דף הבית ספריה הסעות About us
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 213
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 509
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
רגע לפני שחג הפסח הגיע ושטף את כולנו בניקיון וריחות אביב, קבוצה של 13 תלמידים ממגמת ספרות בכיתה י' פלוס מורים מלווים המריאה לברלין לסמינר של שבוע בנושא "שואה ומגדר".

הסמינר בגרמניה היה מרגש בכל כך הרבה דרכים – החיבור המידי בין הילדים הישראלים והגרמנים, ההיכרות עם מקום חדש ונוף כל כך שונה והשיחות המעמיקות והמעניינות בין התלמידים בפעילויות השונות. במהלך שהותנו בברלין עברו הילדים סדנאות מעניינות בנושאים שנמצאים על פרק היום בשתי החברות, הגרמנית והישראלית: האחר בחברה, פליטים והצגתם בתקשורת, הקהילה הקווירית והתקבלותה בישראל ובגרמניה (בדגש על תל אביב וברלין), שינויים פוליטיים וחברתיים מעבר לסדנאות המרתקות התלמידים הישראלים נהנו מברלין של התיירים (שופינג, מסעדות ומרכזי תיירות) ומברלין של המקומיים (שינה אצל המארחים הגרמנים, היכרות עם ההורים ויציאות בערב). הפרידה בסופו של השבוע הייתה מרגשת ואף העלתה דמעות בעיניהם של כמה. בקוצר רוח אנחנו מחכים לסוף יוני אז יגיעו התלמידים הברלינאים להתארח, ואנו נראה להם מנפלאות העיר ונכין להם סדנאות לא פחות מרתקות. וטעימה קטנה – תמונת הפרידה המרגשת בשדה התעופה.