דף הבית ספריה הסעות השכרות About us
בשנים האחרונות, אנו עדים לחדירה הולכת וגדלה של מדפסות תלת מימד כמעט בכל תחום בחיינו. מדפסות תלת מימד מאפשרות ייצור של מוצרים מפלסטיק, חומרים מורכבים או אפילו רקמה אנושית, בהתאמה אישית וזולה יחסית. הנה סיפור על אחד הפרויקטים המיוחדים הקורים בתיכונט.

לאחרונה, נוצר שיתוף פעולה בין חברת מיקרוסופט ישראל, עמותת "Haife 3D ", בית הספר הריאלי בחיפה, מכללת "תלתן" ואנחנו, קבוצת רובוטיקה לנוער בשם Makers Assemble מבית הספר תיכונט ע״ש נתן אלתרמן מתל אביב. קבוצתנו מתחרה בתחרויות הרובוטיקה השונות של ארגון FIRST (ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שמטרתו היא לעודד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה). ובנוסף לכך אנו מקיימים פעילות ענפה למען הקהילה בתחומים שונים תוך שימוש במיומנויות מדעיות וטכנולוגיות שרכשנו. מטרת שיתוף הפעולה היא לספק פתרון לילדים ולמבוגרים ללא כף יד,כל אחד שיד כזו יכולה לשפר את איכות חייו (ולו במעט) ללא תשלום, כולל תמיכה טכנית לאורך זמן. .בפרויקט זה אנו מתאימים, מתכננים, מעצבים ומייצרים כפות ידיים באמצעות מדפסות תלת מימד. שיתוף פעולה זה הוא חלק מיוזמה בינלאומית הנקראת "Enabling The Future" או בשמה העברי- "תנו לי יד בתלת מימד". ישנם ילדים שאין להם כף יד, עקב תאונה או בעיה מולדת. התאמת כף יד היא נושא מורכב מאוד, במיוחד אצל ילדים כי הם גדלים עד היותם בוגרים ומידות הגוף שלהם משתנות כל הזמן. לכן צריך להתאים להם כף יד חדשה לאורך כל תקופת ההתבגרות. בעזרת המדפסת התלת מימדית, ניתן לייצר לילדים כף יד בהתאמה אישית ובחסכון ניכר בעלויות. במסגרת הפרויקט, אנו מאתרים ילדים ומבוגרים מחוסרי כף יד שאינם מודעים למיזם טכנולוגי זה, ומציעים להם את כף היד המודפסת ללא תשלום כולל תמיכה וליווי. בקישור הבא ניתן לראות כתבה קצרה ששודרה בערוץ 10 בפינה משהו קטן וטוב האתר הישראלי של הראלי ותיכונט http://enable-il.wixsite.com/enable-il לפרטים נוספים בנושא הפרויקט ניתן לפנות אלינו בכתובת האימייל: robotics@tichonet.com

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 239
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 572
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 301