דף הבית ספריה פולין הסעות השכרות About us
Tech Women 2018
כ-600 תלמידות תיכון מצטיינות מכל רחבי הארץ השתתפו ב-Tech Women 2018 ביום האשה הבינלאומי – אירוע שמקיים הטכניון במטרה לעודד תלמידות מצטיינות לבחור בלימודים אקדמיים בתחומים המדעיים וההנדסיים.
תגובות: 0   צפיות: 19
תחרות אתלטיקה של מחוז תל אביב באצטדיון הדר יוסף
ב-19 בפברואר התקיימה תחרות אתלטיקה של מחוז תל אביב באצטדיון הדר יוסף. מבית הספר יצאה נבחרת מכובדת של כ-28 תלמידים ותלמידות מכיתות ז-ט, יחד עם המורים לחינוך גופני, שי ונעה. הנבחרת הציגה ביצועים מרשימים במהלך התחרות.
תגובות: 0   צפיות: 43
סיור שכבת י' לדימונה
במסגרת לימודי החוג למדעי החברה (why) יצאו כ- 80 (how many), תלמידי שכבת י', (whom) בחודש האחרון (when) לפגוש תרבות משנה בישראל כחלק מנושא תרבות,(what) אותו חקרנו בחודשים האחרונים. לצורך כך הדרמנו לדימונה (where) כדי לפגוש את העבריים מדימונה, או בשמם המלא "האומה האפריקאית העברית של בני ישראל מירושלים".
תגובות: 0   צפיות: 44
מעורבות חברתית בסימן אורח חיים בריא - שכבה י"א
שכבת יא למדה והעבירה מידע ופעילויות בקידום אורח חיים בריא כחלק מפרויקט מעורבות חברתית וסיימה ביום שיא בו הפעילה הפסקה פעילה עבור שכבות ז ח. השנה בחרה שכבת י"א לבצע את פרויקט המעורבות החברתית שלה כשכבה ולא באופן כיתתי. הנושא שנבחר לשם הפרויקט הוא אורח חיים בריא וקידומו בקרב בני נוער.
תגובות: 0   צפיות: 34
סיור העוסק בתחבורה הציבורית העירונית והבין עירונית בישראל - שכבה יא'
במסגרת הלימודים במגמת התכנון והחדשנות העירונית, יצאו ביום חמישי האחרון תלמידי שכבה יא' לסיור העוסק בתחבורה הציבורית העירונית והבין עירונית בישראל. מטרת הסיור הייתה "ללמוד דרך הרגלים" את יתרונותיה וחסרונותיה של מערכת התחבורה הציבורית.התלמידים יצאו בקבוצות עצמאיות, ללא מלווה, לשש ערים שונות: באר שבע, נתיבות, אשדוד, מודיעין, רחובות וחיפה.
תגובות: 0   צפיות: 49
מנהלי בתי ספר נגד גירוש מבקשי המקלט: "מלמדים חמלה ואנושיות"
כתבה שפורסמה באתר Ynet, בתאריך 22.1.18, כותב הכתבה: שחר שי. אחרי הטייסים, 51 מנהלי בתי ספר מרחבי הארץ כתבו לרה"מ ולשר החינוך לעצור את גירוש מבקשי המקלט מסודן ואריתריאה: "אנו מלמדים עשרות אלפים על העבר שלנו כפליטים ונרדפים בתקופות האפלות של האנושות". יוזמת המכתב: "כבת לניצול שואה יש לי חובה מוסרית לסייע למי שנרדף"
תגובות: 0   צפיות: 32
זכייה בפרס השופטים בתחרות הרובוטיקה לבית ספר ניב
אתמול התחרינו בתחרות הרובטיקה FLL עם קבוצה מבית ספר "ניב" מתל אביב, אותם אנו מדריכים. בית ספר "ניב" הוא בית ספר לילדים בעלי מוגבלויות קוגניטיביות וכבדות שמיעה. מתחילת השנה אנו עובדים איתם כדי להגיע לתחרות זו, בה הם מציגים את הרובוט שבנו מלגו, והמחקר שערכו סביב מטרות המשחק. נהנינו מכל רגע עם ילדי בית ספר ''ניב'' והתרגשנו איתם בזכייתם בפרס השופטים!
תגובות: 0   צפיות: 33
סרטי הביכורים של מגמת קולנוע - בוגרי המחזור הראשון של מגמת קולנוע קוטפים פרס ראשון!
תלמידי המחזור הראשון במגמת קולנוע עמלים בימים אלו במרץ רב על סרטי הגמר שלהם, שהם התוצר והיצירה המשמעותית ביותר לאחר שלוש שנות לימוד והתנסות מעשית. שני תסריטים נבחרים שנכתבו על ידי תלמידי המגמה, סופי כרמון ויהונתן טופז, נשלחו לאחרונה לתחרות תסריטים ארצית של מגמות קולנוע, במסגרת פסטיבל סרטים המתקיים כל שנה ברעננה.
תגובות: 0   צפיות: 65
מדעי החברה עושים סיבוב פרסה
ביקור מגמת סוציולוגיה במוסד גמילה מסמים מייסודו של הרב אקשטיין. ביום חמישי 11.1.18 יצאה מגמת מדעי החברה, שכבת יא, לסיור במוסד הגמילה רטורנו. "רטורנו" (ארגון שלא למטרות רווח) נוסד בשנת 1989 בקהילה היהודית במקסיקו על ידי הרב איתן אקשטיין, לאחר שחברו הטוב מת ממנת יתר והוריש את כל כספו לרב על מנת שזה יבנה מוסד לגמילה מסמים.
תגובות: 0   צפיות: 34
לומדים להאכיל את העולם
אנו בתיכונט מאמינים שיש להכין את דור העתיד למאה ה-21 וכן גם לאתגרי המזון העומדים בפני האנושות בעולם המחר. לכן, התחלנו לאחרונה לפתח מגוון פרויקטים חלוציים בתחום ההידרופוניקה. במסגרת פרויקט "חברותא" של עיריית תל אביב – יפו, 10 תלמידים מתיכונט ו-10 תלמידים מ-"ברושים" נפגשים מדי שבוע לשני שיעורים בהם, הם מגלים יחד את עולם החקלאות העירונית בכלל ואת החקלאות ההידרופונית בפרט.
תגובות: 0   צפיות: 30
וַאֲהַבְתֶּם אֶת הַגֵּר כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם (דברים י', 19)
כל מי שעוקב אחר החדשות בחודשים האחרונים בסוגיית הטיפול בפליטים במדינת ישראל לא יכול להיוותר אדיש. תלמידי שכבת ז' בהובלת ההנהגה השכבתית החליטה לעשות מעשה. התלמידים צפו בתחקיר שנעשה על ילדים מבקשי מקלט שגורשו חזרה לדרום-דרום. לאחר מכן נפגשו עם עם לאה פורשטט מילר, שהקימה יחד עם שותף ישראלי מסגרת לימודית בפנימייה (שממוקמת באוגנדה) לנערים פליטים שהוחזרו לאפריקה.
תגובות: 0   צפיות: 23
ז'7 התנדבות במרכז יום לקשיש רמת אביב
לרגל חג חנוכה תלמידי הכיתה יזמו פעילות התנדבותית בקרב זקנים במרכז יום לקשיש ברמת אביב. הזקנים שמחו לקבל את פני התלמידים והתלמידים נהנו אף יותר מהחברה והפעילויות המשותפות. היום הסתיים עם טעם של עוד ... (ולא לסופגניה).
תגובות: 0   צפיות: 56
מסע ישראלי שכבת יא', נובמבר 2017
לאחר התאוששות קלה מחמשת ימי המסע, חוזרת השכבה לשגרת למידה בכיתות והשינוי ניכר כבר עכשיו. מסע הסיפור הישראלי היה עבורנו מסע מדהים של למידה תוך כדי עשייה, הבנה בדבר עצמנו והאחר וקווי הדמיון והשוני הנוגעים בנו יחדיו.
תגובות: 0   צפיות: 126
מ'נשמע אצלך? במרכז קהילתי רוזין ברמת אביב פרויקט מחויבות כיתתית בקהילה
תלמידי יב' 5 ועינת שפירא מחנכת הכתה, מתנדבים במרכז קהילתי רוזין במסגרת מחויבות כיתתית בקהילה. בכל חודש לאורך השנה מתקיים אירוע שאליו מוזמנים תושבי הקהילה הזקוקים לעזרה בתפעול הטלפון הנייד.
תגובות: 0   צפיות: 29
תכנית אודיסאה למצוינות חברתית ואקדמית. בנות אלופות!
אנו מבקשים לספר בגאווה על שתי תלמידות מבית הספר המשתתפות בתכנית "אודיסאה" באוניברסיטת תל אביב. לי-ים לוי (שנה שנייה) ונועה ליברמן (שנה ראשונה), תלמידות כיתה ט'. תכנית אודיסיאה (מדעני וממציאי העתיד), כוללת לימודים אקדמיים בתחומי המדעים, לצד עבודה במעבדות מחקר בשלושה מסלולים: פיזיקה, סייבר וביומד.
תגובות: 0   צפיות: 82
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
ספורטנט
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
פולין
ארכיון
פייסבוק
 
 
 
 
פרויקט Upcycle "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 603
 
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.
תגובות: 0   צפיות: 325
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." יש מעט מנהלי בתי ספר ששמם ידוע מחוץ לקהילה החינוכית המצומצמת שהם משתייכים אליה. רם כהן הוא אחדמהם. לא מעט בעטיין שלדעות פוליטיות שהשמיע בכלי תקשורת שונים והזימון לשימועים שגררו עמן...
תגובות: 0   צפיות: 1