנו איזה סיפור אנחנו מספרים לתלמידים במהלך השנים שלהם אצלנו. מחזור ו' התמקד בשנה שעברה בחקר הזהות האישית ששיאה היה עבודת השורשים הענפה. השנה אנחנו מתקדמים צעד והגיע הזמן להסתכל ימינה ושמאלה. הנושא שנבחר השנה לשכבת ח' הוא 'שקשוקה ישראלית'. יצאנו לדרך עם לימוד בסגנון 'בית מדרש ישראלי' בו התלמידים תהו, חשבו ושאלו על היתרונות, החסרונות והמורכבות שיש בהשתייכות לקבוצה. ההשראה ללימוד היה כמובן חג הסוכות. חז"ל ברגישותם לא הסתפקו בנענוע חסר תכלית בארבעת המינים וביקשו להטמיע במעשה משמעות נוספת: "פרי עץ הדר אלו ישראל, מה אתרוג זה יש בו טעם ויש בו ריח כך ישראל יש בהם בני אדם שיש בהם תורה ויש בהם מעשים טובים. כפות תמרים (לולב) אלו ישראל, מה התמרה הזו יש בה טעם ואין בה ריח כך הם ישראל יש בהם בני אדם שיש בהם תורה ואין בהם מעשים טובים. וענף עץ עבות (הדס) אלו ישראל, מה הדס זה יש בו ריח ואין בו טעם כך ישראל יש בהם בני אדם שיש בהם מעשים טובים ואין בהם תורה. וערבי נחל אלו ישראל, מה ערבה זו אין בה לא טעם ולא ריח כך הן ישראל יש בהן בני אדם שאין בהן לא תורה ולא מעשים טובים. ומה הקב"ה עושה להן, לאבדן אי אפשר, אמר יוקשרו כולן אגודה אחת והן מכפרים אלו על אלו" (ויקרא רבה ל, יב) כולנו חיים במרחבים הטרוגניים, מי יותר ומי פחות. בהקשר זה חז"ל מעודדים אותנו לחשוב מי ההדס בכיתה מיהם ארבעת המינים, האם טוב ונכון לאגד את כולם יחד או שדווקא ההפרדה היא שנכונה? בברכת שנה טובה ומתוקה! יהונתן וצוות מחזור ו'

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1