דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
תלמידי כיתות ז' מסיימים את השנה בלמידה חווייתית במדעים. נושא מערכת ההובלה באדם נפתח בהכנת דגמים קבוצתיים של מערכות הובלה שונות. בסוף השיעור התקיימה תערוכה במעבדה בה הציגו חברי הקבוצות השונות את הדגמים. הנושא הסתכם בעבודת חקר קבוצתית, בה כל קבוצה חקרה מחלה שעניינה אותה בנושא מערכת ההובלה וכלי הדם. בתום המחקר הציגו הילדים מצגת בפני שאר חברי הכיתה ואף בנו משחק אשר תואם למצגת ובודק את הידע של חבריהם בנושא הנלמד. היה כיף מאד, חוויתי ומלמד!

מתנסים ולומדים – שיעורי מדעים לפני כחודש התחילו תלמידי כיתות ז' ללמוד את הנושא המרתק והרלוונטי - מערכת ההובלה באדם. שיעור הפתיחה כלל בניית דגמים המדמים מערכת הובלה כלשהי, כשהמטרה הייתה לייצר דגם של מערכת שתצליח להוביל מוצר מסוים להרבה צרכנים. זאת בדומה למערכת ההובלה אשר מובילה דם עשיר בחמצן לכל איברי הגוף . התלמידים לומדים ומלמדים את חבריהם- בימים אלו מסיימים התלמידים ללמוד את נושא מערכת ההובלה והם עושים זאת באמצעות "מיני" עבודת חקר. כל קבוצה בחרה מחלה או תסמין הקשורים למערכת ההובלה וכלי הדם אשר מעניין אותה לחקור, ועליה להכין דף מידע, מצגת להצגה בכיתה וכן משחק שבו ישחקו כל חבריהם לכיתה, הקשור לנושא אותו הם חקרו. הדגמים הנבחרים של תלמידי כיתות ז: ז1- רן מרוז, אוריין כרמל, גיל חזי ונדב לרום הדגם שלנו מתחיל ממוח העצם שמייצר את כדוריות הדם האדומות ומשם זה עובר בוורידים ללב ומשם יוצא עם בעורקים לריאות ולמוח. ז5+6- אורי בר און, לירון כרמי, רותם ססמאן, דויד סטרמובסקי מערכת ההובלה שהכנו מדמה הובלה של מוצר מסוים (מזון) למקומות הצורכים את המוצר הזה. מהמפעל לאנשים הצורכים בו. כדאי לבחור בדגם זה בגלל שהוא מאוד יצירתי ומושקע עבדנו עליו מאוד קשה ולדעתנו הוא מאוד יפה ומסביר טוב מאוד את מערכת ההובלה שלמדנו. ז1- טל מרימוביץ, מיכל פיקליני, רון אביניר ומיקה טטינגר הדגם מדגים את הלב שמחוברים אליו ורידים ועורקים, השתמשנו בצבעים שונים של קשים בכדי להדגיש את העובדה שגם עורקים וגם ורידים מתחברים ללב, וגם שהדם נכנס ויוצא מהלב אל צינורות הדם. לדעתנו כדאי לצוות מדעים לבחור בדגם שלנו מכיוון שהוא מיישם הרבה מחומר הלימוד על מערכת ההובלה והוא מדגים באופן ויזואלי וברור את המערכת. ז1- עמית סקסאנה, ים יפרח, יונתן טבצ'י, עומרי ישראל וסער בראון הבלון האדום שימש כלב והקשים הכחולים הם דם רווי בפחמן דו חמצני והקשים האדומים הם דם רווי בחמצן. ז4- אילי לנגי, אגם מנגולוס, רועי לסט ועילי לוינהר הדגם הזה הוא דוגמה למערכת ההובלה בגוף האדם זה חיקוי למה שיש בתמונה. הדגם ממחיש את מערכת ההובלה והוא ממחיש את הנימים ורידים ועורקים.

 
.....
..
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1