דף הבית ספריה הסעות השכרות About us
תלמידי תיכונט מסכמים את נושא "תרבות" בסוציולוגיה בעזרת כרזות החושפות פערים בין תרבויות משנה בחברה הישראלית.

מגמת מדעי החברה למדו לאחרונה את פרק "תרבות" בסוציולוגיה, התלמידים למדו על התפתחויות של תרבויות שונות, ערכו השוואה בין תרבויות שונות, דיברו על ישראל כחברה הטרוגנית בה תרבויות משנה התנגשות בדרכים שונות והדרכים לפתרון התנגדויות אלו. התלמידים התבקשו להכין כרזות המבטאות את ההתנגשויות השונות בין תרבויות משנה בישראל. הם יצרו 40 כרזות שונות ומגוונות בנושאים שונים וטעונים בישראל. מתוכן נבחרו שתי כרזות (הכרזות נבחרו על ידי הצבעה של כל תלמידי המגמה) וכרזות אלו ישלחו לתחרות הארצית של כרזות במדעי החברה בנושא "פסיפס ישראלי". מתוך הסברים על הכרזה של התלמידות איילת ואני: "המסר שאנו רוצות להעביר באמצעות הכרזה הוא שגברים ונשים לא מקבלים את אותו היחס מהציבור וכמו כן גם במקומות עבודה – במקומות אלו הפערים מתבטאים בעיקר בהבדלי השכר. אנו חיים במאה ה21 וניתן לראות את השינוי שנעשה במשך השנים בקבלת ונתינת היחס לנשים כאל אזרחיות ובנות אנוש שוויוניות. ואילו עדיין התהליך לא הושלם והפער בין נשים לגברים בקהילה הישראלית והעולמית עדיין קיים. אולם, אכן יש שוויון בדמוקרטיה ובחוק אך אין שוויון בין האזרח הפשוט לאזרחית הפשוטה בפועל" מתוך ההסברים לכרזה של שיר ואיילת: "הכרזה שלנו באה להראות את התופעה של האלימות והבריונות בסייבר, וההתנגשויות שרואים בין אנשים. הרשתות החברתיות כבר מזמן הפכו למעבר מהעלאת תמונות ופרסום פוסטים, הן הפכו לטוקבקים אכזריים מסרים אלו נוגדים את הערכים עליהם היינו רוצים שהתרבות שלנו תהיה מושתת (ערכים הם אידאלים, אמות מידה בתחום האמונה, המוסר וההתנהגות). הרשתות החברתיות הפכו בשנים האחרונות זירת התבטאויות המנציחה את ההתנגשויות בין תרבויות משנה בישראל (חילונים/חרדים/שמאלנים/ימניים...)"

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 239
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 572
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1