דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
לתחרות FIRST 2016 הגיעה נבחרת הרובוטיקה של תיכונט בהרכב צעיר של ילדי כיתה י'. זו השנה שבה התארגנו על ציוד, בנינו מעבדה לרובוטיקה, גייסנו מעט מנטורים, מקס ואריה וגם יניב עבדו סביב השעון, והילדים הצעירים כפירי אריות ולביאות. התוצאה מדברת בעד עצמה

ביום שלישי, ה-8 למרץ, יצאה נבחרת הרובוטיקה הבית ספרית לעבר היכל מנורה מבטחים בשביל תחרות הרובוטיקה השנתית המחוזית. 23 חברי הנבחרת ושני המנטורים שלהם הגיעו לבית הספר בשעה 6 בבוקר, כדי להתארגן לתחרות עם צבעי שיער, פנים והרבה עידודים. חברי הנבחרת, אשר בנו רובוט בשישה וחצי שבועות, נכחו ועברו הכשרות במשך חצי שנה, רצו וציפו להביא את מלוא הידע שלהם למימוש. אחרי המון ימים ארוכים, שעות קשות, לחצים, הצלחות, ולמידה משמעותית חברי הנבחרת זוכים ללכת לתחרות עם הרובוט שבנו לבד לחלוטין. בתחילת היום הראשון הגיעה הקבוצה להיכל מנורה מבטחים בשעה 7:30 בבוקר ונפתחו בפניהם השערים. האירוע היה מורכב מהמגרש שהיה בהיכל עצמו ואוהל ה"פיטים". ה"פיט" הוא האזור בו נמצאים נציגים בודדים מהקבוצה ובו הם מתקנים את הרובוט במידת הצורך. את ה"פיט" הרכיבו חברי הנבחרת ביום שני בערב. כך, חברי הנבחרת התחילו להתמקם ולסייר ברחבי ההיכל בשביל לספוג את חווית האירוע וללמוד דברים חדשים. רק בסיורים ב"פיטים" האחרים חברי הנבחרת למדו המון דברים חדשים על אגון FIRST (אשר אליו שייכת הליגה שבה הם מתחרים), על קבוצות אחרות ועל כל הצוותים בהם הם נמצאים. כמו כן, בשעה 10 בבוקר התחילו משחקי האימונים של הנבחרות. הנבחרת שלנו השתתפה בכמה, שבהם נהגו ארבעה חברי נבחרת: יאיר, אופיר, שי ונועה. את ארבעת הנהגים שלנו עודדו כל חברי הנבחרת לאורך כל המשחקים: גם משחקי האימון וגם המשחקים האמתיים. במשך שלושת הימים הראשונים טיילו חברי הנבחרת בהיכל, ב"פיטים" ובין אנשים ולמדו דברים חדשים. בין לבין חברי הנבחרת הגיעו למקצים של בשביל ללמוד, לצפות ובמיוחד לעודד. לאחר מכן, כאשר הסתיימו המוקדמות, הגיעה הנבחרת למקום 6 מבין 62 הקבוצות שהתחרו בתחרות בהיכל. בעצם, הקבוצות אשר מגיעות למקומות 1-8 בוחרות בריתות שאיתן ישחקו וכך הבריתות משחקות אחת נגד השנייה במקצי הגמר. כל בריתת מורכבת משלוש קבוצות. כאשר הגיע זמן הבחירות, הקפטנית שלנו שי שהייתה נציגתנו בבחירת הבריתות, הודיעה כי אנו הולכים להתחרות עם קבוצות בשם steampunk וartemis-. בשלב זה, היינו מאושרים ונרגשים: כקבוצת FRC של השנה הראשונה, אין ספק שההגעה לבריתות ה"גמרים" היא הישג אדיר. בנוסף, הרגשנו גאים על הישגנו. במשחקי רבע הגמר, הברית שלנו זכתה בשני מקצים מתוך שלושה. בהמשך, השתתפנו בשני מקצי חצי גמר ומשם לצערנו לא עלינו. בסוף התחרות, זכינו בתואר הטירונים בעלי הניקוד הכי גבוה והקבוצה במקום 3 עם מירב הנקודות. צברנו המון ידע, כוח וחוויות. אחרי ששיחקנו והכרנו קבוצות שקיימות כבר קרוב לעשור, הרגשנו שה-FRC היא הוא חלק בלתי נפקד מאתנו.

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
English
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1