דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות About us
תלמידי כיתה ז ארחו את השופטת דליה גנות שסיפרה על השואה מעיניה כילדה שגדלה בבית של אם ודודה שחוו את האימה בחייהן. מאת- ליזה דנקנר

ביום חמישי אירחו כיתות ז' באודטוריום הבית ספרי את השופטת דליה גנות, סבתא של יותם, לשיחה אישית על חוויות ילדות של מי שגדלה לאם ניצולת שואה. אחרי הקדמה של מסגרת הזמן ההיסטורית, התיישבה סבתא דליה על הבמה והחלה לספר את סיפורה המצמרר. בקול סדוק ודמעות בוגדניות, בפתיחות יוצאת דופן וחווית שליחות, שרטטה סבתא דליה את חוויות ילדותה כשבמוקד הסיפור אימה ודודתה שהיו מניצולות ד"ר מגלה ולמרות שבאופן פיזי ניצלו מתופת, והיה מי שחיפש אחריהן והביאן לפלסטינה-א"י, מעולם לא יצאו מהתופת באמת. ילדי כיתות ז' ישבו בדממה, בלב פתוח וללא טיפה של ציניות ואספו את המילים אחת אחת בקשב ובאמפתיה. בסיום השיחה הקיפו הילדים את הסבתא בהתרגשות חלק סיפרו ה את סיפורם שלהם וחלק פשוט עמדו שם עוד קצת, לשמוע עוד משהו מהדברים המרגשים. הנכד יותם, בדרכנו חזרה לכיתה שאל: " תגידי סבתא, למה לא סיפרת לי את זה עד היום?"

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 603
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1