דף הבית ספריה
פולין הסעות השכרות
English . . .
"חדר בריחה" – סדנאות סוף-שנה מדעים
במסגרת סדנאות סוף השנה, צוות מדעים יצר עבור התלמידים "חדר בריחה". חדר הבריחה עוצב כמעבדה וסיפור המסגרת היה סיפורו של פרופ' טנסיי. פרופ' טנסיי איבד את זכרונו, ננעל במעבדה שנקראת "מעבדת אמנזיה", יחד עם צוות חוקרים שהוזמנו לביקור (התלמידים), אך הניח לפני שאיבד את זכרונו סדרת רמזים ליציאה במצב חירום. התלמידים נכנסו לחדר מאותגרים על מנת לסייע לפרופ' טנסיי לצאת ממעבדת אמנזיה.
תגובות: -1   צפיות: -1
ההובלה של נופר סבן- המורה למדעים
תלמידי כיתות ז' מסיימים את השנה בלמידה חווייתית במדעים. נושא מערכת ההובלה באדם נפתח בהכנת דגמים קבוצתיים של מערכות הובלה שונות. בסוף השיעור התקיימה תערוכה במעבדה בה הציגו חברי הקבוצות השונות את הדגמים. הנושא הסתכם בעבודת חקר קבוצתית, בה כל קבוצה חקרה מחלה שעניינה אותה בנושא מערכת ההובלה וכלי הדם. בתום המחקר הציגו הילדים מצגת בפני שאר חברי הכיתה ואף בנו משחק אשר תואם למצגת ובודק את הידע של חבריהם בנושא הנלמד. היה כיף מאד, חוויתי ומלמד!
תגובות: -1   צפיות: -1
נבחרת הדיבייט של שכבה י' זכתה במקום הראשון בגמר!
בגרת תכנית הדיבייט של עיריית תל אביב מתחרים תיכונים מרחבי העיר. במהלך התכנית לומדים התלמידים את אמנות הדיבייט ומתחרים זה מול זה בשפה האנגלית. היום היה יום שיא שבסיומו הוכרזה הנבחרת שלנו כזוכה במקום הראשון!
תגובות: -1   צפיות: -1
ערב מצוינות לתלמידים העולים לכיתה ט וכיתה י' בשנה הבאה תשע''ט
הורים ותלמידים יקרים, לחיצה על לינק זה, תכניס אתכם לרשימת הקורסים ולימודים המיועדים לתלמידים מצטיינים בשכבות ט' י' שנת הלימודים תשעט. הכי חשוב לדעת זה שמי יתקבל ללימודים הם תלמידים המתאימים לתוכנית על פי יכולות לימודיות ואישיות מוכחות. בדף אליו תיכנסו יש כפתור לחיצה על טופס התעניינות. טופס זה מיועד למי שמוצא עניין באחד התכנים. אנא מלאו אותו על פי תחומי העניין וכאמור, הכישרון או היכולת המוכחת. בברכה, גד לידרור, רכז מצוינות
תגובות: -1   צפיות: -1
משלחת תלמידי כיתות ט' לפולין שבה ארצה
בליל אמש, שבה לארץ משלחת של 19 תלמידים משכבת ט' אשר יצאו מטעם בית הספר ועמותת חני"א לפולין. התלמידים התארחו אצל משפחות מארחות בעיירה אולקוש הסמוכה לקרקוב. במהלך ימי המשלחת ביקרו וסיירו ברחבי קרקוב (הרובע היהודי והעיר העתיקה), למדו על העבר היהודי העשיר בפולין ועסקו יחד עם מארחיהם הפולנים בזכרון הקהילות היהודיות שנספו בשואה.
תגובות: -1   צפיות: -1
מנהלי בתי ספר נגד גירוש מבקשי המקלט: "מלמדים חמלה ואנושיות"
כתבה שפורסמה באתר Ynet, בתאריך 22.1.18, כותב הכתבה: שחר שי. אחרי הטייסים, 51 מנהלי בתי ספר מרחבי הארץ כתבו לרה"מ ולשר החינוך לעצור את גירוש מבקשי המקלט מסודן ואריתריאה: "אנו מלמדים עשרות אלפים על העבר שלנו כפליטים ונרדפים בתקופות האפלות של האנושות". יוזמת המכתב: "כבת לניצול שואה יש לי חובה מוסרית לסייע למי שנרדף"
תגובות: -1   צפיות: -1
זכייה בפרס השופטים בתחרות הרובוטיקה לבית ספר ניב
אתמול התחרינו בתחרות הרובטיקה FLL עם קבוצה מבית ספר "ניב" מתל אביב, אותם אנו מדריכים. בית ספר "ניב" הוא בית ספר לילדים בעלי מוגבלויות קוגניטיביות וכבדות שמיעה. מתחילת השנה אנו עובדים איתם כדי להגיע לתחרות זו, בה הם מציגים את הרובוט שבנו מלגו, והמחקר שערכו סביב מטרות המשחק. נהנינו מכל רגע עם ילדי בית ספר ''ניב'' והתרגשנו איתם בזכייתם בפרס השופטים!
תגובות: -1   צפיות: -1
מדעי החברה עושים סיבוב פרסה
ביקור מגמת סוציולוגיה במוסד גמילה מסמים מייסודו של הרב אקשטיין. ביום חמישי 11.1.18 יצאה מגמת מדעי החברה, שכבת יא, לסיור במוסד הגמילה רטורנו. "רטורנו" (ארגון שלא למטרות רווח) נוסד בשנת 1989 בקהילה היהודית במקסיקו על ידי הרב איתן אקשטיין, לאחר שחברו הטוב מת ממנת יתר והוריש את כל כספו לרב על מנת שזה יבנה מוסד לגמילה מסמים.
תגובות: -1   צפיות: -1
לומדים להאכיל את העולם
אנו בתיכונט מאמינים שיש להכין את דור העתיד למאה ה-21 וכן גם לאתגרי המזון העומדים בפני האנושות בעולם המחר. לכן, התחלנו לאחרונה לפתח מגוון פרויקטים חלוציים בתחום ההידרופוניקה. במסגרת פרויקט "חברותא" של עיריית תל אביב – יפו, 10 תלמידים מתיכונט ו-10 תלמידים מ-"ברושים" נפגשים מדי שבוע לשני שיעורים בהם, הם מגלים יחד את עולם החקלאות העירונית בכלל ואת החקלאות ההידרופונית בפרט.
תגובות: -1   צפיות: -1
ז'7 התנדבות במרכז יום לקשיש רמת אביב
לרגל חג חנוכה תלמידי הכיתה יזמו פעילות התנדבותית בקרב זקנים במרכז יום לקשיש ברמת אביב. הזקנים שמחו לקבל את פני התלמידים והתלמידים נהנו אף יותר מהחברה והפעילויות המשותפות. היום הסתיים עם טעם של עוד ... (ולא לסופגניה).
תגובות: -1   צפיות: -1
מ'נשמע אצלך? במרכז קהילתי רוזין ברמת אביב פרויקט מחויבות כיתתית בקהילה
תלמידי יב' 5 ועינת שפירא מחנכת הכתה, מתנדבים במרכז קהילתי רוזין במסגרת מחויבות כיתתית בקהילה. בכל חודש לאורך השנה מתקיים אירוע שאליו מוזמנים תושבי הקהילה הזקוקים לעזרה בתפעול הטלפון הנייד.
תגובות: -1   צפיות: -1
תכנית אודיסאה למצוינות חברתית ואקדמית. בנות אלופות!
אנו מבקשים לספר בגאווה על שתי תלמידות מבית הספר המשתתפות בתכנית "אודיסאה" באוניברסיטת תל אביב. לי-ים לוי (שנה שנייה) ונועה ליברמן (שנה ראשונה), תלמידות כיתה ט'. תכנית אודיסיאה (מדעני וממציאי העתיד), כוללת לימודים אקדמיים בתחומי המדעים, לצד עבודה במעבדות מחקר בשלושה מסלולים: פיזיקה, סייבר וביומד.
תגובות: -1   צפיות: -1