דף הבית ספריה הסעות About us
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 213
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 509
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
"כשאתה יוצר משהו שאף אחד לא שונא, אף אחד גם לא יאהב את זה" בציטוט זה של טיבור קלמן פתח המעצב להב הלוי את הרצאתו בנושא כרזות פוליטיות ועיצוב מחאתי בפני תלמידי שכבת ט'. מאת: יונתן גרוסמן

להב הלוי מעצב גרפי, קופירייטר, מרצה, עיתונאי, פעיל זכויות אדם וזוכה פרס העיצוב לשנת 2014 מטעם משרד התרבות והספורט. גם אם שמו של הלוי אינו מוכר לכם, לבטח נתקלתם בכרזות המחאה שלו או באחד משלל הפרויקטים בהם לקח חלק (כרזות לסרטים כיוסי וג'אגר, מיתוג בתי קפה ומסעדות דוגמת "דליקטסן" ועוד...). בהרצאה ביקשנו מרשף להתמקד בעיצוב מחאתי, זאת כדי להעשיר את דעת התלמידים אשר עוסקים בנושא זכויות האדם והאזרח במסגרת לימודי האזרחות בימים אלו. הלוי הוא מרצה מחונן ומרתק ובהרצאתו בפני התלמידים סקר את שנות ילדותו בנצרת עילית ואת העבודות שהשפיעו עליו באותם ימים. ההרצאה המשיכה בתיאור קורות חייו של הלוי בעזרת כרזות המחאה שהוא יצר במהלך השנים. בלטו במיוחד כרזות יום השנה לרצח רבין , אותן הוא מעצב מידי שנה וכן הכרזות העוסקות בסכסוך הישראלי-פלסטיני ונושאים חברתיים. הלוי אינו מאמין כי העבודות שלו יביאו לשינוי המיוחל, אלא בעיקר יעוררו מודעות לנושאים כזכויות אדם, הומניזם וכאב אנושי. בעזרת השימוש באייקוניזציה בעבודותיו, הוא מעמיד בפני אנשים מראה ביחס לעולם בו הם חיים. התלמידים ישבו בדממה השמורה רק להרצאות המרתקות אותן. אנו בטוחים כי רבים מהם אהבו את היצירות של רשף, חלקם אף שנא אותן, אולם אף לא אחד מהם נשאר אדיש מולם.