דף הבית ספריה הסעות
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
טופס בקשה לביקור קבוצות
לכלל הפונים אלינו המבקשים לבקר בתיכונט ע"ש אלתרמן בת"א. לאור בקשות של ארגונים ומוסדות רבים לבקר בתיכונט ובשל רצוננו לשמור מצד אחד, על שגרת לימודים ומצד שני, לשתף במעשה החינוכי וללמוד מאחריםאנו מבקשים ליעל את תכנית ימי הביקור אצלנו
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 3
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 154
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 413
 
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
רגעים של אושר
לא רבים הם ניצולי השואה החיים בקרבנו ומגוריהם לרוב בשולי השכונות, בחצר האחורית והם הולכים ומתמעטים. חלקם הגדול עדיין שורד בזכות שרותי הרווחה של הערים השונות וחלקם בזכות אנשים טובים באמצע הדרך. ורדה קורן, מתנדבת חברתית, מזמנת לנו בכל שנה את הזכות לתת להם כמה שעות של אושר.
תגובות: 0   צפיות: 30
יזמי העתיד כבר בתיכונט...
שלושה תלמידים מתיכונט השתתפו בהאקתון ראשון מסוגו המאתגר בני נוער מצטיינים בארץ, וזכו יחד עם חברי הקבוצה שלהם, במקום ראשון על פיתוח מענה חדשני לאתגר גלובלי! ראוי לציין, ששלושת התלמידים שלנו משכבת ט' נרתמו לאתגר שהוצע להם רק יום לפני ועשו זאת בחן, במאמץ ראוי ובהצלחה רבה, כיאה ליזמים צעירים. להלן כתבתם על החוויה שעברו במשך כ21 שעות ללא שינה אבל עם הרבה אדרלנין.
תגובות: 0   צפיות: 91
יצירת סרטוני אנימציה במסגרת מצעד ספרים
עידוד הקריאה בקרב תלמידי חטיבת הביניים הוא חלק משמעותי מלימודי הספרות בבית הספר. בכל שנה מתבקשים התלמידים לקרוא שלושה ספרים ולהגיש משימה שעוזרת להם לעבד ולשקף את חווית הקריאה.
תגובות: 0   צפיות: 92
המשלחת הראשונה של "תיכונט" יצאה לדרך!
משלחת ראשונה של בית הספר יצאה השבוע למשלחת בצ'כיה וגרמניה בשיתוף עמותת חני"א. תלמידי מחזור א' עובדים על פרויקט מוזיקלי משותף עם נוער גרמני לקידום הדברות ושיח בין העמים.
תגובות: 0   צפיות: 244
תזכורת בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים
16 הוא גיל הרכיבה המינימלי, 25 קמ"ש הם מהירות הרכיבה המותרת, חובה להתקין: פעמון, פנס קדמי לבן, פנס אחורי אדום ומחזירי אור על הדוושות, כבישים ושבילי אופניים הם המקומות היחידים המותרים לרכיבה. אין לרכוב על מדרכות, אין לרכוב ללא קסדה, מומלץ לשאת תעודת זהות בכל עת מטעמי אכיפה מוגברת.
תגובות: 0   צפיות: 120
גלישה בטוחה בתיכונט, דו"ח שנתי לבדיקת קרינה
בתיכונט מקפידים על סביבה בטוחה לתלמידים גם בנושא קרינה. בכל שנה אנו מקפידים על ביצוע שתי בדיקות קרינה. האחת של עירית תל אביב והשנייה פרטית. המשרד להגנת הסביבה קבע סף סביבתי לחשיפה במקומות בהם שוהים אנשים ברציפות לאורך זמן כגון בתוך בתים, משרדים וכד'. סף זה עומד על עשירית מהסף שקבע ארגון הבריאות העולמי. בתיכונט הערכים נמוכים יותר מאלה שבבית. הנה לפניכם הדו''ח, שלשמחתנו דומה לזה של השנים האחרונות.
תגובות: 0   צפיות: 1
רואים עולם
"לראות עולם" הוא פרויקט ייחודי ליצירת מפגשים בין מומחים בתחומים שונים לתלמידים ברחבי הארץ. אקדמאים ואנשי שטח המתארחים בכיתת הלימוד למפגשי וידאו קצרים המשתלבים עם תכנית הלימודים הנלמדת בכיתה, מגוונים את הלמידה והופכים אותה לרלוונטית, השיחות עם אנשים מומחים בתחומם מעצימות את ההוראה ומאפשרות שיתופי פעולה חדשים, רב-תחומיים ומרתקים. אצלנו בתיכונט
תגובות: 0   צפיות: 93
לומדים תכנות כיצירה
בתכנית code4change (מתכנתים לשינוי) מקודדים תכנות רלוונטיות לחיי התלמידים והתלמידות. העיקרון החשוב ביותר של התכנית הוא למידה מתוך עשייה והתנסות. כבר בשיעור הראשון התלמידים והתלמידות קודדו אתר בנושא התחביבים ותחומי העניין שלהם.
תגובות: 0   צפיות: 140
מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?
בסיום למידת נושא האלטרואיזם (זוּלָתָנוּת (בלועזית: אלטרואיזם) היא נטייה, רצון או תכונה של עזרה לזולת, המתבטאת בהתנהגות המסבה טוב למישהו אחר ללא תמורה) התבקשו התלמידים לעצב כרזה לעידוד אלטרואיזם, לעידוד עשייה חברתית בארץ ישראל.
תגובות: 0   צפיות: 161
קורסי השכלה כללית לשנת תשע"ז
החל משנת הלימודים התשע"ה תחול בחטיבה העליונה חובת למידה מקצועית להשכלה כללית. לימודי ההשכלה הכללית מיועדים להרחיב את אופקיו של הלומד ולעורר את סקרנותו ורצונו להעמיק ולהרחיב את ידיעותיו בנושאי העשרה, שאינם בהכרח בתכנית הלימודים הרגילה. לימודים אלו יספקו ללומד חוויה של חשיפה, 'טעימה' של היכרות ראשונית עם תחומי אקטואליה, חידושים בתחומי הדעת, סוגיות ערכיות אזרחיות ועוד.
תגובות: 0   צפיות: 94
עבודת קריאה יצירתית
השנה, במסגרת ה-Book Report של כתות ט', החליט צוות אנגלית לתת לתלמידים להתנסות ביצירת עבודה אישית ומשמעותית יותר. לימוד אהבת הקריאה בשפה שנייה הינה מלאכה מדוקדקת ומפורטת. על המורה לחשוב בצורה עמוקה על איך לגרום לילדים ליהנות מהקריאה ומהתוצר שיפיקו לאחריה. לילדים ניתנו 4 אופציות לעבודה על ספר אותו קראו וביום ההגשה, הציגו התלמידים את יצירותיהם ב"מוזיאון כתתי".
תגובות: 0   צפיות: 68
נבחרות הרובוטיקה של בית-הספר חוזרות לפעולה!
לאחר עונה גדושה בפעילות ותקופת רגיעה שנוצלה ללמידה והתארגנות מחדש, חזרו נבחרות הרובוטיקה של שכבת ח' אל מעגל התחרויות והפעם לתחרות האוף-סיזן השנתית הנערכת מדי שנה במודיעין.
תגובות: 0   צפיות: 69
מקום 6 מתוך 62, שנה ראשונה שלנו
לתחרות FIRST 2016 הגיעה נבחרת הרובוטיקה של תיכונט בהרכב צעיר של ילדי כיתה י'. זו השנה שבה התארגנו על ציוד, בנינו מעבדה לרובוטיקה, גייסנו מעט מנטורים, מקס ואריה וגם יניב עבדו סביב השעון, והילדים הצעירים כפירי אריות ולביאות. התוצאה מדברת בעד עצמה
תגובות: 0   צפיות: 89
פעילות עם ביהס לחינוך מיוחד הצורי
בית ספר לחינוך מיוחד הצורי, השוכן בסמיכות לתיכונט, הינו בית ספר המיועד לתלמידים בגילאים 6-21 הלוקים במוגבלות שכלית התפתחותית בינונית-מורכבת, ואוטיזם/PDD ולקויות נילוות. בבית הספר כ-112 תלמידים המגיעים מתל אביב-יפו ומהפריפריה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 22
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
קורסי השכלה כללית תשע"ז
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ספורטנט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
קורס לשיפור יכולות מנטאליות ושליטה עצמית באמצעות חיישנים
במסגרת המחקר והפיתוח בתיכונט אנו מחפשים עוד דרכים שיקדמו את כושר הלמידה של תלמידינו. אנו בודקים תכניות ומטמיעים חלק מהן. בשנה האחרונה בדקנו תכנית שפועלת במדינות שונות בעולם ומלמדת את הילדים לשלוט בלחצים ולחזק את המיקוד הפנימי. תכלית ההתערבות היא להגיע להישגים טובים יותר תוך הפחתת הלחץ הפנימי.

תגובות: 0
צפיות: 196
תיקונט - יזמות ישראלית לשינוי חברתי - סיכום
אירועי השבוע תוכננו בקפידה: בהכנת התלמידים לקראת השבוע בכלל ולקראת ההרצאות שיועדו לכל שכבה, דרך חשיפת השבוע בפוסטרים שקיבלו את פני הבאים לביה"ס וכלה במשימת עיבוד ובשיעורי החינוך בכתות.

תגובות: 0
צפיות: 145
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל זו השנה הראשונה את התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.

תגובות: 0
צפיות: 215
כרזות פוליטיות ועיצוב מחאתי – הרצאתו של להב הלוי בתיכונט
"כשאתה יוצר משהו שאף אחד לא שונא, אף אחד גם לא יאהב את זה" בציטוט זה של טיבור קלמן פתח המעצב להב הלוי את הרצאתו בנושא כרזות פוליטיות ועיצוב מחאתי בפני תלמידי שכבת ט'. מאת: יונתן גרוסמן

תגובות: 0
צפיות: 194
לימודי מדע חישובי לבוגרי כיתה ט'
מ"ח – מדע חישובי, הוא מקצוע מדעי ייחודי המיועד לתלמידי תיכון מצטיינים, במסגרתו נלמדות שיטות מחקר העושות שימוש במחשב ככלי מדעי תוך בניית מודלים וסימולציות בתחומי תוכן מגוונים.

תגובות: 0
צפיות: 230
מחשבים מסלול מחדש... מו"פ תיכונט 2020-2014
מו"פ הוא מרחב של מחקר ופיתוח המקדם הוראה מכוונת עתיד וצמיחתה של תרבות אקדמית, מקצועית ויזמית של כלל חברי הארגון החינוכי.

תגובות: 0
צפיות: 210
שאלות ותשובות
שאלות נפוצות ותשובות לבוחנים את האפשרות ללמוד בתיכונט. הורים המעוניינים לשאול שאלה שאינה מופיעה כאן, מוזמנים לכתוב לנו. שאלות נבחרות יעלו לאוסף הקיים

תגובות: 0
צפיות: 1681


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS