דף הבית ספריה הסעות
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
 
 
טופס בקשה לביקור קבוצות
לכלל הפונים אלינו המבקשים לבקר בתיכונט ע"ש אלתרמן בת"א. לאור בקשות של ארגונים ומוסדות רבים לבקר בתיכונט ובשל רצוננו לשמור מצד אחד, על שגרת לימודים ומצד שני, לשתף במעשה החינוכי וללמוד מאחריםאנו מבקשים ליעל את תכנית ימי הביקור אצלנו
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 3
 
רואים צל ערים כערים
תלמידים מצטיינים באנגלית מכיתה ז ביקרו בתערוכת צל ערים בחולון במסגרת פרויקט גלובלי בשם GLOBAL SCHOLAR בו משתתף בית הספר. במהלך הפרויקט השנתי התלמידים חוקרים את נושא תכנון ערים מבחינת בנייה, תחבורה וסביבה, ומתייחסים לפתרונות שנזדקק אליהם בעתיד. בפרויקט זה משתתפים תלמידים מכל העולם, החוקרים יחד את אותו נושא, כותבים, משתפים ויוצרים קשר בעזרת הטכנולוגיה.
תגובות: 0   צפיות: 149
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים.
תגובות: 0   צפיות: 398
 
 
מה עושים המסכים למוח ולתהליכי החשיבה שלנו
שגעון המידע (אינפו-מאניה info-mania ) מבלבל אותנו. אנו צורכים עוד ועוד שעות מול מסכים, ומתייסרים על כך. מנסים להגביל זמן מסך ללומדים או ילדים, אך מתקשים לשמש דוגמה אישית. גם חוקרי המוח מנסים להבין מה עושים המסכים למוח ולתהליכי החשיבה שלנו, ולצד ממצאים מטרידים על הנזק של העולם המודרני למוח שלנו, יוצאים עוד ועוד חוקרים בהצעה להתפייס עם דור המסכים.
תגובות: 0   צפיות: 0
 
צריך להכניס כאוס למערכת
כתבה בהד החינוך, דצמבר 2015 גליון 18. מאת: טלי גולדשמיד. "רם כהן, מנהל "תיכונט" התיכון הדיגיטלי הראשון והיחיד בארץ, מותח ביקורת חריפה על מצב החינוך בארץ, על היעדר השקעה כלכלית מספקת, על רמת המנהלים, על שכר המורים הנמוך, על מלכוד הניהול העצמי ועל המגמות הדתיות והלאומניות שמתפשטות בחברה הישראלית וחודרת אל בתי הספר." כתבה
תגובות: 0   צפיות: 1
יזמי העתיד כבר בתיכונט...
שלושה תלמידים מתיכונט השתתפו בהאקתון ראשון מסוגו המאתגר בני נוער מצטיינים בארץ, וזכו יחד עם חברי הקבוצה שלהם, במקום ראשון על פיתוח מענה חדשני לאתגר גלובלי! ראוי לציין, ששלושת התלמידים שלנו משכבת ט' נרתמו לאתגר שהוצע להם רק יום לפני ועשו זאת בחן, במאמץ ראוי ובהצלחה רבה, כיאה ליזמים צעירים. להלן כתבתם על החוויה שעברו במשך כ21 שעות ללא שינה אבל עם הרבה אדרלנין.
תגובות: 0   צפיות: 32
יצירת סרטוני אנימציה במסגרת מצעד ספרים
עידוד הקריאה בקרב תלמידי חטיבת הביניים הוא חלק משמעותי מלימודי הספרות בבית הספר. בכל שנה מתבקשים התלמידים לקרוא שלושה ספרים ולהגיש משימה שעוזרת להם לעבד ולשקף את חווית הקריאה.
תגובות: 0   צפיות: 67
המשלחת הראשונה של "תיכונט" יצאה לדרך!
משלחת ראשונה של בית הספר יצאה השבוע למשלחת בצ'כיה וגרמניה בשיתוף עמותת חני"א. תלמידי מחזור א' עובדים על פרויקט מוזיקלי משותף עם נוער גרמני לקידום הדברות ושיח בין העמים.
תגובות: 0   צפיות: 214
תזכורת בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים
16 הוא גיל הרכיבה המינימלי, 25 קמ"ש הם מהירות הרכיבה המותרת, חובה להתקין: פעמון, פנס קדמי לבן, פנס אחורי אדום ומחזירי אור על הדוושות, כבישים ושבילי אופניים הם המקומות היחידים המותרים לרכיבה. אין לרכוב על מדרכות, אין לרכוב ללא קסדה, מומלץ לשאת תעודת זהות בכל עת מטעמי אכיפה מוגברת.
תגובות: 0   צפיות: 102
גלישה בטוחה בתיכונט, דו"ח שנתי לבדיקת קרינה
בתיכונט מקפידים על סביבה בטוחה לתלמידים גם בנושא קרינה. בכל שנה אנו מקפידים על ביצוע שתי בדיקות קרינה. האחת של עירית תל אביב והשנייה פרטית. המשרד להגנת הסביבה קבע סף סביבתי לחשיפה במקומות בהם שוהים אנשים ברציפות לאורך זמן כגון בתוך בתים, משרדים וכד'. סף זה עומד על עשירית מהסף שקבע ארגון הבריאות העולמי. בתיכונט הערכים נמוכים יותר מאלה שבבית. הנה לפניכם הדו''ח, שלשמחתנו דומה לזה של השנים האחרונות.
תגובות: 0   צפיות: 1
רואים עולם
"לראות עולם" הוא פרויקט ייחודי ליצירת מפגשים בין מומחים בתחומים שונים לתלמידים ברחבי הארץ. אקדמאים ואנשי שטח המתארחים בכיתת הלימוד למפגשי וידאו קצרים המשתלבים עם תכנית הלימודים הנלמדת בכיתה, מגוונים את הלמידה והופכים אותה לרלוונטית, השיחות עם אנשים מומחים בתחומם מעצימות את ההוראה ומאפשרות שיתופי פעולה חדשים, רב-תחומיים ומרתקים. אצלנו בתיכונט
תגובות: 0   צפיות: 80
לומדים תכנות כיצירה
בתכנית code4change (מתכנתים לשינוי) מקודדים תכנות רלוונטיות לחיי התלמידים והתלמידות. העיקרון החשוב ביותר של התכנית הוא למידה מתוך עשייה והתנסות. כבר בשיעור הראשון התלמידים והתלמידות קודדו אתר בנושא התחביבים ותחומי העניין שלהם.
תגובות: 0   צפיות: 134
מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?
בסיום למידת נושא האלטרואיזם (זוּלָתָנוּת (בלועזית: אלטרואיזם) היא נטייה, רצון או תכונה של עזרה לזולת, המתבטאת בהתנהגות המסבה טוב למישהו אחר ללא תמורה) התבקשו התלמידים לעצב כרזה לעידוד אלטרואיזם, לעידוד עשייה חברתית בארץ ישראל.
תגובות: 0   צפיות: 156
מקדונלדיזציה – תערוכת מגמת ספרות של מחזור א'. כתב מאור תמם
תערוכת מכמת הספרות מוצגת בכניסה לבית הספר וזוכה להדים רבים מצד צוותי חינוך רבים הבאים לצפות בעבודה ולנהל סביבה שיח חינוכי פורה. הנה לפניכם קיצור תולדות הספרות והאמנות.
תגובות: 0   צפיות: 50
עבודת קריאה יצירתית
השנה, במסגרת ה-Book Report של כתות ט', החליט צוות אנגלית לתת לתלמידים להתנסות ביצירת עבודה אישית ומשמעותית יותר. לימוד אהבת הקריאה בשפה שנייה הינה מלאכה מדוקדקת ומפורטת. על המורה לחשוב בצורה עמוקה על איך לגרום לילדים ליהנות מהקריאה ומהתוצר שיפיקו לאחריה. לילדים ניתנו 4 אופציות לעבודה על ספר אותו קראו וביום ההגשה, הציגו התלמידים את יצירותיהם ב"מוזיאון כתתי".
תגובות: 0   צפיות: 65
נבחרות הרובוטיקה של בית-הספר חוזרות לפעולה!
לאחר עונה גדושה בפעילות ותקופת רגיעה שנוצלה ללמידה והתארגנות מחדש, חזרו נבחרות הרובוטיקה של שכבת ח' אל מעגל התחרויות והפעם לתחרות האוף-סיזן השנתית הנערכת מדי שנה במודיעין.
תגובות: 0   צפיות: 44
מקום 6 מתוך 62, שנה ראשונה שלנו
לתחרות FIRST 2016 הגיעה נבחרת הרובוטיקה של תיכונט בהרכב צעיר של ילדי כיתה י'. זו השנה שבה התארגנו על ציוד, בנינו מעבדה לרובוטיקה, גייסנו מעט מנטורים, מקס ואריה וגם יניב עבדו סביב השעון, והילדים הצעירים כפירי אריות ולביאות. התוצאה מדברת בעד עצמה
תגובות: 0   צפיות: 71
הישגים לתלמידי תיכונט באליפות ישראל בחתירה
מרכז דניאל לחתירה אירח את אליפות הארץ, בה השתתפו שלושת מועדוני החתירה של ת"א ומועדוני החתירה של חיפה וטבריה. ביום שישי נערכו מחתרי "המוקדמות" בהם העפילו שלושה בוגרי תיכונט במקצים שונים לתחרויות הגמר שהתקיימו למחרת, בשבת בבוקר. מאת מיקי רביב
תגובות: 0   צפיות: 159
יצירת קשר
עוד חדשות מתיכונט
עוד חדשות - וידיאו
עושים חינוך
עושים תרבות
קצרים
נט גלארי
רובונט
ספורטנט
ייעוץ בשבילך
טכנולוגיה פוגשת פדגוגיה
מו"פ
שכבה ז'
שכבה ח'
שכבה ט'
שכבה י'
שותפות הורים
מרכול
ארכיון
קורס לשיפור יכולות מנטאליות ושליטה עצמית באמצעות חיישנים
במסגרת המחקר והפיתוח בתיכונט אנו מחפשים עוד דרכים שיקדמו את כושר הלמידה של תלמידינו. אנו בודקים תכניות ומטמיעים חלק מהן. בשנה האחרונה בדקנו תכנית שפועלת במדינות שונות בעולם ומלמדת את הילדים לשלוט בלחצים ולחזק את המיקוד הפנימי. תכלית ההתערבות היא להגיע להישגים טובים יותר תוך הפחתת הלחץ הפנימי.

תגובות: 0
צפיות: 179
תיקונט - יזמות ישראלית לשינוי חברתי - סיכום
אירועי השבוע תוכננו בקפידה: בהכנת התלמידים לקראת השבוע בכלל ולקראת ההרצאות שיועדו לכל שכבה, דרך חשיפת השבוע בפוסטרים שקיבלו את פני הבאים לביה"ס וכלה במשימת עיבוד ובשיעורי החינוך בכתות.

תגובות: 0
צפיות: 145
המלצה להכרות עם כלי למידה שווה לכל נפש.
כלי מעניין שמצאנו מופעל בידי חברת Yסקול. מדובר במערכת למידה אינטרנטית המאפשרת למשתמשים (מכיתות ז'-י"ב בכל מקצועות הלימוד) להיכנס וללמוד בכל זמן, ובאמצעות כל טכנולוגיה - מחשבים, טאבלטים וטלפונים חכמים המחוברים לרשת האינטרנט באופן ישיר ובלי התקנה.

תגובות: 0
צפיות: 78
יום הזכרון ה 20 לרצח ראש הממשלה יצחק רבין
כף היד/ ויסלבה שימבורסקה: עשרים ושבע עצמות, שלשים וחמשה שרירים, קרוב לאלפיים תאי עצבים, יש בכל כרית של אצבעותינו החמש. הרי זה די והותר, כדי לכתב את "מיין קמפף" או את "פו הדב".

תגובות: 0
צפיות: 126
אקדמיה בתיכונט
תיכונט מפעיל זו השנה הראשונה את התוכנית "אקדמיה בתיכון".התוכנית באחריות משרד החינוך, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת ת"א. התכנית "אקדמיה בתיכון" מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים.

תגובות: 0
צפיות: 208
כרזות פוליטיות ועיצוב מחאתי – הרצאתו של להב הלוי בתיכונט
"כשאתה יוצר משהו שאף אחד לא שונא, אף אחד גם לא יאהב את זה" בציטוט זה של טיבור קלמן פתח המעצב להב הלוי את הרצאתו בנושא כרזות פוליטיות ועיצוב מחאתי בפני תלמידי שכבת ט'. מאת: יונתן גרוסמן

תגובות: 0
צפיות: 185
לימודי מדע חישובי לבוגרי כיתה ט'
מ"ח – מדע חישובי, הוא מקצוע מדעי ייחודי המיועד לתלמידי תיכון מצטיינים, במסגרתו נלמדות שיטות מחקר העושות שימוש במחשב ככלי מדעי תוך בניית מודלים וסימולציות בתחומי תוכן מגוונים.

תגובות: 0
צפיות: 228
מחשבים מסלול מחדש... מו"פ תיכונט 2020-2014
מו"פ הוא מרחב של מחקר ופיתוח המקדם הוראה מכוונת עתיד וצמיחתה של תרבות אקדמית, מקצועית ויזמית של כלל חברי הארגון החינוכי.

תגובות: 0
צפיות: 207
שאלות ותשובות
שאלות נפוצות ותשובות לבוחנים את האפשרות ללמוד בתיכונט. הורים המעוניינים לשאול שאלה שאינה מופיעה כאן, מוזמנים לכתוב לנו. שאלות נבחרות יעלו לאוסף הקיים

תגובות: 0
צפיות: 1594


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS