דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
מחשב נייד מהווה כלי מרכזי בלמידה בתיכונט. הספרים הדיגיטליים איתם לומדים, המחברת ועצמי הלמידה האחרים נמצאים במחשב ובענן. בכל שנה בית הספר יוצא במכרז, באמצעות עיריית תל אביב, לרכישת מחשבים לתלמידים והם מוצעים למכירה בתחילת השנה. תלמידים המצטרפים בכיתה ח' ו ט' יכולים גם הם לרכוש את המחשב שבמכרז. בבית הספר מספר טכנאים הנותנים שרות בסיסי למחשבי הילדים ובמידת הצורף מוציאים את המחשב לתיקון במעבדה.

מחשבים ניידים כידוע, בבית הספר אנו עושים שימוש במחשבים ניידים כתחליף מלא לספרים ולמחברות. לפיכך, על כל ילד להצטייד המחשב נייד (לא טאבלט) ובתכנות התואמות על פי מפרט שקבעו הגורמים המקצועיים בבית הספר. בשלוש השנים האחרונות, צרכי המחשוב של בית הספר נכללו כחלק ממערך מכרזים של עיריית ת"א. גם השנה אני מאמין שהעירייה תיצור התקשרות אטרקטיבית ומועילה. בשנה"ל תשע"ה, עפ"י תוצאות המכרז שנערך ע"י עת"א, זכתה חברת נס-מטח.פרטים על המחשב החדש ומחירו אפשר למצוא בהודעות הרצות באתר הראשי של תיכונט. המחשב יחולק לתלמידים בימים הראשונים לשנת ללימודים. אחריות ושירות ההתקשרות דרך מכרז העירייה מגדירה גם היקף אחריות מורחבת לשלוש שנים וכן תנאי שירות. האחריות אינה מכסה: * אובדן או גניבה. * תקלות שנובעות משימוש לא זהיר ובעיקרן שברים כתוצאה מנפילות או חבטות, נזקי מים וכדומה. * אובדן מידע. נא להקפיד על ביצוע גיבויים רציפים למסמכים וקבצים חשובים. שמירה על המחשב - על מנת שהמחשב יוכל לשמש את התלמיד באופן מיטבי ורציף יש לשמור על כללי הבטיחות הבאים: * כאשר המחשב אינו בשימוש יש לשמור עליו בתוך הנרתיק שנלווה אליו. * יש להרחיק מהמחשב בקבוקי שתיה פתוחים וכוסות * במעבר בין הכיתות יש לאחוז את המחשב בצורה יציבה ובטוחה או להעבירו בתוך תיק הגב של התלמיד. כאשר המחשב בתוך התיק יש להיזהר שלא להשליך את התיק אלא להניחו בזהירות וכן להיזהר מנפילת התיק מהשולחן. * בעת גשם יש לוודא שהתיק אטום למים והמחשב מוגן מרטיבות. התקנת תוכנות - יש לזכור שמחשבי התלמידים נועדו לצרכי הלימודים שלהם. מחשבי התלמידים מגיעים עם חלונות, אופיס וכלים נוספים שמשרתים אותם בכיתות ובלימודים. על מנת להימנע מווירוסים, נוזקות, תוכנות שפוגעות בביצועי המחשב וכדומה יש להימנע מהתקנות ללא אישור הצוות החינוכי או האסיסטנטים. מודגש כי אין חובה לרכוש את המחשב באופן המפורט לעיל. מי שברשותו מחשב העומד בתנאים שפורטו כאן, לרבות התקנת התוכנות הייעודיות והסרה של תוכנות אחרות באופן פרטי, יכול להשתמש במחשבו האישי. כמובן שלא יהיה זכאי לתנאי השירות המסופקים ע"י זכיין העירייה. בדיקות קרינה אלקטרו-מגנטית מדידת רמת הקרינה מרשתות מחשבים אלחוטיות מבוצעת מידי שנה ע"י בית הספר. במדידות האחרונות שנערכו (בשנת 2014) לא נמצאו חריגות קרינה. כל המדידות בנקודות הגישה בכיתות, מסדרונות, מעבדות ומשרדים מצביעות על ערכים נמוכים מאד יחסית לתקן: המדידות שבוצעו באזורים בהם הייתה פעילות תלמידים ברשת, הניבו ערכים הנמוכים מ 1% מהסף הסביבתי ומ 0.1% מהסף הבריאותי. מכיוון שבית הספר נבנה רק לאחרונה ובסטנדרט חדשני, ארונות החשמל וכל מערכות החשמל שלנו נבנו בסטנדרט גבוה וברמת מוגנות גבוה לבאיי בית הספר. מסיבה זו לא נמצאה בבדיקה שעשינו כל רמת קרינה חריגה מארונות החשמל, שאגב, אף לא אחד מהם צמוד לכיתת לימוד.

 
 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים. אתם, הורים וילדים, מלאים בוודאי בהתרגשות לרגל המעבר לתיכונט. לשם כך רכזנו עבורכם בעמוד זה ובכלל חומרי עזר רבים שנועדו להקל על המעבר והקושי היכול להיות כרוך בו. חשוב ביותר לנוע בכל השלבים הנדרשים, למלא את הנדרש למלא, לקרוא ולהבים את הנדרש. באם קראתם ולא הבנתם משהו- שלחו לנו שאלה. בהצלחה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 395
לקויות למידה ומפגש עם היועצת
בתיכונט, כבכל בתי הספר, לומדים בכיתות תלמידים עם לקויות למידה שונות ומגוונות. אפשרויות המענה בתיכונט עבור תלמידים לקויי למידה ניתנות בשלושה מישורים: דרכי למידה והוראה מגוונות, אשר מותאמות לסגנונות למידה שונים. דרכי הוראה שונות המאפשרות להביא כישורים שונים לידי ביטוי כעוקפות קושי.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 224
ספרי לימוד ומחברות - סיפור על ספר, מחברת וסביבה דיגיטלים
רבים מכם שואלים מהו ספר דיגיטלי. אחדים מתבלבלים בין ספר סרוק, שניתן לקבל אותו כקובץ ולקרוא אותו במחשב. ספר הלימוד הדיגיטלי איננו ספר סרוק. ספר דיגיטלי הוא ספר מרובה מדיות.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 246
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1