דף הבית ספריה הסעות About us
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 213
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
מ"ח – מדע חישובי, הוא מקצוע מדעי ייחודי המיועד לתלמידי תיכון מצטיינים, במסגרתו נלמדות שיטות מחקר העושות שימוש במחשב ככלי מדעי תוך בניית מודלים וסימולציות בתחומי תוכן מגוונים.

תלמידי ט' מצטיינים והוריהם מוזמנים למיפגש היכרות עם לימודי מ"ח - מדע חישובי (המיפגש יתקיים בתיכונט- הלימודים מתקיימים בחמד"ע) מ"ח: תכנית ייחודית ברמה של 5 יחידות לימוד למצטיינים- החל מכיתה י'-י"ב מ"ח – מדע חישובי, הוא מקצוע מדעי ייחודי המיועד לתלמידי תיכון מצטיינים, במסגרתו נלמדות שיטות מחקר העושות שימוש במחשב ככלי מדעי תוך בניית מודלים וסימולציות בתחומי תוכן מגוונים. לימודי מ"ח הם פרי יוזמה ופיתוח של אנשי חמד"ע בשיתוף אנשי מדע ממוסדות מחקר מהמובילים בארץ. הוראת המקצוע היא בשיטה מונחית פרויקטים. העבודה היא בצוותים ומביאה לידי ביטוי יכולות שונות של כל חבר בצוות. מ"ח הוא מקצוע מדעי ברמה של 5 יחידות לימוד (מופיע בנפרד בתעודת בית הספר ובתעודת הבגרות), המוכר על ידי צה"ל (סמל ייחודי בלשכת הגיוס) וזוכה להכרה ובונוס באוניברסיטאות. הלימודים מתקיימים בחמד"ע במסגרת של מפגש שבועי אחד (אחה"צ) לאורך 3 שנים (י'-י"ב). התלמידים מחוייבים בלימודי מתמטיקה ופיזיקה ברמה מוגברת (5 יחידות לימוד). לקראת לימודי מ"ח בכיתה י' של תלמידים מצטיינים מתיכונט ייערך מיפגש בנושא עם הנהלת תיכונט ומנהלת חמד"ע. המיפגש ייערך בתיכונט ביום ראשון, 18.1.5 בשעה 18:00. מר רם כהן ד"ר תהלה בן גיא מנהל תיכונט מנהלת חמד"ע