דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות About us
בשנים האחרונות, אנו עדים לחדירה הולכת וגדלה של מדפסות תלת מימד כמעט בכל תחום בחיינו. מדפסות תלת מימד מאפשרות ייצור של מוצרים מפלסטיק, חומרים מורכבים או אפילו רקמה אנושית, בהתאמה אישית וזולה יחסית. הנה סיפור על אחד הפרויקטים המיוחדים הקורים בתיכונט.

לאחרונה, נוצר שיתוף פעולה בין חברת מיקרוסופט ישראל, עמותת "Haife 3D ", בית הספר הריאלי בחיפה, מכללת "תלתן" ואנחנו, קבוצת רובוטיקה לנוער בשם Makers Assemble מבית הספר תיכונט ע״ש נתן אלתרמן מתל אביב. קבוצתנו מתחרה בתחרויות הרובוטיקה השונות של ארגון FIRST (ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שמטרתו היא לעודד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה). ובנוסף לכך אנו מקיימים פעילות ענפה למען הקהילה בתחומים שונים תוך שימוש במיומנויות מדעיות וטכנולוגיות שרכשנו. מטרת שיתוף הפעולה היא לספק פתרון לילדים ולמבוגרים ללא כף יד,כל אחד שיד כזו יכולה לשפר את איכות חייו (ולו במעט) ללא תשלום, כולל תמיכה טכנית לאורך זמן. .בפרויקט זה אנו מתאימים, מתכננים, מעצבים ומייצרים כפות ידיים באמצעות מדפסות תלת מימד. שיתוף פעולה זה הוא חלק מיוזמה בינלאומית הנקראת "Enabling The Future" או בשמה העברי- "תנו לי יד בתלת מימד". ישנם ילדים שאין להם כף יד, עקב תאונה או בעיה מולדת. התאמת כף יד היא נושא מורכב מאוד, במיוחד אצל ילדים כי הם גדלים עד היותם בוגרים ומידות הגוף שלהם משתנות כל הזמן. לכן צריך להתאים להם כף יד חדשה לאורך כל תקופת ההתבגרות. בעזרת המדפסת התלת מימדית, ניתן לייצר לילדים כף יד בהתאמה אישית ובחסכון ניכר בעלויות. במסגרת הפרויקט, אנו מאתרים ילדים ומבוגרים מחוסרי כף יד שאינם מודעים למיזם טכנולוגי זה, ומציעים להם את כף היד המודפסת ללא תשלום כולל תמיכה וליווי. בקישור הבא ניתן לראות כתבה קצרה ששודרה בערוץ 10 בפינה משהו קטן וטוב האתר הישראלי של הראלי ותיכונט http://enable-il.wixsite.com/enable-il לפרטים נוספים בנושא הפרויקט ניתן לפנות אלינו בכתובת האימייל: robotics@tichonet.com

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 603
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 325
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1