דף הבית ספריה הסעות השכרות About us
לא רבים הם ניצולי השואה החיים בקרבנו ומגוריהם לרוב בשולי השכונות, בחצר האחורית והם הולכים ומתמעטים. חלקם הגדול עדיין שורד בזכות שרותי הרווחה של הערים השונות וחלקם בזכות אנשים טובים באמצע הדרך. ורדה קורן, מתנדבת חברתית, מזמנת לנו בכל שנה את הזכות לתת להם כמה שעות של אושר.

בבוקרו של יום שישי 28 באוקטובר, שעה 11.00 בבוקר התאספו בבית הספר כ 120 ניצולי שואה, ו - 120 הורים וילדים אשר ליוו את ניצולי השואה. לא רבים הם ניצולי השואה החיים בקרבנו ומגוריהם לרוב בשולי השכונות, בחצר האחורית והם הולכים ומתמעטים. חלקם הגדול עדיין שורד בזכות שרותי הרווחה של הערים השונות וחלקם בזכות אנשים טובים באמצע הדרך. בית הספר עורך זו הפעם השלישית את המפגש הקסום הזה בין הורים וילדיהם המלווים את ניצול השואה וביחד יוצרים מרקם של דורות ותרבויות. הקשיש שמח לשתף את חייו עתה, או בעבר, ואילו ההורה, וגם הילד צמאים לשמוע סיפורים. כל זאת בצד נתינה שאינה מובנת מאליה. הענקנו לניצולי השואה כמה שעות איכותיות, חיוכים על הפנים, מפגש עם אנשים והופעה, קצת נשנושים ומתנה קטנה. הניצולים, ברובם עריריים, צמאים לכול מפגש והתערות בחברה שלנו, ועם המעט הזה יש להם דלק לעוד שנה ועוד שנה...... השנה הרמנו את המופע "פירורים של חום". המופע כולל סיפורים קצרים מאת אופירה עזריאלי ושירה לימור בלס, מצטרפת למופע גם נגנית החליל ענת. אופירה הופיעה עם אימה, ניצולת שואה מתאומות מנגלה. המופע מהול בשמחה וצחוק ונוגע בכול הגילאים, אם בשירה ואם בתכני הסיפורים והסתיים בשיר של ליאונרד כהן (המופע היה טרם פטירתו) בשיר הללויה. על המפגש ניתן ללמוד גם מסרטון זה

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 239
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 572
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 301