דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות About us
שלושה תלמידים מתיכונט השתתפו בהאקתון ראשון מסוגו המאתגר בני נוער מצטיינים בארץ, וזכו יחד עם חברי הקבוצה שלהם, במקום ראשון על פיתוח מענה חדשני לאתגר גלובלי! ראוי לציין, ששלושת התלמידים שלנו משכבת ט' נרתמו לאתגר שהוצע להם רק יום לפני ועשו זאת בחן, במאמץ ראוי ובהצלחה רבה, כיאה ליזמים צעירים. להלן כתבתם על החוויה שעברו במשך כ21 שעות ללא שינה אבל עם הרבה אדרלנין.

אנחנו, עדי עודד רוני גולדשטיין ויניב אייזן, יצאנו ביום חמישי ה 29.9 להקאתון במכללה הבינתחומית בהרצליה. הקאתון הוא סוג של מרתון - יום עבודה מרוכז אשר נותן ליזמים זמן ומשאבים לעבוד בצורה ממוקדת על המיזם שלהם. בהקאתון שאנחנו השתתפנו בו היו כ50 בני נוער מרחבי הארץ והוא עסק באתגרים גלובליים (זיהום האוויר, איכות המים והגישה למשאבי הטבע) כשלרשותנו עמדו מנטורים, שכל אחד מהם התמחה בתחום שונה, ויכולנו להיעזר בהם לפי הצורך. כשהגענו לאירוע, התחברנו לעוד שני ילדים, אחת מאזור בית יצחק והשני מכפר מנחם. היה לנו אתם חיבור מצוין והעבודה הייתה מאוד פורייה. האתגר שאתו בחרנו להתמודד הוא פיצוץ אוכלוסין הקרב ובא בעולם. אנחנו בחרנו להתמודד עם בעיה זו על ידי ייצור יותר משאבים בשביל האוכלוסייה הגדלה. בתוך בעיה זו בחרנו להתמקד בפיתוח משאב המזון. במהלך עבודתנו גילינו, ששליש משטח היבשה בכדור הארץ היא מדבר, שטח שרובו לא מנוצל. לכן, חשבנו על פתרון לגידול מזון בשטחים אלה, שטחים שלא מתאימים לגידול חקלאי. לצורך פתרון בעיה זו, חשבנו על מוצר שמורכב מחצי צינור (שיכול להיות ממוחזר) אשר ימנע התאדות של מים מהצמח, יגן על הצמח מפני שיטפונות ורוחות, ייתן לו צל במהלך היום וימנע חלחול של מים אל קרקעית חול המדבר. בנוסף, במוצר יהיו צינורות מתכת חלולים אשר יהיו תקועים באדמה ויעבירו אוויר קר שיקרר את הצמח ויעודד היווצרות של טל במהלך הלילה (תמונה 1,2). (תמונה 1+2) במידה וכמות המים מהטל לא מספיקה (וקיים מקור מים יחסית קרוב לאזור), המים יגיעו אל הצמח דרך צינור הממולא בספוג. הצינור יעביר את המים ממקור המים אל הצמח כפי שנייר סופג יכול להעביר מים מכוס אחת לאחרת מבלי התערבות של כוח חיצוני. (תמונה 3). תמונה 3 סיבת ההצלחה שלנו לדעתנו, היא שהקבוצה שלנו הייתה ממוקדת ב 95% מהזמן, למרות הפיתויים הרבים שהיו לנו שם כגון משחקים בפלייסטיישן או להשתרע על פופים. בנוסף, התחברנו מאוד לשאר חברי הקבוצה כבר מההתחלה ולכן האווירה הייתה נעימה ומהנה לעבוד בה. עם זאת, לא וויתרנו בקלות כאשר היו קשיים ומכשולים בדרך. לדוגמה, בהתחלה בכלל הלכנו לכיוון אחר, ורק לאחר כמה שעות הבנו שדרכנו שגוייה ועלינו להתחיל מחדש. במקרה הזה, לא ויתרנו והתייאשנו, אלא חשבנו איך אנחנו יכולים בכל זאת למצוא פתרון יותר טוב. חוויה זו שונה מחוויות לימודיות שונות שהיו לנו עד עכשיו מכיוון שבחוויות לימודיות שונות אתה לא עובד במשך 21 שעות רצוף ומצליח בזמן כזה קצר לפתח רעיון שיכול לעזור לעולם ולפתור פתרון גלובלי לעומת שאר חוויות לימודיות שהן בעיקר על מנת להעשיר את הידע שלך. זוהי חוויה חשובה ומלמדת שנותנת לך להבין שהרעיון הזה שצץ לך בשתיים בלילה יכול להיות רעיון שישנה את העולם. בנוסף, בחוויה הזו היינו צריכים להתמודד עם בעיות שלא יכולנו "לברוח" מהן. היינו צריכים להתמודד אתן מכיוון שידענו שאנחנו צריכים למצוא פתרון גדול בזמן הקטן שנתון לנו. אנחנו מאוד ממליצים לילדים ולאנשים לעבור את החוויה הזו כי זוהי חוויה שאנחנו נזכור לכל חיינו. היא הייתה מלמדת, מעשירה, כיפית וחברתית ואנחנו נשמח לעשות זאת שוב בקרוב. עדי עודד, רוני גולדשטיין, יניב אייזן שכבת ט' חלק מחברי הקבוצה הזוכה עובדים סביב השעון חבר השופטים

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
ארכיון 2015  
ארכיון 2016  
ארכיון 2017  
פייסבוק
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 603
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 325
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1