דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
הסופרת נאווה מקמל עתיר הרצתה בפני תלמידי שכבת כיתות ח'. ההרצאה היוותה פעילות שיא לפעילות עידוד קריאה שנמשכה לאורך כל שנת הלימודים. כהכנה להרצאה קראו התלמידים את הספר "מבחן קבלה" ובאמצעותו ספרה נאווה מקמל עתיר על תהליך הכתיבה, על מקורות ההשראה וכיצד מוטיבים ואירועים מן החיים הופכים לדמויות ונרקמים לעלילה בספר. בסוף ההרצאה שאלו התלמידים שאלות על מהלך העלילה, על הסוף של הסיפור ועל אופן הכתיבה.

הסופרת נאווה מקמל עתיר הרצתה בפני תלמידי שכבת כיתות ח'. ההרצאה היוותה פעילות שיא לפעילות עידוד קריאה שנמשכה לאורך כל שנת הלימודים. כהכנה להרצאה קראו התלמידים את הספר "מבחן קבלה" ובאמצעותו ספרה נאווה מקמל עתיר על תהליך הכתיבה, על מקורות ההשראה וכיצד מוטיבים ואירועים מן החיים הופכים לדמויות ונרקמים לעלילה בספר. בסוף ההרצאה שאלו התלמידים שאלות על מהלך העלילה, על הסוף של הסיפור ועל אופן הכתיבה. הסופרת נאווה מקמל עתיר החלה את ההרצאה בפני התלמידים בהצגת עצמה, שמה, עבודתה ויצירותיה. נאווה ספרה כיצד קבלה השראה לעלילת הסיפור - באחת מהרצאותיה בפני תלמידים נגשה אליה תלמידה בתום ההרצאה, ומסרה לה מכתב בעל תוכן קשה ומרתק כאחד. בו היא מספר על קשיי קליטתה, על החרם האכזרי שעובר עליה בבית הספר כאשר אף אחד לא עוזר לה או תומך בה. נאווה ענתה לה והן התכתבו במשך 3.5 שנים. סיפורה של הנערה מהווה בסיס לסיפור "מבחן קבלה". נאווה דברה על המחיר שמשלמים על קשר שתיקה, אף אחד כולל סול לא דברו ולא ספרו על החרם, וסול עברה גיהינום במשך שנים. נאווה הסבירה את כוחן של מילים, כמה פוגעניות וקשות הן יכולות להיות ואלו תוצאות הרות גורל והשלכות מרחיקות לכת יש להן. סול ומשפחתה עזבו את הארץ, סול אינה בקשר עם נאווה היום ונאווה אינה יודעת מה עלה בגורלה. במסגרת השאלות שהעלו התלמידים נשאלה נאווה האם סול ידעה שספר נכתב עליה? סול אכן ידעה ובקשה שהמציאות תסופר כפי שהיא, אך נאווה בחרה לרכך את המציאות בעת הכתיבה. עוד שאלו התלמידים על מידע שנשאר פתוח בעלילה ונאווה הסבירה שסופר אינו סוגר כל פרט בעלילה ובכוונה משאיר פתחים המשאירים לקורא אפשרות לפרשנויות ולדמיון לפעול. לסיום התעניינו האם נאווה מחפשת את סול כדי לדעת מה קורה אתה היום, נאווה ענתה שהיא מכבדת את רצונה לפרטיות, ומקווה שיום אחד סול תיזום ותיצור אתה קשר, שהרי הטלפון שלה והאמייל שלה נמצאים באתר שלה ופתוחים לכל אחד.

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
English
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1