דף הבית ספריה הסעות About us
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 509
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
בזמן הקרוב ייצאו תלמידי שכבת ז' למסע שורשים בכדי לחקור וללמוד את ההיסטוריה האישית- משפחתית שלהם בשלב הראשון, שלב איסוף החומרים, ייפנו הילדים אליכם ההורים ואל בני משפחה נוספים בשאלות מגוונות, בכדי ללמוד על ההיסטוריה המשפחתית. אנו נעודד את הילדים לשאול שאלות, לחפש ולהקשיב. בשלבים הבאים יעסקו הילדים במיון ועיבוד החומרים עד לכתיבת העבודה.

"עם שלא זוכר את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" יגאל אלון פרויקט שורשים בשכבת ז בזמן הקרוב ייצאו תלמידי שכבת ז' למסע שורשים בכדי לחקור וללמוד את ההיסטוריה האישית- משפחתית שלהם בשלב הראשון, שלב איסוף החומרים, ייפנו הילדים אליכם ההורים ואל בני משפחה נוספים בשאלות מגוונות, בכדי ללמוד על ההיסטוריה המשפחתית. אנו נעודד את הילדים לשאול שאלות, לחפש ולהקשיב. בשלבים הבאים יעסקו הילדים במיון ועיבוד החומרים עד לכתיבת העבודה. כתיבת פרקי העבודה תעשה במשולב בהנחיית המחנכות והמורים לתרבות ישראל, ספרות, גאוגרפיה והיסטוריה. כתיבת העבודה תזמן שימוש בכלים דיגיטליים מגוונים בתוך אתר האינטרנט עליו יעבדו. את העבודה הסופית יעלו הילדים לאתר אינטרנט משלהם, אותו ילמדו להכיר ועליו ילמדו לעבוד. על כך נרחיב בהמשך. כהכנה לקראת עבודת השורשים, צפינו אתמול בהצגה "תמונה משפחתית". ההצגה עוסקת בילד בשם ירון אשר מתבייש בשורשיו המשפחתיים. במהלך ההצגה מתרחש תהליך עדין ומרגש בו לומד ירון, דרך מפגש מחודש עם סבו, לקבל מחדש את משפחתו וכמובן את עצמו. ההצגה הייתה מרגשת ועוררה מחשבות ושיח אודות חשיבות ההיסטוריה המשפחתית וידיעתה. הילדים דיברו אחר כך בכיתות על אבדן שחוו, או החשש מפני אבדן. אחרים דברו על בושה שקיימת לעתים במשפחה בשל מוצא עדתי. בהמשך תצא כל כיתה לפעילות בשם "לגעת בשורשים" במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב. תהליך העבודה יסתיים בערב שורשים שכבתי אליו תוזמנו. פרטים על כך יישלחו בהמשך. תודה רבה על שיתוף הפעולה. שבת שלום, רונית צדיקריו רכזת שכבה ז', תיכונט תהליך העבודה יסתיים בערב שורשים שכבתי אליו תוזמנו. פרטים על כך בהמשך.