דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות About us
במהלך חודש פברואר תפעל בבית הספר קפיטריה זמנית. זאת במטרה לבדוק היתכנות ונחשקות של מספר מודלים שונים שיכללו הצעות קולינריות מגוונות, שיטות תפעול וחלוקת מזון שונות, הזמנה ותכנון מראש של ארוחות, פעילות של קפיטריה ללא מזומן, צורות הושבה ואופני שימוש שונים במרחב ועוד.

לפני כחודשיים נשלח סקר להורי בית הספר בדבר הקמת קפיטריה. מתוך 1,200 הורים שהשתתפו בסקר 94% הביעו תמיכה בהקמה של קפיטריה בבית הספר. מאז עמלנו בחשיבה ובמעשה מה ניתן לעשות. בחודשים הקרובים יערך בית הספר להקמה של קפיטריה שתיתן מענה לתלמידים. ההיערכות תכלול תקופת בדיקה קצרה שבה יבחנו מספר מודלים להפעלה, וכן תהווה תשתית למהלך עירוני רחב לבניית מודל חדש לשירות הקפיטריה בבתי הספר העל יסודיים בעיר.במהלך חודש פברואר תפעל בבית הספר קפיטריה זמנית. זאת במטרה לבדוק היתכנות ונחשקות של מספר מודלים שונים שיכללו הצעות קולינריות מגוונות, שיטות תפעול וחלוקת מזון שונות, הזמנה ותכנון מראש של ארוחות, פעילות של קפיטריה ללא מזומן, צורות הושבה ואופני שימוש שונים במרחב ועוד. בשבועיים הראשונים נבחן מודלים של הגשת ארוחות חמות (וטעימות ומזינות) בהזמנה ובתשלום מראש. בשבוע השלישי נבדוק מודל יותר "חופשי" של בחירת מנות אוכל קרות וחמות, קטנות וגדולות לאורך יום הלימודים. כל שבוע יבדוק מרכיבים שונים, ובסופו של דבר ייבנה מודל שמביא לידי ביטוי את היתרונות של כולם, תוך הבטחת שביעות רצון תלמידים, הורים וצוות בית הספר לצד יציבות כלכלית של המודל. היערכות מראש של תלמידים והורים: בעוד כשבוע נעדכן בדבר אופן ההשתתפות בפעילות לרבות הרישום למערכת ותשלום מראש. כמו כן, בשבוע הבא יעברו כלל תלמידי בית הספר שיעור-הדרכה שבו תוצג תכנית הקפיטריה הזמנית, תכנית הלמידה, תהליך ההזנה והמחזור. בעשייתנו אנו מתייחסים למספר נושאים: יוקר המחייה: יצירת שירות הנותן תמורה איכותית בעלות המינימלית האפשרית. איכות הסביבה: איסוף והובלה של הכלים למפעל מחזור שממיר פלסטיק לאנרגיה. מרחב מזמין לכלל הילדים: מרחב מקורה המיועד לא רק לתלמידים הרוכשים מזון. מקומות ישיבה לשיח ואכילה. מזון טעים, בריא ומשביע: התפריטים ומודלים להפעלה פותחו ע"י השף איתי פרקש, בעל עסק חברתי ושגריר מהפכת ה-Food Revolution של ג'יימי אוליבר. בריאות: המנות תואמות את חוזר מנכ"ל למזון בריא ועברו אישור דיאטנית מוסמכת. רכישה מעסק חברתי: המנות יסופקו ע"י ארגון המספק הכשרה ותעסוקה לנשים נתמכות רווחה מהחברה הערבית. הפרויקט הינו בשיתוף עם מנהל החינוך, צוות החדשנות העירוני המוביל פרויקט בנושא "יוקר המחייה", ותכנית "בתיאבון"- תכנית עירונית למזון בריא, במסגרת הרשות לאיכות הסביבה. הקפיטריה הניסיונית תוקם לאחר מחקר מקדים בבתי ספר ברחבי העיר שכלל תצפיות ושיחות עם תלמידים, הורים, מורים ומנהלים ומחקר טרנדים בינלאומי. בעוד כשבוע נשלח מייל מסביר נוסף. כפי שניתן להתרשם [ויש לנו עוד הרבה הסברים בצנרת] הוקדשו לפרויקט זה מאות רבות של שעות עבודה על ידי צוות מגוון ומקצועי של כ 10 אנשים שעבדו כולם סביב הקמת הקפטריה הניסיונית. פשוט וקל זה לא הולך להיות, אבל זה הולך מעניין ומזין וטעים. אנחנו נצטרך מאוד את הסבלנות שלכם ואת ההבנה שלכם, גם ברגעים של משבר. וכמו בכל דבר חדש - עשויים להיות משברים. יצאנו לדרך בעזרת אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, הנוגעים בכל תחום הקשור לתזונה, עיצוב, אספקה, מחקר, מזון, כספים ועוד- וזוכים לגיבוי של הנהלת העיר. בברכה, רם כהן ואנשי הצוות העירוני המוביל את הפרויקט רוצים לדעת עוד על ערכי ליבה מובילים? לחצו כאן!

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 603
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 325
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1