דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות About us
חרף הקור היחסי של החורף הישראלי, נפגשנו, תלמידי קורס העשרה: משפט פלילי, בשעת בוקר מוקדמת בשערי היכל המשפט החדש ברחוב ויצמן בתל-אביב.

התחלנו את הסיור בביקור בבית המשפט המחוזי. כבוד השופט גלעד נויטל אירח אותנו באולם המשפט שלו, לפני תחילת יום הדיונים הארוך. זכינו לשמוע מפיו על עבודתו. בעיקר, למדנו על היות השופטים "אנשים בודדים", לדבריו, אשר נמענים משיחות סלון בטלות על אודות פרשות משפטיות שונות למען שמירה על שיווין פנים. כבוד השופט, ניצל את המעמד ופנה אל הכיתה במסר מעניין. הוא דיבר על מצויינות, והמליץ לתלמידים למצוא דבר אחד ולהצטיין בו. הוא התריע מפני "הבינוניות", וניסה להחדיר בכיתה מוטיבציה להעמיק חקר בתחומי העניין שלהם. לאחר השיחה, הוזמנו להישאר באולם בית המשפט המחוזי להקראת כתב אישום בפני נאשם בפרשת רצח. התרגשנו לראות, אמנם בדיון פרוצדוראלי למדי, את בעלי התפקיד באולם, הפרקליטה והסנגורים, פונים להרכב של שלושה שופטים בשפה מיוחדת. אפילו ראינו את אחד הנאשמים מובא בליווי שב"ס לאולם ושמענו אותו עונה לשופט על שאלותיו. בתום הדיון באולמו של כבוד השופט נויטל חיפשנו לבקר בדיונים נוספים. מצאנו את עצמנו עוברים מבית המשפט המחוזי, שם לא התקיימו דיונים פליליים מהותיים באותו הבוקר בהם יכולנו לבקר, לבית משפט השלום הסמוך. התלמידים שמחו לגלות, שאולמות בית המשפט פתוחים למבקרים, למעט דיונים שמתקיימים בדלתיים סגורות, וכי "אפילו" הם יכולים להיכנס לדיונים באופן חופשי למדי. המזל שיחק לידינו, כאשר זכינו להיות בדיון "סיכומים", ולאחר מכן ראינו דיון אחר באמצע "הוכחות". ראינו כיצד שיטת המשפט האנגלו-אמריקאית משתלבת עם שיטת המשפט האירופאית בישראל, בזמן שאחד השופטים פנה בעצמו אל העדה בעודה על דוכן העדים, ושאל אותה שאלות. נכחנו בדיון במשפט שעניינו "תקיפה וגרימת חבלה", ודיון אחר בנושא עבירות סמים ועוד דיונים בעבירות שונות. פגשנו במסדרונות נאשמים, עדים ובני משפחותיהם. ראינו שופטים ועורכי דין. דיברנו על סגנון הלבוש המאפיין אותם, ועל כללי הכבוד הנהוגים בבתי המשפט. בקיצור, היה לנו בוקר עמוס. התלמידים הגיעו לאוטובוס רווי חוויות וסיפורים. כל קבוצה סיפרה לקבוצות האחרות על הדיון בו נכחה. הם השוו עבירות, השוו סוגי דיונים. זה היה רגע מיוחד עבורי, מעין שיא. הגאווה שליוותה אותי לאורך כל היום, התחילה באולמו של כבוד השופט נויטל, המשיכה כשראיתי כיצד הם נוהגים בכבוד לאנשים שפגשו, למעמד בו הם נמצאו, והתעצמה עד לאותו הרגע באוטובוס, בו ראיתי את העיניים הנוצצות של התלמידים שהצליחו להפתיע גם את עצמם ולהתלהב ממשהו אחר. נטי מרמור, עו"ד מורה לספרות וללשון

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 603
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 325
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1