דף הבית ספריה הסעות
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 490
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
 
מקום 6 מתוך 62, שנה ראשונה שלנו
לתחרות FIRST 2016 הגיעה נבחרת הרובוטיקה של תיכונט בהרכב צעיר של ילדי כיתה י'. זו השנה שבה התארגנו על ציוד, בנינו מעבדה לרובוטיקה, גייסנו מעט מנטורים, מקס ואריה וגם יניב עבדו סביב השעון, והילדים הצעירים כפירי אריות ולביאות. התוצאה מדברת בעד עצמה
תגובות: 0   צפיות: 154
החל משנת הלימודים התשע"ה תחול בחטיבה העליונה חובת למידה מקצועית להשכלה כללית. לימודי ההשכלה הכללית מיועדים להרחיב את אופקיו של הלומד ולעורר את סקרנותו ורצונו להעמיק ולהרחיב את ידיעותיו בנושאי העשרה, שאינם בהכרח בתכנית הלימודים הרגילה. לימודים אלו יספקו ללומד חוויה של חשיפה, 'טעימה' של היכרות ראשונית עם תחומי אקטואליה, חידושים בתחומי הדעת, סוגיות ערכיות אזרחיות ועוד.

על פי הרפורמה החדשה, תלמידי כיתות י' נדרשים ללמוד 2 קורסי השכלה כללית שונים בהיקף של 30 שעות כל אחד, כדי לקבל תעודת בגרות מאושרת ומלאה. התלמידים יוערכו בהערכה פנימית בית ספרית. בתיכונט, אנו מבקשים לאפשר בחירה לתלמידים, לפי נטיות ליבם וכישוריהם השונים ולכן אנו מציעים להם 9 קורסי העשרה (שלפחות אחד מהם מובטח ללומד לפי העדפתו הראשונית), אותם תכננו ויעבירו מורים שלנו, על בסיס ידע מקצועי ותחומי עניין שלהם. בכל מחצית יילמד קורס אחד במסגרת של שעתיים שבועיות. חשיפה לקורסים תתקיים בתחילת השנה ותכניות הלימודים המפורטות תעלנה לסביבת הלומדים לשם העמקה וקבלת החלטות. להלן, תשעת התקצירים של הקורסים: אקו-פילוסופיה פסיכולוגיה בגרוש אחריות לישראל 2048 משפט פלילי עולם ווירטואלי צילום במבט אחר סטודיו למשחק האמת מול המצלמה סָפָארִי נְגְ'מָה – המסע לאפריקה

 
 

אקו-פילוסופיה
EcoMind - הינה תפיסה סביבתית אשר משלבת רעיונות וזרמים מתוך התחום של אקו-פילוסופיה. הרעיון המרכזי שעומד מאחורי התפיסה הנ"ל הוא הסתכלות בדרך שונה על כלל הגורמים הביוטיים והא-ביוטיים בסביבה שלנו תוך מתן פתרונות רלוונטיים עבור בעיות שצצות בעקבות התערבות האדם בסביבה.
תגובות: -1   צפיות: -1
פסיכולוגיה בגרוש
נבין יחדיו תאוריות שונות בפסיכולוגיה ונחלק אותן ע"פ הקבוצות השונות והתפיסות הידועות בעולם . ננסה להשוות ולראות דוגמאות שונות בעזרת ניסויים מפורסמים וצפייה בסרטי קולנוע המאפיינים מצבים מיוחדים.
תגובות: 0   צפיות: 40
אחריות לישראל 2048
נצא למסע משותף בו נבחר יחדיו תחום אותו אנו מעוניינים לשפר. נשאיר את חותמנו בעיר תל אביב בעזרת בכירים מהעירייה אשר יתמכו ויסייעו בהובלת השינוי. על השינוי לסייע לעיר ולהיות קשור למחלקות עירוניות. במהלך הקורס נכיר דילמות חברתיות ונפגוש בעלי תפקידים בעיריית תל אביב.
תגובות: -1   צפיות: -1
משפט פלילי
נצא למסע משותף בין פרשות פשע מהארץ ומהעולם. נבקר במחשבותיהם ודרכי הפעולה של הפושעים, קורבנות העבירה, מי שאמון על הרשעה, על ההגנה, על חקירת האירוע ומתן פסק הדין. בסוף המסע, נדע לקרוא ולהבין פרשות ותיקות וחדשות שיצוצו לפנינו ביום-יום, ונבין כיצד כל המערכת הזאת פועלת. במהלך הקורס נשמע מפי בעלי תפקיד אמתיים אודות עבודתם, נבקר בבית המשפט, נצפה בשחזורים, בראיונות וכתבות עיתונאיות.
תגובות: -1   צפיות: -1
עולם ווירטואלי
כלי העולמות הווירטואליים הוא כלי המשלב בתוכו רמת טכנולוגיה מתקדמת במספר תחומים – מידול בתלת מימד, כתיבת קודים ותכנות, יצירת תקשורת בינאישית החוצה מרחק ושפות, הכנת משימות לימודיות מאתגרות. בקורס זה התלמידים יבנו בעצמם את המבנים באי המשותף, בית פרטי, מכוניות, מסלולי מרוצים, יכתבו קודים בתוכנת scratch וישלבו אותם במודלים שנבנו בעולם הווירטואלי.
תגובות: -1   צפיות: -1
צילום במבט אחר
השימוש במצלמה ובצילום באופן יומיומי נפוץ בחברה האנושית לאורך יותר ממאה שנה אך בשנים האחרונות הפך הצילום לזמין ונפוץ כל כך, עד שלא עובר יום שבו אנחנו לא מייצרים צילומים או נחשפים אליהם. מטרת הקורס היא לעורר חשיבה מודעת וביקורתית לצילומים המקיפים אותנו, לשכלל את יכולות הצילום ולעורר את השפה הצילומית האישית והייחודית לכל אחד ואחת. במהלך הקורס יערך מפגש עם צלם אומן, נצא יחדיו לתערוכת צילום ונתנסה בצילום תיעודי מחוץ לביה"ס. בסוף הקורס נקיים תערוכה צילומים של משתתפי הקורס.
תגובות: 0   צפיות: 23
סטודיו למשחק - קורס מקוון - יצירת משחקי למידה ופיתוח מיומנויות למידה
בחלק התיאורטי של הקורס התלמידים יתנסו במשחק תפקידים פיזי ובמשחק תפקידים אונליין וידונו בהבדל בין החוויות. התלמידים ילמדו לעבוד על יוצר המשחקים של to-be.co.il ויתנסו בכתיבת תסריט למשחק. בשלב המעשי של הקורס, התלמידים יציגו את הרעיונות שלהם למשחקים ויצרו משחקים בתחומי ידע מגוונים. הכיתה כולה תתנסה במשחקים אשר יפותחו.
תגובות: -1   צפיות: -1
האמת מול המצלמה
את הוראת המשחק מנסים לנסח כבר יותר ממאה שנים. אף על פי שמקצוע המשחק קיים גם הרבה לפני, לכל הפחות 2000 שנה מתקופת אריסטו, אך יש שיאמרו שזהו המקצוע העתיק בעולם - לדעת לספר סיפור היה צריך גם כשישבו מסביב למדורה במערה. תוך שימוש בשיטות המאסטרים הגדולים: סטניסלבסקי, שטרסברג, מייזנר וצ'אבק נבחן את הדרכים השונות להתמודד עם דמות, טקסט וסצנה תוך כדי שנצלם את העבודה ונבחן את תוצאותיה.
תגובות: 0   צפיות: 23
סָפָארִי נְגְ'מָה – המסע לאפריקה
הקורס שלנו משלב תחומי ידע מעולמות האנתרופולוגיה וההיסטוריה, הפילוסופיה והמגדר – ובכך מנסה לתת לתלמידים תמונת מבט רחבה על אפריקה. כל שיעור בקורס יוקדש לנושא אחר, למשל היסטוריה של אפריקה, שירי אהבה, טקסי קבורה, אדריכלות אפריקנית, דילמות של התנדבות ועוד. הקורס דוגל ב"גישה חיובית לגבי אפריקה" ויאפשר לתלמידים להתוודע ליבשת שנחשבת "לזר המוחלט" כמקום נגיש ורלוונטי לחיים שלהם, בין היתר באמצעות מפגשים עם אפריקאים וחוקרי אפריקה, וסיפורים אישיים של מרצה הקורס מהתקופה בה חיי ביבשת. ההסתכלות על הנושאים היומיומיים בחיים של כל אחד מאתנו דרך העדשה האפריקאית, מאפשרת לנו ללמוד גם על התופעה הרחבה יותר של האנושות – האדם באשר הוא אדם: מה מניע אותו, מה מסב לו אושר, כיצד הוא מנווט את חייו.
תגובות: -1   צפיות: -1
 


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS