דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
מעורבות חברתית ועשייה למען האחר תורמות להעלאת הדימוי העצמי והמוטיבציה, מעצימות את תחושת המסוגלות, מעודדות שאיפות להשכלה גבוהה ומביאות לשיפור ההישגים.

"לא ידעתי שאני יכולה להנות כ"כ מהתנדבות במד"א. גיליתי עולם שלם, מאתגר ומעשיר. אני לא נהנית רק מהמחויבות עצמה, אלא גם מהעובדה שאני מצליחה לנהל את הזמן שלי, ויחד עם הלימודים אני גם מצליחה לשלב עזרה לקהילה, שיעורים פרטיים וזמן בילוי עם חברים…" "כשילדי הגן הכינו לי חוברת ציורים ליום-הולדתי הרגשתי שהמעורבות בגן הילדים הייתה המתנה בשבילי. זו הייתה חוויה מעשירה.." הדברים המרגשים הללו הם רק דוגמה לערך המוסף של תכנית המעורבות החברתית וההתפתחות האישית המתקיימת בתיכונט ומיועדת לתלמידי התיכון. במהלך שלוש שנות התיכון תלמידינו לוקחים חלק פעיל ומתנסים בתרומה לקהילה באופן אישי ("ההתנסות האישית") ובאופן קבוצתי ("התנסות קבוצתית"), ולמעשה, מממשים ומוציאים אל הפועל את הערכים אותם אנו מקנים לתלמידים שלנו - אכפתיות, רגישות לאחר, יזמות, נתינה ומעורבות. בתחילת כיתה י' מוצעים לתלמידים מקומות ההתנסות אישית בהם הם יכולים להיות מעורבים ולתרום לקהילה. החשיפה היא למעשה תחילת הדרך: מהשלב הזה, כל תלמיד עובר בהנחיית צוות המורים בתיכונט תהליך של ברור תחומי העניין שלו, אל מול מקומות ההתנסות המוצעים לו. תהליכי הבירור, הבחינה והבחירה מהווים נדבך עיקרי עבור התלמידים, ומאפשרים להם ליזום, להיות מעורבים ולהשפיע על מה שבעיניהם דורש שיפור בסביבה הקרובה להם, ובקרב האוכלוסייה הקרובה לליבם. במקביל למעורבות האישית, לאורך שנות הלימודים בתיכון, מתגבש ויוצא לפועל פרויקט קבוצתי-כיתתי המהווה מעורבות קבוצתית. עשיה קבוצתית זו, הינה מימוש והוצאה לפועל של השיח הערכי אותו אנו מנהלים החל השלב חטיבת הביניים. הפרויקט משלב יזמות וביצוע סביב יעד משותף, התרומה לקהילה. כל תלמיד ותלמידה נדרשים להיות חלק מקבוצה לומדת ועובדת. כך, מעבר לתרומה, כל תלמיד גם מזהה ומטפח את יכולותיו להיות חלק מצוות הפועל למען מטרה גדולה. קצת על המעורבות החברתית שלנו בביה"ס: כחלק ממקומות ההתנסות מתקיים בבית הספר מרכז למידה בו תלמידי התיכון מסייעים בתחומי הלימוד השונים לתלמידי חטיבת הביניים, קיימות קבוצות תלמידים האחראיות של פעילויות חברתיות תחת הנחיית הרכזים החברתיים, קבוצות תלמידים אחראיות על ארגון טקסים, אירועים, חגים ועוד. בהנחיית מורי הספורט בבית הספר מארגנים התלמידים פעילויות בשיתוף בתי הספר הצרי ומצדה ומארגנים טורנירים בבית הספר.התלמידים מבצעים את המוטל עליהם באחריות רבה, נהנים מתחושת הערך וגם בית הספר שלנו נתרם. תלמידים רבים מדריכים בתנועות הנוער ומהווים דמויות מרכזיות עבור החניכים, וכן תלמידים החברים בנבחרת הרובוטיקה של ביה"ס, מבצעים באמצעות הידע והאמצעים הקיימים פרויקטים למען הקהילה. תלמידי מגמת מחשבת ישראל בכיתה י"א, מפעילים לימוד משותף בחברותא על בסיס חודשי בבית דיור מוגן בעיר. תלמידים נוספים בוחרים לקחת חלק פעיל בשירותי החירום מד"א, המשמר האזרחי ותחנות כיבוי אש. תלמידים רבים נוספים מסייעים במוסדות לגיל הרך ובבתי הספר היסודיים מהם הגיעו. מילוי חובות התכנית למעורבות חברתית והתפתחות אישית הינה תנאי סף לקבלת תעודת בגרות. תלמידים אשר בוחרים לקחת חלק משמעותי יותר ולהמשיך ולתרום לקהילה מעבר לדרישות החובה יהיו זכאים להצטיינות חברתית אשר תופיע כחלק מתעודת הבגרות שלהם. תעודת ההצטיינות מקנה כיום קדימות בקבלה לחוגי לימוד שונים באוניברסיטת בן-גוריון ואנו מקווים שבהמשך אוניברסיטאות נוספות יצטרפו למהלך זה. רכזת מעורבות חברתית נועה ויסברג להלן קישור למצגת המפורטת תכנית התפתחות אישית ומעורבות חברתית - מצגת לתלמידים.pdf

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
English
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1