דף הבית ספריה הסעות About us
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 213
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 509
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
תלמידים רבים מגיעים לבית-הספר באופניים חשמליים, אך רבים מהם לא מודעים לסכנות הטמונות בכלי זה ולחוק החדש שנכנס לתוקפו בספטמבר. במטרה להעניק לתלמידים מידע בנושא זה, תלמידי השכבה פגשו ביום ראשון את בני, יועץ משפטי באגף הפיקוח בעיריית תל אביב, למפגש הסברה בנושא החוק החדש העוסק בכלי תחבורה דו-גלגליים ובכלל זה אופניים חשמליים.

תלמידים רבים מגיעים לבית-הספר באופניים חשמליים, אך רבים מהם לא מודעים לסכנות הטמונות בכלי זה ולחוק החדש שנכנס לתוקפו בספטמבר. במטרה להעניק לתלמידים מידע בנושא זה, תלמידי השכבה פגשו ביום ראשון את בני, יועץ משפטי באגף הפיקוח בעיריית תל אביב, למפגש הסברה בנושא החוק החדש העוסק בכלי תחבורה דו-גלגליים ובכלל זה אופניים חשמליים. במפגש הציג בני את עיקרי החוק החדש הקובע כי מותר לרכוב על אופניים חשמליים מגיל 16 בלבד ועל שבילי אופניים בלבד. במידה ואין שבילי אופניים הרכיבה תהיה על הכביש, ובכל מקרה לא על המדרכה. עוד הוסבר כי לפקחים העירוניים סמכות, להחרים אופניים או סוללה ולתת קנסות (עד 1000 ₪) במקרה של עבירה על החוק. שלומם של התלמידים נמצא בעדיפות עליונה, נשמח אם תוכלו להעלות נושא זה גם בבית. מידע נוסף על החוק החדש תוכלו למצוא – כאן. בנוסף, ביום שלישי צפו התלמידים בהצגה 'צו פינוי' העוסקת בפערים החברתיים בחברה הישראלית ובחשיבותה של המעורבות החברתית בכיתה י' ובכלל. נזכיר כי בהתאם לתכנית המעורבות החברתית של משרד החינוך, על כל תלמיד להתנדב בהיקף של 60 שעות בכיתה י' כתנאי לתעודת הבגרות. אנו מעודדים את התלמידים לבחור מקומות התנדבות מעצימים אשר במקביל למעורבות בקהילה, יאפשרו לתלמיד התפתחות אישית ורגשית. במהלך השבועות הקרובים התלמידים יקבלו הסבר בכיתות בנוגע למקומות ההתנדבות האפשריים ואופן ביצוע ודיווח שעות ההתנדבות. מאחלים לכם שנה טובה! רן הורביץ, רכז שכבה י"ב וצוות מחנכי השכבה