דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
השבוע [25-5-2017] התקיים כנס עירוני חגיגי של תוכנית "מצעד הספרים". כל אחד מבתי הספר שהשתתפו בתוכנית שלח כעשרה תלמידים אשר הגישו עבודות יוצאות דופן - באיכותן, מקוריותן ובמידת ההשקעה.

הכנס העירוני של מצעד הספרים כלל תערוכה של עבודות התלמידים, הרצאה וטקס חלוקת תעודות הערכה והצטיינות. בית ספרנו המתוקשב והמתקדם בלט בתערוכה, שכן אנחנו היינו היחידים שהציגו עבודות על גבי מחשבים. הדבר עורר עניין רב. כפי שהגדירה זאת אחת התלמידות: "ככה הולכים כולם ללמוד בעתיד!".​ ​אלו מצטייני בית הספר, וכמה פרטים על העבודות שהכינו:​ יהלי יעקובי כתב סיום חדש, מקורי ויפה לספר "קשה ללמוד" מאת גלילה רון פדר. כתיבתו קולחת ויפה, והסיום החדש מצליח לעורר מחשבה מחודשת על הספר. מור שבתאי קראה את הספר "שרה גיבורת ניל"י" מאת דבורה עומר ועיצבה אלבום תמונות מרשים, כחלק מעבודתה על המשימה אפילו נסעה במיוחד לביתה של שרה אהרונסון. מוניקה רובינס הכינה אלבום תמונות מושקע לספר "חיים על דלת המקרר" מאת אליס קייפרס. היא איירה בעצמה כל אחת מהתמונות בכשרון רב, ראשית ציירה על גבי דף ואז איירה במקצועיות בעזרת תוכנת מחשב. שקד גור אריה קראה את הספר "ואנגרי" מאת תמר ורטה זהבי, וכתבה יומן מקסים מפי אחת הדמויות. היומן נכתב בכישרון וברגישות, ומעיד על יכולת הזדהות עם הדמות. עמית בן נבט הכין אלבום תמונות מקסים לספר "מבצע מנהטן" מאת דנה אליעזר הלוי. העיון באלבום המושקע מעשיר מאד את חווית הקריאה בספר. כרמל וסרמן קראה גם היא את הספר "שרה גיבורת ניל"י", עיצבה אלבום תמונות ממוחשב יפיפה, שניכרת בו השקעה וחשיבה על כל פרט. אלי אוירי הכינה אלבום ייחודי בעקבות הספר "פלא" מאת ר"ג פלאסיו. האלבום הציג שפה אומנותית ייחודית המשלבת קולאז' וציור. אלי הצליחה להעביר סצנות מהטקסט בצורה מעוררת רגש ופליאה. חני סורקין יצרה משחק מעניין ומרתק המתבסס על מנגנון "מכירה פומבית" בעקבות הספר "פלא" מאת ר"ג פלאסיו. המשחק איפשר במשחק למשתתפים להכיר את הדמויות לעומק ודרכן להיחשף לסיפור וגם לעצמם. אלי אלקון קראה את "האלכימאי" מאת פאולו קואלו, ובעקבותיו כתבה תסריט, ביימה וגם הפיקה סרטון מושקע ביותר על יום בחיי הדמות הראשית. השחקנים בסרטון עושים עבודה מקצועית ממש והוא מצליח להעביר באופן מוחשי מאד את רוח הספר. ליהיא ז'אן קראה את הספר "אני מלאלה" מאת מלאלה יוספזאי וכריסטינה למב, והכינה פסקול שמתאים ללוות את הספר. הקטעים בפסקול נבחרו בקפידה וההאזנה להם מרגשת. ניקול לזובסקי הכינה אלבום תמונות יצירתי ומיוחד לספר "גנבת הספרים" מאת מרקוס זוסאק. היא השקיעה חשיבה יפה ונכונה בבחירת הסצינות המצולמות ובעריכת האלבום בכללותו. כל הכבוד, גאים בכם! גליה רטנר, מורה מלווה

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
English
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1