דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
ברוכים הבאים. אתם, הורים וילדים, מלאים בוודאי בהתרגשות לרגל המעבר לתיכונט. לשם כך רכזנו עבורכם בעמוד זה ובכלל חומרי עזר רבים שנועדו להקל על המעבר והקושי היכול להיות כרוך בו. חשוב ביותר לנוע בכל השלבים הנדרשים, למלא את הנדרש למלא, לקרוא ולהבים את הנדרש. באם קראתם ולא הבנתם משהו- שלחו לנו שאלה. בהצלחה.

*YouTube:xdjB0Kk9V28* אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים/ד"ר סוס משמעות המעבר לחטיבת הביניים לאורך חיינו מתרחשים מעברים ושינויים רבים בכל אחד מאתנו. אנו לעולם איננו דורכים במקום. תהליכים אלה של שינוי ותמורה חוזרים ומתרחשים בחיי ילדים, בני נוער ומבוגרים כאחד, והם אלה שבעצם בונים ומרכיבים את שרשרת חיינו ודרכם אנחנו מתפתחים. אנו נמצאים בתהליך מתמיד ובו זמנים של צמיחה, התפתחות והתקדמות בכל תחומי החיים. תהליך זה נבנה ממעבר למעבר ומשינוי לשינוי. האירועים המתרחשים בחיינו משפיעים עלינו ומחייבים אותנו להיערך לקראתם, ובשלב מאוחר יותר, כבר במהלך ההתרחשות, עלינו להמשיך ולפעול על- מנת להסתגל אליהם. בבתי-ספר רבים מסתיימת בכיתה ו' תקופת לימודים אחת – בבית-הספר היסודי – ונפתחת תקופת לימודים חדשה – בחטיבות הביניים. המעבר לחטיבה מלווה במעבר ההתפתחותי של גיל ההתבגרות. מעבר למקום חדש יוצר חששות בדרך - כלל, סקרנות ומתח, ועם זאת, הוא מהווה מקור לשינוי מיוחל ולהתחדשות. המעבר מאפשר הזדמנות להציג את עצמי מחדש, מאפשר ליחיד לבחון את עצמו, לשנות התנהגויות שהפריעו לו בעבר, ולהדגיש דברים שהוא רוצה להמשיך לקיים.תפקידנו כהורים וכצוות חינוכי, אשר מלווים את הילדים במעבר, להסביר להם שכל מעבר הוא שינוי ויש בו סיכויים וסיכונים. תפיסת השינוי כסיכוי או כסיכון תלויה בפרשנות האישית ובבחירה. אם הילדים יבחרו לראות זאת כסיכוי, הכניסה לתהליך תהיה ממקום של אופטימיות ומתוך הכרה באפשרויות החיוביות הטמונות במעבר למקום חדש. כדאי: לעודד את הילדים להביע רגשות, ציפיות, חששות ופחדים לספק להם מידע מהימן וריאלי לאמן אותם בחשיבה חיובית ולהשתמש בהומור לגלות הבנה וסובלנות לתהליך ולקצב הסתגלות אישי, לא ללחוץ, לא להאיץ מידי, להקשיב. לסייע לילד להשלים פערים בידע. לשתף גורמי ביה"ס-להעביר מידע שיכול לסייע לצוות לקלוט את הילד בצורה מיטבית.

 
 

רכישת מחשבים
מחשב נייד מהווה כלי מרכזי בלמידה בתיכונט. הספרים הדיגיטליים איתם לומדים, המחברת ועצמי הלמידה האחרים נמצאים במחשב ובענן. בכל שנה בית הספר יוצא במכרז, באמצעות עיריית תל אביב, לרכישת מחשבים לתלמידים והם מוצעים למכירה בתחילת השנה. תלמידים המצטרפים בכיתה ח' ו ט' יכולים גם הם לרכוש את המחשב שבמכרז. בבית הספר מספר טכנאים הנותנים שרות בסיסי למחשבי הילדים ובמידת הצורף מוציאים את המחשב לתיקון במעבדה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
לקויות למידה ומפגש עם היועצת
בתיכונט, כבכל בתי הספר, לומדים בכיתות תלמידים עם לקויות למידה שונות ומגוונות. אפשרויות המענה בתיכונט עבור תלמידים לקויי למידה ניתנות בשלושה מישורים: דרכי למידה והוראה מגוונות, אשר מותאמות לסגנונות למידה שונים. דרכי הוראה שונות המאפשרות להביא כישורים שונים לידי ביטוי כעוקפות קושי.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 224
ספרי לימוד ומחברות - סיפור על ספר, מחברת וסביבה דיגיטלים
רבים מכם שואלים מהו ספר דיגיטלי. אחדים מתבלבלים בין ספר סרוק, שניתן לקבל אותו כקובץ ולקרוא אותו במחשב. ספר הלימוד הדיגיטלי איננו ספר סרוק. ספר דיגיטלי הוא ספר מרובה מדיות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
רובונט
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
על זו גאוותנו
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון". התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: -1   צפיות: -1