דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.

במסגרת הפרויקט ביקרו התלמידים "בתערוכת צל ערים", תערוכה העוסקת בהעלאת המודעות לצל בארץ ובערים בעולם. כפתיחה, הילדים קיבלו הסבר על מעצב המוזאון, האדריכל רון ארד, וכיצד בחר לעצב את המוזאון. העיר חולון נקראת על שם דיונות החול הרבות שאפיינו אותה ואת אזור המוזאון בפרט. מבנה המוזאון והצבעים שבחר רון ארד מזכירים את הדיונות שהיום כבר לא קיימות עקב גידול בבניה. הילדים הבינו מה הרציונאל שעמד בפני האדריכל כאשר בחר את צורת המבנה וההתאמה שלו לסביבה. ישראל, ארץ המתמודדת עם ימים חמים, נעדרת פתרונות מספקים לצל. בתערוכה נחשפו התלמידים למידע מעניין שהוגש דרך אינפוגרפיקה , מסכים אינטראקטיביים שבהם הילדים בצורה פעילה מצאו פתרונות לצל בעיר לדוגמה בגני משחקים, גגות בתים, מגרשי חניה, בתי ספר ועוד. בנוסף, נחשפו הילדים לפתרונות ליצירת צל כגון, רשתות מאריגים מיוחדים בצפיפויות שונות, חלונות עם זכוכית כפולה שמגדלים בהן אצות והחלונות עצמם יוצרים צל ועוד. בפן העיצובי, התלמידים נחשפו למושג "משרביה" שמקורה באדריכלות האיסלאמית, המיועדת להפרדה בין פנים לחוץ, מבלי ליצור חיץ וניתוק מוחלט מהרחוב. המשרביה היא סבכה או קיר שיש בו יותר חורים מחומר. הקיר המחורר חדיר למשב אויר ואינו פולט חום שמלהיט את הבית. בתל אביב ובערים ותיקות אחרות בארץ ניתן למצוא מגוון משרביות בבתים ישנים. התבוננו בעיצובים חדישים ומרהיבים של משרביות שעיצבו סטודנטים מבצלאל. בסיום הסיור, הילדים התנסו בסדנה יצירתית. לפני הסדנה, המדריכה דיברה עם הילדים על עיצוב למען האנושות, במיוחד עבור אנשים בעולם השלישי, בעלי מוגבלויות או אנשים בגיל השלישי שבדר"כ הם לא פלח האוכלוסיה שמעצבים חושבים עליהם כאשר מעצבים מוצרים לחיי היום יום. נחשפנו לעיצובים כגון Life Straw שעוצב עבור אנשים באפריקה, בעזרת הקש שמסנן להם את מי השתיה הם יכולים לשתות מים נקיים. בנוסף, נחשפנו לעיצוב מיכל להעברת מים, שנועד להקל על סחיבת מים מבארות לכפרים. במקום לסחוב את המים בכדים על הראש, בעיצוב פשוט של מיכל עגול ו2 ידיות, המים מועברים בקלות רבה יותר על הקרקע. בפני התלמידים ניצבו 2 משימות. האחת ליצור מבנה משיפודי עץ וספוגים שיכול להחזיק כדור מים. השניה, ליצור תיק ,שיוכל להחזיק שלושה כדורי מים, מיריעת חומר פלסטי גמיש ומספריים. למדנו שמחומרים דלים, דמיון, יצירתיות ועבודת צוות השמים הם הגבול!בתמונות תוכלו לראות את התוצרים. ההדרכה ניתנה באנגלית ובעברית וכך התלמידים נחשפו לשפה האנגלית מחוץ לכתה בסיטואציה רלוונטית.

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
English
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1