דף הבית ספריה הסעות השכרות About us
תלמידי כיתה ז ארחו את השופטת דליה גנות שסיפרה על השואה מעיניה כילדה שגדלה בבית של אם ודודה שחוו את האימה בחייהן. מאת- ליזה דנקנר

ביום חמישי אירחו כיתות ז' באודטוריום הבית ספרי את השופטת דליה גנות, סבתא של יותם, לשיחה אישית על חוויות ילדות של מי שגדלה לאם ניצולת שואה. אחרי הקדמה של מסגרת הזמן ההיסטורית, התיישבה סבתא דליה על הבמה והחלה לספר את סיפורה המצמרר. בקול סדוק ודמעות בוגדניות, בפתיחות יוצאת דופן וחווית שליחות, שרטטה סבתא דליה את חוויות ילדותה כשבמוקד הסיפור אימה ודודתה שהיו מניצולות ד"ר מגלה ולמרות שבאופן פיזי ניצלו מתופת, והיה מי שחיפש אחריהן והביאן לפלסטינה-א"י, מעולם לא יצאו מהתופת באמת. ילדי כיתות ז' ישבו בדממה, בלב פתוח וללא טיפה של ציניות ואספו את המילים אחת אחת בקשב ובאמפתיה. בסיום השיחה הקיפו הילדים את הסבתא בהתרגשות חלק סיפרו ה את סיפורם שלהם וחלק פשוט עמדו שם עוד קצת, לשמוע עוד משהו מהדברים המרגשים. הנכד יותם, בדרכנו חזרה לכיתה שאל: " תגידי סבתא, למה לא סיפרת לי את זה עד היום?"

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 239
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 572
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 301