דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
רגע לפני שחג הפסח הגיע ושטף את כולנו בניקיון וריחות אביב, קבוצה של 13 תלמידים ממגמת ספרות בכיתה י' פלוס מורים מלווים המריאה לברלין לסמינר של שבוע בנושא "שואה ומגדר".

הסמינר בגרמניה היה מרגש בכל כך הרבה דרכים – החיבור המידי בין הילדים הישראלים והגרמנים, ההיכרות עם מקום חדש ונוף כל כך שונה והשיחות המעמיקות והמעניינות בין התלמידים בפעילויות השונות. במהלך שהותנו בברלין עברו הילדים סדנאות מעניינות בנושאים שנמצאים על פרק היום בשתי החברות, הגרמנית והישראלית: האחר בחברה, פליטים והצגתם בתקשורת, הקהילה הקווירית והתקבלותה בישראל ובגרמניה (בדגש על תל אביב וברלין), שינויים פוליטיים וחברתיים מעבר לסדנאות המרתקות התלמידים הישראלים נהנו מברלין של התיירים (שופינג, מסעדות ומרכזי תיירות) ומברלין של המקומיים (שינה אצל המארחים הגרמנים, היכרות עם ההורים ויציאות בערב). הפרידה בסופו של השבוע הייתה מרגשת ואף העלתה דמעות בעיניהם של כמה. בקוצר רוח אנחנו מחכים לסוף יוני אז יגיעו התלמידים הברלינאים להתארח, ואנו נראה להם מנפלאות העיר ונכין להם סדנאות לא פחות מרתקות. וטעימה קטנה – תמונת הפרידה המרגשת בשדה התעופה.

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
English
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1