דף הבית ספריה הסעות About us
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 213
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 509
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
החל מה-8 בינואר יצאה נבחרת הרובוטיקה הבוגרת של בית הספר (MA 5951), המתחרה בתחרות ה-FRC של ארגון FIRST למסע בן שישה וחצי שבועות. במסגרת התחרות על כל קבוצה לתכנן, לייצר ולהרכיב רובוט המותאם למשחק השנתי הנמצא במרכז התחרות ומשתנה מדי שנה. על ההתארגנות וההכנה לניצחון מפי מקס אלבירט רכז המגמה.

החל מה-8 בינואר יצאה נבחרת הרובוטיקה הבוגרת של בית הספר (MA 5951), המתחרה בתחרות ה-FRC של ארגון FIRST למסע בן שישה וחצי שבועות. במסגרת התחרות על כל קבוצה לתכנן, לייצר ולהרכיב רובוט המותאם למשחק השנתי הנמצא במרכז התחרות ומשתנה מדי שנה. השנה שם המשחק הוא SteamWorks ובמהלכו על כל קבוצה לייצר רובוט המסוגל לאסוף חלקי משחק ייחודיים, לירות כדורים למטרה גבוה או נמוכה (בגובה 2.5 מטרים, או 0.9 מטרים) וכמובן לנסוע בצורה חופשית על המגרש. בכל מקצה של המשחק מתחרות שתי בריתות, המורכבות משלוש קבוצות. לצפייה במשחק השנתי, לחצו כאן. עונת הבנייה היא תקופה לחוצה מאוד עבור חברי הנבחרת. בתור תלמידים בכיתות י' ו-יא', עליהם לאזן בין שיגרת לימודים לחוצה לבין שגרת רובוטיקה אינטנסיבית. ההכנות מתקיימות באופן רציף, מדי יום ביומו ונמשכות אף לתוך הלילה, אך חברי הנבחרת נחושים בדעתם לעמוד בכל האתגרים העומדים בפניהם. הנבחרות שיגיעו למקומות הגבוהים בתחרות הארצית שתיערך בהיכל מנורה-מבטחים יזכו לעלות לגמר העולמי אשר יערך ביוסטון טקסס. בשנה שעברה, הציבה לעצמה נבחרתנו רף גבוה כשהייתה לקבוצת הרוקיז (קבוצה בשנתה הראשונה) שזכתה בניקוד הגבוה ביותר בגמר הארצי. נאחל להם הצלחה חוזרת גם בתחרות השנה. Go MA GO!