דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
במסגרת סדנאות סוף השנה, צוות מדעים יצר עבור התלמידים "חדר בריחה". חדר הבריחה עוצב כמעבדה וסיפור המסגרת היה סיפורו של פרופ' טנסיי. פרופ' טנסיי איבד את זכרונו, ננעל במעבדה שנקראת "מעבדת אמנזיה", יחד עם צוות חוקרים שהוזמנו לביקור (התלמידים), אך הניח לפני שאיבד את זכרונו סדרת רמזים ליציאה במצב חירום. התלמידים נכנסו לחדר מאותגרים על מנת לסייע לפרופ' טנסיי לצאת ממעבדת אמנזיה.

שתי מעבדות עוצבו כחדרי בריחה זהים. הוכנסו קופסאות נעולות וברחבי החדר פוזרו חידות רבות. החידות היו מתחום הדעת של מדעים וכללו הגיון, חשיבה, עבודת צוות וחשיבה מחוץ לקופסה. שתי קבוצות של תלמידים נכנסו בו זמנית לשני החדרים והתחרו ביניהם. בתוך החדרים היה על התלמידים לשים לב לפרטים רבים, לפתור חידות שונות, לחשוב יחד תוך תכנון, עבודת צוות ומחשבה קדימה. הם פתרו חידות בתחום הכימיה, הפיזיקה, הביולוגיה וכל החידות כללו גם אלמנטים של לוגיקה וחשיבה מחוץ לקופסא. לאחר גילוי החידה האחרונה הם הצליחו למצוא את הקוד למנעול מספרים בו הונח טלפון של אחד התלמידים (שנלקח מהם לפני הכניסה לחדר) ובעזרתו שלחו הודעת SOS . התרגשנו לראות את הילדים מלאי מוטיבציה, רצים, נלהבים, חושבים מחוץ לקופסה ועם המון שיתוף פעולה. ברכות לצוות המנצח, צוות כיתות ח' (פריס, עפרי, מור, רוני, עידן, גיא, יותם, עילי, אופק וגיא) אשר הצליחו למצוא את דרכם החוצה בזמן הקצר ביותר: 40 דקות. כל הכבוד להם. מרב וצוות מדעים. *YouTube:ZhhGbnjJMTs* *YouTube:L6VuVZM0trU* *YouTube:wyURLnPedlo* *YouTube:5ZLoXtqtqg8* *YouTube:bYhgoLB6sfA*

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1