דף הבית ספריה הסעות השכרות About us
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.

כדור הארץ בסכנת הכחדה עצמית. החור באוזון הולך וגדל מפאת הגזים הרעילים אשר חודרים אליו והדבר גורם למזג האוויר להשתגע. לאט לאט כולנו מבינים שהגזמנו. במקום לייצר מוצרים נוספים שאינם מתכלים, חודרת לאט לתודעה החזרה למוצרים טבעיים וחומרים ממוחזרים, במילים אחרות: כיצד להפוך את מוצר א' שכבר אינו בשימוש למוצר ב' במקום לזרוק אותו לפח ולחכות שיתכלה בעוד 1000 שנה. לשם כך נרתמו הילדים המוכשרים בשכבת כיתות ז'. רגע לפני שהתלמידים החליטו להיפטר מהחפצים הישנים שיש להם בבית, הם קיבלו השראה ויצירתיות שעזרה להם להשתמש מחדש באותם חפצים ישנים, לאו דווקא בשימוש המקורי שלהם, אלא בדרך שונה שהפכה את הפריט המאובק והמיושן שלהם לכלי נגינה, אביזר אפנתי, פריט ריהוט ועוד הרבה רעיונות יצירתיים אחרים, תוך הבנת החשיבות של תכונות החומר והתאמתן לשימוש של המוצר. כמו שבוודאי הבנתם, לא מדובר בתהליך קלאסי של מיחזור, אלא שימוש-מחדש במוצר ישן, בדרך שמשנה את המטרה המקורית לשמה הוא נוצר. המוצרים שיוצגו בהמשך הכתבה יגרמו לכם להסתכל בצורה שונה על ה"זבל" שאתם אוגרים בביתכם. המוצרים אותם עיצבו ובנו התלמידים היו מקוריים ומרשימים ביותר, ואנו גאים להציג בפניכם כמה מהם שהוצגו בתערוכה הבית ספרית. תודה לצוות המדעים שהוביל את הפרויקט וללינור אנגל שכתבה. תודה גדולה לצלם ארז חרודי שצלם בהתנדבות את עבודות הילדים.

 
 
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 239
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 301