דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות About us
יום השנה לרצח יצחק רבין. תקשורת חזותית כשופר המחאה הציבורית. הרצאה מפי להב הלוי בפני שכבת י' + יא' בתיכונט. מאת: בוריס זיידמן.

אחי, אתה ח''י או מת? יום השנה לרצח יצחק רבין. תקשורת חזותית כשופר המחאה הציבורית. הרצאה מפי להב הלוי בפני שכבת י' + יא' בתיכונט. מאת: בוריס זיידמן. יום לאחר שבית ספרנו ציין עשרים ואחת שנה לרצח יצחק רבין, פקד אותנו המעצב להב הלוי. להב הלוי הוא בוגר בצלאל, פעיל חברתי, מעצב גרפי וקופירייטר, המפרסם את עבודותיו בארץ ובעולם. אחד מנושאי הדגל, המטופלים על ידי להב מזה שני עשורים, הוא הרצח הפוליטי ההוא, שאירע בכיכר העירייה ב 4 לנובמבר 1995. כל שנה ושנה מפרסם להב כרזה, המתייחסת לאותו יום שחור בו נורו שלוש יריות בגבו של ראש הממשלה דאז, יצחק רבין. בהרצאתו סיפר להב על התהליך הקריאטיבי הכרוך בעיצובה של כרזה, אשר כל שנה ושנה מצליחה להכות בבטן הרכה של התודעה הציבורית הישראלית. בדרך הצגה מרתקת, דיבר להב על תפקידה של התקשורת החזותית במחאה הציבורית. הוא נגע בנושאים כמו צדק ושוויון, יחסי יהודים-ערבים, חופש דיבור מול הסטה והבהיר לנו את תפקידו של המעצב כאזרח בחברה הישראלית בת-ימינו, שסועת קרעים מחד וחפצת חיים מאידך. התלמידים והמורים רותקו אל המסך ואל האיש, שאלו שאלות, דרשו תשובות, הביעו את דעתם ובעיקר... למדו. חלקם אהבו את מה שראו, חלקם לא, אבל דבר אחד בטוח – איש מן הנוכחים באודיטוריום המלא מקיר לקיר, אינו נשאר אדיש. ההרצאה חתמה באופן מושלם את מעגלי השיח השכבתיים שהוקדשו לרצח רבין, לתעמולה לגיטימית מול הסטה, ליחס החברה לשונה ולפנאטיות הרדיקאלית אל מול ההומניזם הפלורליסטי. כולנו מקווים לראות את להב בשנה הבאה וכבר מסוקרנים לגבי האמירה הבועטת הבאה של האיש במלאת 22 שנה לציון יום הזיכרון ליצחק רבין.

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 603
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 325
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1