דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות English
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.

כדור הארץ בסכנת הכחדה עצמית. החור באוזון הולך וגדל מפאת הגזים הרעילים אשר חודרים אליו והדבר גורם למזג האוויר להשתגע. לאט לאט כולנו מבינים שהגזמנו. במקום לייצר מוצרים נוספים שאינם מתכלים, חודרת לאט לתודעה החזרה למוצרים טבעיים וחומרים ממוחזרים, במילים אחרות: כיצד להפוך את מוצר א' שכבר אינו בשימוש למוצר ב' במקום לזרוק אותו לפח ולחכות שיתכלה בעוד 1000 שנה. לשם כך נרתמו הילדים המוכשרים בשכבת כיתות ז'. רגע לפני שהתלמידים החליטו להיפטר מהחפצים הישנים שיש להם בבית, הם קיבלו השראה ויצירתיות שעזרה להם להשתמש מחדש באותם חפצים ישנים, לאו דווקא בשימוש המקורי שלהם, אלא בדרך שונה שהפכה את הפריט המאובק והמיושן שלהם לכלי נגינה, אביזר אפנתי, פריט ריהוט ועוד הרבה רעיונות יצירתיים אחרים, תוך הבנת החשיבות של תכונות החומר והתאמתן לשימוש של המוצר. כמו שבוודאי הבנתם, לא מדובר בתהליך קלאסי של מיחזור, אלא שימוש-מחדש במוצר ישן, בדרך שמשנה את המטרה המקורית לשמה הוא נוצר. המוצרים שיוצגו בהמשך הכתבה יגרמו לכם להסתכל בצורה שונה על ה"זבל" שאתם אוגרים בביתכם. המוצרים אותם עיצבו ובנו התלמידים היו מקוריים ומרשימים ביותר, ואנו גאים להציג בפניכם כמה מהם שהוצגו בתערוכה הבית ספרית. תודה לצוות המדעים שהוביל את הפרויקט וללינור אנגל שכתבה. תודה גדולה לצלם ארז חרודי שצלם בהתנדבות את עבודות הילדים.

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
English
 
 
 
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 360
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1