דף הבית ספריה הסעות השכרות About us
סעדון המשוגע אחרי 25 שנים מאשפוז פסיכיאטרי ותלמידי מגמת ערבית בתיכונט שם כדי לעזור לו... זאת רק טעימה מהסיור המעניין שעשינו ביפו, כאשר התלמידים מטיילים ומדברים בערבית בעיר העתיקה, בכיכר השעון וברחבי יאפא.

ביום חמישי שעבר בתאריך 19.01 יצאו תלמידי מגמת ערבית לראות הצגת "סעדון אלמג'נון" בתאטרון יפו. סעדון המשוגע צעיר מצרי המתאשפז ב 1967, עקב אי יכולתו להתמודד עם התבוסה של הצבא המצרי. כאשר הוא משתחרר לאחר 25 שנה הוא מאמין שעברו רק חודשיים. כדי לא לגרום לסעדון עוגמת נפש ולסכן את מצבו הנפשי מתגייסת המשפחה להעמיד פנים כאילו הם חיים עדיין ב1967. לאחר ההצגה תלמידינו התכנסו מחוץ לתיאטרון בשמש הנעימה של יפו וסיכמנו יחד את ההצגה, היה מאוד מעניין לשמוע את התלמידים מביעים את דעתם על ההצגה חלקם התחברו ואהבו וחלקם מעט פחות. צעדנו לכיוון העיר העתיקה ביפו והתלמידים נחשפו יותר לעמוק להיסטוריה והתרבות הערבית ביפו, לאורך כל הדרך היה מאוד מרגש לראות את תלמידי המגמה מרגישים בנוח לסייר ביפו ולקרוא שלטים בערבית וגם לדבר עם אנשים בשפה הערבית. לאחר הסיור עצרנו לארוחת צהריים בכיכר השעון, התלמידים השתמשו בחופשיות בשפה הערבית בכדי להזמין אוכל בדוכנים השונים ומכיכר השעון חזרו התלמידים לביתם עמוסי חוויות. היבא

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 239
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 572
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1