דף הבית ספריה הסעות About us
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 213
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 509
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
הסופרת נאווה מקמל עתיר הרצתה בפני תלמידי שכבת כיתות ח'. ההרצאה היוותה פעילות שיא לפעילות עידוד קריאה שנמשכה לאורך כל שנת הלימודים. כהכנה להרצאה קראו התלמידים את הספר "מבחן קבלה" ובאמצעותו ספרה נאווה מקמל עתיר על תהליך הכתיבה, על מקורות ההשראה וכיצד מוטיבים ואירועים מן החיים הופכים לדמויות ונרקמים לעלילה בספר. בסוף ההרצאה שאלו התלמידים שאלות על מהלך העלילה, על הסוף של הסיפור ועל אופן הכתיבה.

הסופרת נאווה מקמל עתיר הרצתה בפני תלמידי שכבת כיתות ח'. ההרצאה היוותה פעילות שיא לפעילות עידוד קריאה שנמשכה לאורך כל שנת הלימודים. כהכנה להרצאה קראו התלמידים את הספר "מבחן קבלה" ובאמצעותו ספרה נאווה מקמל עתיר על תהליך הכתיבה, על מקורות ההשראה וכיצד מוטיבים ואירועים מן החיים הופכים לדמויות ונרקמים לעלילה בספר. בסוף ההרצאה שאלו התלמידים שאלות על מהלך העלילה, על הסוף של הסיפור ועל אופן הכתיבה. הסופרת נאווה מקמל עתיר החלה את ההרצאה בפני התלמידים בהצגת עצמה, שמה, עבודתה ויצירותיה. נאווה ספרה כיצד קבלה השראה לעלילת הסיפור - באחת מהרצאותיה בפני תלמידים נגשה אליה תלמידה בתום ההרצאה, ומסרה לה מכתב בעל תוכן קשה ומרתק כאחד. בו היא מספר על קשיי קליטתה, על החרם האכזרי שעובר עליה בבית הספר כאשר אף אחד לא עוזר לה או תומך בה. נאווה ענתה לה והן התכתבו במשך 3.5 שנים. סיפורה של הנערה מהווה בסיס לסיפור "מבחן קבלה". נאווה דברה על המחיר שמשלמים על קשר שתיקה, אף אחד כולל סול לא דברו ולא ספרו על החרם, וסול עברה גיהינום במשך שנים. נאווה הסבירה את כוחן של מילים, כמה פוגעניות וקשות הן יכולות להיות ואלו תוצאות הרות גורל והשלכות מרחיקות לכת יש להן. סול ומשפחתה עזבו את הארץ, סול אינה בקשר עם נאווה היום ונאווה אינה יודעת מה עלה בגורלה. במסגרת השאלות שהעלו התלמידים נשאלה נאווה האם סול ידעה שספר נכתב עליה? סול אכן ידעה ובקשה שהמציאות תסופר כפי שהיא, אך נאווה בחרה לרכך את המציאות בעת הכתיבה. עוד שאלו התלמידים על מידע שנשאר פתוח בעלילה ונאווה הסבירה שסופר אינו סוגר כל פרט בעלילה ובכוונה משאיר פתחים המשאירים לקורא אפשרות לפרשנויות ולדמיון לפעול. לסיום התעניינו האם נאווה מחפשת את סול כדי לדעת מה קורה אתה היום, נאווה ענתה שהיא מכבדת את רצונה לפרטיות, ומקווה שיום אחד סול תיזום ותיצור אתה קשר, שהרי הטלפון שלה והאמייל שלה נמצאים באתר שלה ופתוחים לכל אחד.